Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt csak 2 kilót...

1 hónap alatt csak 2 kilót fogytam?

Figyelt kérdés

Heti 6x járok 1 órát kondiba.

40 perc cardio és 20 perc súlyzós edzés.

Emellett egészségesen étkezem és keveset de a mérleg alig mutatja, holott lenne miből.

97 kg vagyok 163 centihez.

Amit észrevettem,hogy a kabátom feljön rám és több ruhám is ami eddig kicsi volt.

Létezik,hogy sok izom jött fel a lábamra és emiatt nem igazán látszik kilókban a változás?

Leginkább lábra edzek mert nagyon csunyak, viszont már kezd izmosodni ezt észrevettem.

Picit rossz hogy nem nagyon mozdul a mérleg nyelve..:(


2022. jan. 27. 09:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
82%

amúgy tisztában vagy a passzív agresszív kifejezés fogalmával? mert egy mondatba sűríted, hogy veled kiabálnak és passzív agresszívak, de a kettő ég és föld ám. gondolom interneten megtanultad nemrég ezt a kifejezést és most használod ahol tudod, hogy intellektuálisnak tűnj.

amúgy elmondom én szívesen, hogy hogyan tudsz reggelire banán helyett normálisan enni: felkelsz 20 perccel korábban. tádá.

én is irodába járok, mégis van reggelente 20 percem a konyhába összedobni egy teljes kiörlésű kenyeres szendvicset, vagy egy gyors rántottát zöldségekkel és műanyag dobozba átpakolni.

ha ennyit nem vagy képes csinálni, edzhetsz nyugodtan 5 órákat is, a szervezeted max elfonnyadni fog a 0 tápanyag miatt, nem formálódni.

amit meg hajhullásról írtak azt korábbi rossz tapasztalattal alátudom támasztani, 6 évvel ezelőtt ugyanilyen keveset ettem és a hátközépig érő hajamból vállig érő lett, mert hullott és feltöredezett, a körmeim szanaszét törtek és a bőröm is borzasztó volt.

de persze, nyomjad csak ezt az 1000 kalóriás hülyeséget, hogy banán meg saláta, hajrá! és persze sértődj meg, ha hozzáértő, TAPASZTALATTAL rendelkező emberek próbálnak véleményt mondani.

27N

2022. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:

Nem olvastam el mindegyik választ de alapvetésnek:

Annyi kalóriát egyél amennyi szükséges az alap-anyagcserédhez

+ Amennyit mozogsz


Használd ezt az oldalt:


[link]


Sok sikert!

2022. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
75%

1 hónap alatt 2 kiló jó. Ha így indulsz neki, hogy ez neked lassú, már eleve halálra van ítélve az egész, mert mit csinálsz, ha majd másfél hónapig semmit nem mozdul, netán felfelé megy a súlyod, pedig mindent ugyanúgy csinálsz mint addig. Mert ez teljesen normális, és meg is fog történni (már ha addig nem adod fel az egészet, mert amit így csinálsz, az nem fenntartható). Egyébként is jobb lenne megfordítani az arányokat, 40 perc súlyzós edzés és utána 20 perc kardió. A kardiót majd idővel úgyis emelned kell, ha 40 percről indulsz (és már reggel is csak egy banánra van időd), akkor nem nagyon lesz időkereted ezt még emelgetni.

Egyél többet, mert a kalóriákat sem lesz hova lecsökkenteni (ha valóban annyit eszel, amennyit mondtál, mert könnyű alábecsülni - a mozgással elégetett kalóriákat meg felülbecsülni, mert ami az órán van, az minimum 15-20%-al kevesebb, de sok esetben akár 50%-al is).

Szóval a lényeg az lenne, hogy ne türelmetlenkedj, mert ez úgyis legalább egy éves projekt, és ki kellene tartani ahhoz, hogy elérd a célod. Ha már az elején így állsz neki, akkor ez nem fog menni.

Képzeld el magad egy év múlva, hogy nem sikerült, sőt híztál még ehhez képest is. Nem leszel elkeseredve, hogy már hol tarthatnál, akkor is, ha csak 1 kilót fogysz egy hónapban? Dehogynem. Minden haladás siker. Néha az a haladás, hogy nem történik semmi a mérlegen, mert valójában akkor is történik, csak nem a mérlegen látszik.

Ne add fel, légy türelemmel és ne csinálj drasztikus dolgokat, mint most.

2022. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%
35-ös vagyok, a másik, hogy heti 6x mész edzeni. Ez rengeteg. Eddig mennyit edzettél? A pihenésre is kell időt fordítani, mert seperc alatt túledzed magad és kipurcan a szervezeted.
2022. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
56%

35

Szerintem ekkora túlsúlynál kevés a havi 2 kiló. Szinte semmi. És akkor még nem beszéltünk a rengeteg sportról. Én is ennyiről indultam és az első hónapban leugrott 5 kiló, különösebb erőlködés nélkül. Úgy hogy két naponta 20 perceket tornáztam, amire itt sokan azt mondanák hogy lötyögtem. Szerintem kevés, ha csak a kezdeti nyomor kiürülést, vizet nézem. Nekem is akkor nem mentek a kilók mikor én is 95 kilóval 1300 kalóriát akartam enni.

2022. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
59%

37. Mindenki más. Ha pont mielőtt elkezdesz egy ilyen drasztikus fogyókúrát, még épp degeszre tömöd magad az utolsó napon is, akkor elképzelhető, hogy az is eltart egy darabig amíg "megáll a hízás", tehát épp akkor híztál volna plusz x kilót, de mégse, aztán még fogytál is. Ez mindenkinél más, van aki 1 hónapig nem lát eredményt sem. Minden mértékű fogyás már jó.

Persze azt várja az ember, hogy ekkora súlyból - ahogy mondod is az okokat, víz stb. - gyorsan ugranak a kilók, de sajnos nem mindig van így (persze lehet más oka is, pl. hogy többet eszik a kérdező, mint gondolja, de tegyük fel, hogy erős deficitben van, akkor is elképzelhető, hogy többet kell várni).

2022. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Szeintem azért fogytál csak ilyen7 keveset, mert tartalékra állt a szervezeted. Túl sok az elegetett kalória, és kevés a bevitt. Az izmosodásban nem vagyok jártas, de 1 hónap alatt nemhiszem, hogy számottevő izom épült volna rád. De a későbbiekben ha nagyobb lesz az izomtömeged akkor még inkább növelni kell a kalóriát, mert a több izomhoz több kalória is kell azt hiszem.
2022. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Andizsuzsi ***** válasza:

"Szeintem azért fogytál csak ilyen7 keveset, mert tartalékra állt a szervezeted. Túl sok az elegetett kalória, és kevés a bevitt."


Hogyan gondolod ezt a "tartalékra állt" dolgot?

Ha egyszer kevesebbet eszik, mint amennyi a működéséhez kell, miből tartalékolna? És miért? A tartalék épp azért képződik, hogy ilyen időkben legyen mihez nyúlni.


Kérdező! Számold egy hétig a bevitt kalóriákat. Mindent. Hogy lásd, mennyi a bevitt kalória. Amúgy mennyit iszol?

2022. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

38

Leírta az elején hogy 1300-1400 kalóriát eszik.

Amúgy amit a 37 ir azt én is tapasztaltam. Nem tudom hogy mit csinál a szervezetem de 1500 kalóriával jobban fogyok mint 1300-al. Nem tudom miért, nem tudom hogyan, de így van nálam is.

2022. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!