Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha visszahízok pár kilót,...

Ha visszahízok pár kilót, akkor eltűnik a lógó bőr?

Figyelt kérdés
Elegem lett a fogyásból, a fárasztó edzésekből. Éveket pazaroltam erre, belefáradtam. Ráadásul semmi értelme sincs, mivel sehová sem járok. Az egészségemnek se tett jót a rengeteg megvonás, a sok gagyi edzés. Normális életet akarok élni, és a hobbimat szeretném csinálni, ami nem az edzegetés. Sajnos sokat fogytam, és borzalmas lett a bőröm emiatt. Hiába edzettem közbe, mégis itt-ott lóg. Most abban reménykedek, pár kilóval helyreáll.

2022. máj. 17. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha olyan mértékű a megmaradt bőr, pár kg + nem lesz elég. Több pedig egészségügyi problémákhoz fog vezetni.

Nem is tudom. Itt- ott nekem is maradt egy kis bőr nagy fogyás után, de engem nem zavar, más véleményét meg leszarom😂

Ezerszer inkább némi bőr minthogy újra kövér legyek, annak minden velejárójával, egészségtelenségével, fájdalmaival stb együtt.

Az egészséges testsúly fenntartásának nyilván ára van ( tudatos táplálkozás ( diéta), mozgás), ha hízékony az ember. Ez van, ezt dobta a gép. De inkább teszek bele időt, energiát, munkát, hogy megfizessem ezt az árat, minthogy nulla életem legyen mert kövér vagyok és alig tudok valamit csinálni, valahova menni csak mert kövér vagyok és fájdalmas a létezés is.

Nem mondom hogy mindig könnyű mert nem az, időnként baromira irigylem pl a tesómat aki azt eszik és annyit amennyit akar, napi szinten zabálja az édességeket, csipszeket, nem sportol, mégse hízik semmit.

De kinek mi. Végső soron én inkább harcolok egy egészségesebb, élhetőbb életért, mert szerintem jobban megéri.

2022. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De nekem elég volt, érted? Volt más hobbim, amit imádtam, de a rendszeres edzés elvette az időt, meg hát munkám is van. Nem akarom már csinálni, ennyi. Mit erőltessem. Meg hát értelme nulla, mások is mondják, mikor túlsúlyos voltam sokkal jobban állt, mint ez a beesett arc, lógó bőr, meg minden hülyeség, ami mostanság hú, de trendi. Én nem ez vagyok, rájöttem. Az hogy ki mit csinál, nem érdekel, csinálja, ha van rá energiája, meg nem eszik finom ételeket. Én már ezt is meguntam. Miért ne ehetnék pl baklavát... hát nehogy ne egyek már. És engem speciel a lógó bőr, meg ilyen hasizom... hol van már 40+ os férfin hasizom :-D Hagyjuk ezt. Nem lehet így normálisan csinálni semmit.
2022. máj. 17. 21:58
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Én így is eszem finom ételeket, na de mindegy. Ha nem akarod ne csináld, senki se tart pisztolyt a fejedhez. Ha téged nem érdekel az egészséged akkor nem kötelező lefogyni és egészséges súlyt tartani, mozogni, nekem aztán édes mindegy, csak akkor ne panaszkodj, hogy ha megint meghízol és azért kínlódsz.
2022. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kínlódik a halál, tanultam belőle! Az elfecsérelt sok időt is sajnálom. Mozgok amennyi kell, meg ami egy 40 plusszos életkorba belefér. A bőr meg majd visszaáll. Amúgy az arcomon máris látszik.😀 Nem úgy nézek ki, mint egy rákbeteg.
2022. máj. 17. 22:13
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
En a hozentrogert javaslom, csak nem nadragra kell csippenteni.
2022. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

“Az hogy ki mit csinál, nem érdekel, csinálja, ha van rá energiája, meg nem eszik finom ételeket.”

Valamit nagyon rosszul csináltál ha nem ettél finom ételeket. Ez a legnagyobb ostobaság meg tévhit h aki diétázik vagy egészségesen él az nem eszik finomakat. Én aki sportos és 1-2 kg plusz van rajtam max. ma pl. lazac steaket ettem meg grillezett garnélát, tegnap chilis babot meg párolt szarvascomb filét, ezek aztán tényleg nem finom ételek… Az átlagos behízott magyar mit eszik? zsírban tocsogó rántott húst sült krumplival, tésztákat meg meki, King, kfc meg olcsó csokikat, gagyi pékárut, na ezek aztán nagyon finomak, igazi kulináris élmény. És a junk food is belefér nálam is csak nem napi szinten 3x hanem heti 1-2x. Múlt héten pl. ettem egy fél doboz pringlest meg egy fél doboz pizzát (külön napokon) de nem gond mert bele fértem a kalória keretembe így is. Sőt még jobban is esik mint ha mindennap ezt zabálnám. Sztem teljesen ne engedd el magad mert később megbánod. Kajára nem csak azért kell odafigyelni meg edzeni sem csak azért kell h jól nézz ki hanem az egészséged miatt. 40+osan nyilván már nem lesz kocka hasad de a tested a szervezeted, a szíved az érrendszered, az izuleteid megfogják köszönni ha heti akár csak 2x edzel 45 percet es nem szedsz fel több 10 kg pluszt.

2022. máj. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6. Én sem értem miért ne lehetne finomakat enni, több mint 3 éve figyelek oda az étrendemre, finomabban és változatosabban eszem mint előtte.

Gyerekként hús tészta rizs krumpli kenyér parizer kombón nőttem fel, ezt adták a szüleim, nem volt választásom, baromi unalmas volt.

2022. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is jobbakat eszem, mióta diétázom, és új kedvenc ételeim is lettek.
2022. máj. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Jah, a lényegre nem válaszoltam. Ha visszahízol, úgy fogsz kinézni, mint egy telefosott búvárruha.


Az pedig, amit itt leírtál, a jojó effektus előszobája. Túl szigorú, megvonásos étrend, olyan sport, amit nem csinálsz szívesen. Nem bírod az új szokásokat egy életen át tartani, visszahízol. Nem annyit, amennyi lement, hanem sokkal többet.

2022. máj. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Te vagy az, aki egy időben állandóan felrakott egy képet magáról és véleményt kért, hogy 40-es pasiként mennyire kövér, meg lóg a bőr? És már akkor is durván le voltál fogyva, látszott az önsanyargatás és a megvonás a testeden. Menj el pszichológushoz, mert nagy gondok vannak a fejedben, ne legyen még nagyobb a baj.
2022. máj. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!