Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testkontroll - Csatlakoznátok?

Testkontroll - Csatlakoznátok?

Figyelt kérdés

Én tegnap kezdtem, nem igényel különösebb előkészületet, éhezni sem kell.

167 cm, 84 kg, 28 /N vagyok. Van egy 1 éves kisfiam, de terhességem előtt is ilyen túlsúlyos voltam- 82 kg. Szeretnénk 2. babát, addig nekem mindenképp le kell dobni min. 10-15 kg-ot, eü okok miatt is.

Meg persze jó lesz csinosnak lenni is!

Na, valaki?

Fórumozhatnánk is valahol, de ehhez nem nagyon értek. Valakivel/ valakikkel könnyebb lenne!


2010. szept. 11. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
mi az a testkontroll?
2010. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én ezt csinálom,de így élek,sose fogom abbahagyni,tökéletesen érzem magam:)hajrá neked is,szerintem ez a legjobb étrend egy életre.mellesleg nekem a könyv van meg,onnan ismerem:D bár én sose voltam kövér,de megtettszett ez az életmód
2010. szept. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem régebben volt egy vastagbél gyulladásom, ezért muszáj volt diétáznom és fogytam is sokat. De mondjuk ezt a testkontrollt nem ismerem.

Most olvasgattam utána neten hogy mi ez.


Abban lehet valami, hogy húst csak zöldség körettel ehetsz. Pl én ha krumplival eszem akk néha meg fájdul a hasam. Érzékeny vagyok az ilyenekre. De ha csirkés gyrost eszem saláta körettel az teljesen jó szokott lenni.


Meg a kínai ananászos csirke rizzsel is jó nekem, szóval attól se fájdul meg pedig abba rizs van, csak abba van valami ecetes trutyi is, és lehet az úgy akkor jó.


Ők azt mondják, h gyümit kell enni reggelire éhgyomorra.

Hát biztos, nem tudom. Gondolom az se mindegy milyen gyümölcsöt eszel. Ma reggel megettem egy 2kilós sárgadinnye felét. Vagy az zöldségnek számít? :)

Attól kicsit megfájdult a hasam, de én nagyon szeretem, úgyhogy nemérdekelt :) Viszont pl almát nem tudok enni, azt már észrevettem, mert attól valahogy sok lesz a gyomorsavam. Egyéb gyümölcsöket szoktam enni.


Tejet én sem iszom, tehát azzal egyetértek, azt a régi diétám alapján sem szabadott. Mondjuk natúr joghurtot ettem, hát de az is tejtermék, viszont bajom nem volt tőle soha.

2010. szept. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem ez pont jó lenne, ugyanis délig amúgy sem nagyon szoktam enni, mert sajnos nem ilyenkor, hanem este tör rám az éhség. De mindjárt eszek vmi gyümit. Tejet kisgyermekkorom óta nem iszom, csak mióta kávézom, abba szoktam tenni egy kicsit. Állítólag egyedül vajat lehet használni, de sztem belefér a sajt is, hús helyett fehérjeként. De olyat is olvastam, h 2féle fehérjét nem lehet együtt enni, ezek szerint akkor mégis lehet sajtot?

Egyébként olyasmi sztem a testkontroll, mint a 90 napos, csak ez sokkal könnyebben kivitelezhető, meg nincs gyümölcsnak, és egy napon belül lehet enni szénhidrátot (keményítővel - zöldséggel) és min. 4 óra múlva pedig fehérjetartalmú kaját zöldséggel. Vacsi után 2 órával gyümölcsöt kell eni megint, és délig is csak azt lehet. A legutolsó gyümit este 8-ig kell megenni. Nagyjából enni a lényege, de neten meg lehet nézni. Amúgy vagy 8 éve csináltam a 90 naposat, de csak félideig, de úgy is fogytanm vagy 10 kg-ot. De azt nem tudnám megszokni, bár akkor nem tűnt olyan nehéznek, azt mégsem csinálnám mégegyszer.

Köszi a válaszokat, remélem azért majd lesz kedve vkinek csatlakozni! :)

2010. szept. 12. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el az ilyen 90 napos dolgokat, nem néztem meg ezt a testkontrollt, az itteni hozzászólások alapján egy fokkal jobbnak tűnik, de akkor sem így kellene. Ha az egészségesebb életmódot választod, ésszerűen eszel, akkor fogsz fogyni, s ez egy életen át tartható. Én kb egy hónapja tértem át a rendszeres étkezésre, szénhidrátot csak délelőtt eszem, délután sok fehérjét, ebéd nem mindig sikerül teljesen egészségesre, mivel nem magamra főzök, de odafigyelek arra, hogy mit eszek meg az ebédből. A felesleges édességeket, rágcsákat kerülöm. Mérni nem mértem magam, de az biztos, hogy már lement pár kiló, mert látszik rajtam :). Én szívesen beszélgetek veled mailben, msnen vagy skype-n, ha gondolod, írj rám :), 75 kg-ról indultam.
2010. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a béres Alexandrás módszer??
2010. szept. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

20:25: köszi a válaszod! De nekem az jön be, ha tudom mihez tartani magam, vannak szabályok. Persze ezt csak az étkezés területére értem :) Próbálok egészségesen enni régóta már, 1-2 dolog be is épült, pl. évek óta szinte csak teljeskiőrlésű kenyeret eszem, nem iszom cukros udítőket (max. vendégésgben), gyakran tartunk húsmentese hetet, sok ásványvizet iszom, kávéba édesítőt teszek (mondjuk ez sem jó) ilyesmik. de ezektől nem fogytam, talán mert a szervezetem is megszokta már, ezért is muszáj a módszer. Te hány kg-ot fogytál így?

Következőnek: nem , ez nem a Béres Alexandra módszer, azt súlykontrollnak hívják, és azt nem ismeresem, de majd kíváncsiságból utánanézek.

Amúgy csütörtök óta csinálom, most 82 kg vagyok, de ez nem jelent semmit, mert ennyi amúgy is ugrál rajtam, meg van havonta pár nap (nekem 1 hét), amikor amúgy is többet mutat a mérleg... :)

Eddig könnyen tarthatónak tűnik, és nekem most pár hónap alatt kell eredmény, mert jövőre babát szeretnénk.

2010. szept. 13. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!