Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tűnt el fogyás...

Miért nem tűnt el fogyás alatt a hasamról a zsír?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy kis útbaigazítást kérnék , röviden leírnám a helyzetem . Nyáron elkezdtem edzeni ezzel párhuzamosan normális étrendet követni ami sikerült is kicsivel több mint 16 kilót sikerült kb 6 hónap alatt leadni . Akkor voltam 91kg most vagyok 75kg és kb 179cm magas (fiú vagyok) . Úgy terveztem hogy akkorára hogy még ha kockás nem is de legaláb lapos lesz a hasam ami sajnos nem így történt mert még mindég nagy és az érdekelne ez mitől lehet vagy mit csináljak vele mert már azt is mondták hogy lehet itt kéne abba hagynom a fogyást mert a test többi része rendben van csak a hasamon marad egy kis felesleg (Volt egy kis tokám is de az is a múlté) . Aki esetleg tud valami választ erre mi tévő legyek szivesen hallgatom .

2022. jan. 11. 20:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%

10 ott van a cikk 8-asban németül. Kicsit jobban kifejtik a hatásmechanizmust, mint a te indokod, hogy “hülyeséget mondok”, meg hogy “hülye az orvos”.


Azért vicces amikor egy dietetikus (jelölt) lehülyézi pl. a coburgi klinika főorvosát. 🤣🤣🤣

(A cikkben ő ír, de ezt ajánlotta a háziorvosm.)


Igen, őt egy fodrász is joggal kérdőjelez meg. 🙃

2022. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

11. biztosan viccesnek hat, hogy lehülyézem, de ő nem a coburgi klinika főorvosa, hanem a coburgi klinika geriátriai és rehabilitációs osztályának a főorvosa (az általad linkelt cikkben ez benne van). Tehát nem dietetikus. Másrészt elképzelni nem tudod, hogy hány olyan orvos beszél ki tudja milyen okból hülyeséget, akinek a táplálkozástudomány a szakterülete (ezeket is csak simán lehülyézik a tanáraim).


A linkelt cikkben tulajdonképpen az időszakos böjtről van szó, illetve ennek áldásos hatásairól (különösen a hastájéki zsír eltűnése, inzulinrezisztencia visszafordítása). Viszont több kutatás (ha akarod keresek neked, de angolul lesz) bizonyította, hogy ezek az eredmények nem a szénhidrát-bevitel csökkentése vagy az időszakos böjt miatt, hanem a bevitt kalória általános csökkentése és az emiatt bekövetkezett súlycsökkenés miatt jelentkeznek (ez bármelyik divat-diétára igaz).


Az pedig egyenesen baromság, hogy az este bevitt szénhidrát reggel kilencig akadályozza a zsírégetést (szintén a linkelt cikkben szerepel). A szervezet egész nap éget zsírt és raktároz zsírt, ez folyamatosan zajlik.


Gyanítom, hogy a kedves doktor elég sok pénzt szakít ezzel a "módszerével", mert azt is írják, hogy több ezer embernek tart erről évente előadást (eléggé sajnálatos, hogy ezt terjeszti).

2022. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
16%

12 elhiszem, hogy van többféle elmélet, és van akinek ez működött, van akinek az.


Azt is elhiszem, hogy valaki ezzel jól keres. A háziorvosom viszont szerintem sokkal jobban keresne rajtam, ha nem ezt ajánlotta volna hanem valami méregdrága gyógyszeres kezelés, esetleg kivárná mire kialakulna az inzulirezisztencia, aminek az előjele megmutatta magát.


Egy másik orvos már 10 éve minimálisan megemelkedett vérnyomásra ki akart tömni gyógyszerrel, vizsgálat nélkül.

2022. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
10%

“ coburgi klinika főorvosa, hanem a coburgi klinika geriátriai és rehabilitációs osztályának a főorvosa”


Én sem arra gondoltam, hogy a fő fő... (már ha van manapság ilyen)

Csak azt akartam mondani, hogy nem egy medikus vagy valami segéd.

2022. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

egyféle elmélet van, ami a jelenlegi tudományos ismereteink szerint érvényes: ez az energiagyensúly elmélete (kalóriaelmélet, CICO stb.), vagyis fogyáshoz több kalóriát kell felhasználni, mint amennyit beviszünk, illetve a súly növeléséhez többet kell bevinni, mint amennyit felhasználunk.


A többi "elmélet" nem igazi elmélet, hanem egy módszer a fenti elmélet eredményeinek az elérésére. Vagyis minden diéta a kalóriadeficitet célozza, különböző megközelítésekkel, hogy mindenki megtalálhassa azt a módszert, ami neki megfelelő és hosszú távon fenntartható. Sajnos ezekből kialakultak különböző többé-kevésbé veszélyek tévhitek, a legnépszerűbbek között szerepel az, hogy ki kell zárni a szénhidrátot a fogyáshoz, vagy hogy az inzulin gárolja a fogyást.


A kalóriaelmélettel önmagában senki nem keres jól, azzal keresnek jól, hogy ráépítik ezeket az elméleteket, és elhitetik az emberekkel, hogy csakis az ő módszerükkel sikerül lefogyniuk. Ha az emberek képesek lennének maguktól megtalálni, hogy hogyan érjenek el fenntarthatóan kalóriadeficitet, akkor összedőlne a fogyúkúra-ipar - de sajnos valóban nehéz machetével haladni a téves információk bozótjában, pláne, hogy tényleg Dr. előnevűek is intenzíven terjesztik a tévhiteket. Nagyrészt az inzulinrezisztencia előjeleinél nem lenne szükség gyógyszeres kezelésre, ha pár (vagy sok) kilót tudna fogyni a beteg (ezt általánosan mondom, nem pont a te esetedre, hiszen nem ismerem).


És gondolom a vérnyomásos dokit te is lehülyézed, pedig ő is orvos.:) Van orvos és orvos között különbség.

2022. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

“ És gondolom a vérnyomásos dokit te is lehülyézed, pedig ő is orvos.”


Nem mondtam a szemébe.:)

2022. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
azt jól tetted :) bár miért ne tehetnénk, szeretném azt gondolni, hogy be tudnám ezt mondani (de asszem nem :D :D)
2022. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%
A zsigeri zsírt kardió edzéssel lehet leadni a leghatásosabban.
2022. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Van, amelyik doki az ősrégi táplálékpiramist is előszeretettel ajánlgatja, illetve sokkolódik, ha azt mondom, hogy vegetáriánus vagyok és nincs hiánybetegségem. Hagyjuk már ezt a tekintélyalapú érvelést, hogy XY ezt mondta, ha hülyeség, akkor is hülyeség, ha a jóisten mondta.

A "haselkopásos" 16 órás szénhidrátos doki és válaszoló meg egyértelmüdn hülyeséget mondott.

2022. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
27%

“ Hagyjuk már ezt a tekintélyalapú érvelést, hogy XY ezt mondta”


“ A "haselkopásos" 16 órás szénhidrátos doki és válaszoló meg egyértelmüdn hülyeséget mondott.”


Tehát összefoglalva marhaság a tekintélyalapú érvelés, hogy XY ezt mondta, mert “ez hülyeség”. Csak mert te mondod.


Ok, csak akkor az nem világos, hogy amit te mondasz, miért lenne igaz? Mert nem XY vagy, hanem Z?


PS: a doki nem haselkopásos, azt én fordítottam le móricka-nyelvre.

2022. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!