Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 1 csalónap mennyire...

Heti 1 csalónap mennyire vágja haza a diétámat?

Figyelt kérdés
Sajnos nálam az a tendencia, hogy heti 1 nap megtörök a diétámban (brutál módon, mindent eszek amit csak megkívánok, kb ez tartja bennem a lelket egész héten.) Másnap ugyanúgy tudom folytatni. A többi napon táplálkozástanácsadó által beállított kb grammra kimért étrenden vagyok, heti 4-5 alkalommal edzek. A súlyfeleslegem elég nagy, 30 kg, szóval bőven van miből leadni...ez nem probléma. 1500 mg metformint is szedek mellé, ami segíti a fogyást.

2022. jún. 5. 23:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen haza vágja. Gondolj csak bele: a hét 6 napján a kalóriaigényed alá mész 200-300 kalóriával, így ugye szépen fogynál is, ha ezt hosszútávon tartanád. De te a 7. napon fogod magad és “brutál módon” eszel össze-vissza. Jó eséllyel dupla annyi kalóriát viszel be mint kellene. Tehát ha pl. 2000 kcal-on vagy de te 4 ezret viszel be, amit lazán be tudsz vinni ha elengeded magad de lehet h te jóval többet is beviszel, sütikből, csokikból, chipsből, olajban tocsogó kajákból nem nehéz. Na most ez esetben te hiába voltál 6 napon keresztül mondjuk 300 kalóriás deficitben/nap, ami ugye 6 nap alatt -1800 kcal, ha a 7. napon 2000 kaloriaval lépted túl a kereted. Ez esetben ha a teljes hétre vetítjük le, akkor már nem áll fenn a kalóriadeficit hanem kaloria pluszba kerülsz. Szóval hiába sanyargattad magad 6 napon keresztül, mehet a kukába az egész ha a 7. napon megduplázod vagy triplázod az előírt kalóriakereted.
2022. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Az nem diéta ha minden héten tartasz egy csalónapot. Teljes csalónapot amúgy sem szabad tartani, max. azok engedik el magukat teljes napra akik már elérték a vágyott alakot és ez esetben havonta 1x előfordulhat. De aki még nem érte el a célját annak a csalónap ki van zárva, esetleg csalóétkezést lehet csinálni, tehát ha 4x eszel egy nap akkor az egyik étkezés lehet csalás. De ezt is akkor szokták alkalmazni ha már van eredmény, nem pedig a diéta elejétől. Ha rajtad 30 kg plusz van akkor szóba sem jöhetne nem h csalónap de még csalóétkezés sem, amíg le nem fogysz legalább 10-15 kg-t. Ezzel így mindent elrontasz, ha az egész hétre nézed nem leszel deficitben.
2022. jún. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljes tévúton jársz ha a hét 6. napján az tartja benned a lelket, hogy a 7. napon majd zabálhatsz egész nap. Valószínűleg tele van az étrended olyan kajákkal amiket nem szeretsz mert azt írta fel a táp.szakértő. Anno nekem is így volt, személyi edző felírta h egyek mindennap rizst meg zabkását meg brokkolit csak az a gond h utálom mindegyiket, fel is adtam a diétát. Később magamnak kezdtem össze állítani az étrendem a kalóriakeretem alapján és ez évek óta működik. Elértem a kívánt súlyt és tartom is, kb. 80%-ban tisztán eszem sovány húsok, bélszín, halak, sok zöldség, gyümölcs. 20%-ban pedig amit megkívánok legyen az egy jó oldalas, hamburger, pizza vagy épp csoki. De amikor ilyeneket eszek akkor sem lépem túl a keretem mert úgy alakítom ki az étrendem h bele férjen a keretbe. Pl. ha tudom h este betolok egy kézműves hamburgert akkor oda figyelek h az előtte levő ételek ne legyenek magas kalória tartalmúak, h beférhessen a hambi este. Szóval egy picit elore kell gondolkozni és mértéket tartani, ennyi. Neked is ezt javaslom. Az ilyen sablon étrendek amiket jó pénzért felírnak ilyen-olyan szakemberek nem tarthatóak. Ott kellene kezdődnie a dolognak h személyre szablyátok együtt az étrendet, ki venni amiket utálsz stb.
2022. jún. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez így nagyon rossz, kidobott pénz amit a táplálkozási tanácsadónak fizetsz.
2022. jún. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Totál haza vágja. Rajtam 25 kg plusz volt de egyetlen egy csalóétkezést se tartottam míg le nem adtam 15 kg-t. Csalonap utana se jött szóba csak a csalóétkezés ami aznapra simán haza vághatja a diétád, szóval azt is havi. 1-2x tartottam. De én eleve nagy többségében olyanokat ettem amit kívántam. Beszéljetek át az étrendet mert ez nagyon nem jó h sanyargatásként éled meg a hét 6 napját.
2022. jún. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem is a diétád a baj, hanem az egészséged!

Mivel IR-es vagy egész életedben tartanod kell magadat. Ha ki vagy éhezve 1 hét után, akkor a diétád rosszul van beállítva.

2022. jún. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem se csak a csalónap a gond, hanem a diétád is szar. Rosszul van beállítva valszeg a kalóriakeret és a CH is. Gondolom valami sablon 160gr CH mintaétrend, amit itthon nyomatnak.


Ha csak a csalónap a kérdés, akkor fogyás szempontjából valóban hazavágod mindazt, amit 6 nap alatt elértél. Ennyi erővel minden nap ehetnél súlyfenntartó kalóriát és akkor minden nap jól éreznéd magad. Aztán lehetne kéthetente 100zal csökkenteni a kalóriát, szépen fokozatosan rászokna a szervezeted a kevesebb kalóriabevitelhez, így mire elérsz a fogyasztó keretig 1-1,5 hónap után, nem jönnének falásrohamok.

2022. jún. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

En a fő szénhidrát forrásokat ami nem edesítésre szolgál, tehát jellemzően gabonaféléktől beszélek, kerekítem a szénhidrát tartalmát 70-re.

A fő fehérje forrásokat kerekítem 20-ra.


Zsíros húsokqt kerülöm, így olajokból, olajos magvakból viszem be a zsírt, így azzal könnyű számolni...


Tehát a fehérje és a szénhidrát alapján megterveztem q kedvenc kajáimat, azokat amikkrl amúgy "csalnék" és hónapok alatt finomítottam a recepteket...

Ma ott tartok, hogy sokkal jobb a saját sajtburgerem, pizzám, gyrostálam, dürümöm,

De még a saját fagyim is, mint a bolti... így aztan azokra mar szükségem sincs, max nagyon ritkán ha pl bulizok haverokkal, így a "csaló" kajáim is tökéletesen belekalkulálhatóak a diétámba...

Pl mostanában szombatonként 12 sajtburgert eszek 4 étkezésre elosztva.

2022. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnos így a 30 kg sosem fog lemenni. Az nem egy jó diéta, ha a csalónap tartja benned a lelked, és 6 napig meg szenvedsz. Valami ott nem oké. Ha még menne is a csalónappal együtt a fogyás, akkor is egyszercsak eleged lesz és felzabálod a hűtőt. Én fogytam 45 kg-t, sosem tartottam kifejezetten csalónapokat. Persze volt, amikor egy nap nem sikerült olyan sikeresen, de én konkrétan sosem éreztem szükségét egy "csalónapnak". Ha az ember igényt tart egy diétában heti 1x telezabálni magát, akkor ott valami nem okés, és hosszútávon amúgy sem lenne egy ilyen diéta fenntartható.
2022. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Csalónap 😃 Hát ez kész, heti 5 napos munkában miért nincs ilyen? 😃 Pl lehetne egy nap, amikor nem megyek be, és az tartaná bennem a lelket a maradék 4 napban 😃
2022. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!