Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evés zavar lett az életmód...

Evés zavar lett az életmód váltásomból/fogyás terveimből! Szerintetek jó amit kitaláltam? Így is tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

-Az utóbbi időben kezdtem evés zavarba átfordulni, heti 7szer edzettem, és ha egy kimaradt végtelenül ideges lettem.

-Csak a saját diétás ételeimet mertem megenni, amik nem rosszak, de az édességeket teljesen megvontam magamtól, sose ettem együtt a családdal, például ha fagyizni mentünk. Vagy a barátokkal sose mertem semmit enni amit nem én készítettem el diétásan. Sőt anyum főztjéből se ettem, mert pici olajat tesz a hús alá, és az már plusz Kalória..


-Ennek kiégés, falási rohamok lettek a vége...

Mindig akkor volt falásrohamom, ha nem bírtam tovább és félreettem, például 1db sütit, na akkor már aznapra minden mindegy alapon mindent is megettem. Sose volt velem ilyen, és nagyon ijesztő is.

Amin Változtatnék:

-Arra gondoltam lazábra veszem az egészet. Reggelire/vacsira eszem amit én szoktam készíteni, hisz ott úgyse szoktunk közösen enni(zabkása például reggelire, tojásrántotta rozskenyérrel vacsira ilyesmi) egészséges ételeket készítek.

Ebédelni pedig együtt ebédelnék a családdal. Nem főz anyum olyan egészségtelenül. Maximum bevezetném, hogy egy tál salátát, vagy több főtt zöldséget eszek ebédre, például ha épp tészta van, hogy jól lakjak.

A sportból is vissza vennék 4-5 edzésre, a többi nap meg figyelnék arra hogy sétáljak/picit biciklizzek,tehát hogy meglegyen a napi mozgás.


Sütit/fagyit alapból nem ennék, de ha elmegyünk fagyizni, vagy anyum hétvégén süt valamit, akkor abból ennék 1-2 szeletet, hogy ne érezzem a teljes megvonását.



2022. jún. 20. 07:46
 1/10 A kérdező kommentje:
*azt még elfelejtettem írni, hogy a 3 főétkezés közt, ha megéhezek, arra gondoltam, egy kis gyümölcsöt ennék. Most nyáron kimondottan hűsítő. A főétkezések kiadósabbak,pl ebédnél sokszor van leves is, szóval egy kis gyümölcs elég arra, hogy csillapítsa 2 étkezés közt az éhségem.
2022. jún. 20. 07:48
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút jó terv, nekem az első 8 kiló így ment le. Viszont uzsonna mindwnképp legyen akár gyumolcs akár más, mert nem jó ha 4-5 óráig ndm eszel semmit
2022. jún. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is az lett sajnos, de én nem bánom :-P Amúgy sose fogytam volna le, csak az a bibi, hogy most nem tudok leállni vele :-D De mellette edzek is minden nap 2x! Így szuper formám van, szóval nem olyan rossz dolog ez az evészavarosdi, csak néhányan fullra beparáznak tőle.
2022. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1es válaszoló, persze uzsi mindenképp lesz. Azért gondoltam gyümire, mert az édes is, egészséges, nem kell külön elkészíteni, csak felvágni, szóval gyors is.


2es válaszoló

Nincs semmi gond a napi 2 edzéssel sem, csak fontos hogy ne kényszerből csináld. Nekem se volt egy darabig bajom az evészavarommal, jó sokáig húztam. De az már nem tetszett hogy beszűkült a szociális életem, elkezdtem szinte rettegni a hízlalóbb ételektől, a napomat meg csak az alapján ítéltem meg jónak vagy rossznak, hogy hogyan ettem aznap. Egy pontig lehet ezt csinálni, de nekem már átbillent azon a ponton, hogy megérje.

2022. jún. 20. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmi gond, csak az, hogy étkezési zavaros vagy, és úgy akarsz ilyesmivel szórakozni.
2022. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia. Sajnos velem is nagyon hasonló a helyzet, csak én kijelölt csaló napokat is tartottam még az orthorexia szerű “csak egészségesen” fázis után. De úgy éreztem az nem elfogadott, és mindig nagyon figyelni kell az időzítését, ne jöjjön közbe semmi a héten, ha hétvégén van csalónap... Mert teljes kudarcnak éltem meg.

Most ugyanezt a megoldást próbálom egy ideje amit te írsz, de sajnos nem működik nálam. Ugyanis szép és jó ezt így kigondolni, mert ugye a fejedben tökéletes a terv, megvan az egyensúly, 1 süti és kész, 1 fagyi másnap és kész... Majd jön az, hogy ettem anya sütijéből 1-2 szeletet (mert lehet, de mértékkel ugye...) de olyan finom, miért ne ehetnék 4-5-t, olyan kis szeletek, más is evett mondjuk még...

Mivel egészségesen, kiegyensúlyozottan eszem, kis deficitben általában, mindig lenne hely még azoknak a plusz szeleteknek..., vagy egy egész csomag keksznek 2 db helyett, vagy 3 nagy tál gabonapehelynek stb...

Vagy mindent vagy semmit elv működik a fejemben, és nincs középút akárhogy nézem.

Szörnyű mekkora csapda ez így (“restrict binge cycle”), én meg nem találom a kiutat, pedig az “egészséges” napokon sem csak 1200 kcalt eszem, hisz edzek én rendesen.

Kívánom neked sikerüljön az, ami nekem eddig sajnos nem. 🙂

2022. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
45%

Van egy qurvára egyszerű és egészséges fogyási módszer; adjál meg a testednek mindent, amire szüksége van. Tartsál be egy étrendet:

Kerülni minden készételt, gyorskaját, feldolgozott élelmiszert.

Minden étkezéskor 1 ökölnyi leveles, 1 ökölnyi színes, 1 ökölnyi kénes zöldséget, valamint 1 ökölnyi fehérjeforrást (hús, tojás, gomba, hüvelyesek) vigyél be.

Cukrok nuku, glutén, tejtermékek nuku.

2022. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hali

Hasonló cipőben járok, és borzasztó.

A nagybaj akkor ütött be amikor egy ilyen falás roham után koplalni kezdtem, és egyik reggel elájultam. Nagyon ijesztő volt, ráadásul a szobatársaim nem voltak akkor már a koliban, és teljesen egyedül maradtam.

Arra ébredtem hogy féltíz én pedig nagyon elkesek az iskolából, szédelegve bementem (csak vizet ittam utána)

Barátnőmnek mondtam hogy gázvan és utána egésznap etett.



Nem igazán tudom hogy lábalhatnék ki ebből az egész ördögi körböl, meg a bűntudatból amit evés előtt még után érzek.

Inspiráló volt olvasni talán a legjobb döntést lenne lazábban venni a dolgot és nem stesszelni az egészen. Csak elkellene feledkezik végre a kalóriákat

2022. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy sokan hasonló gondokkal küszködnek mint én, mert tudom milyen borzasztó is ez. Remélem túljutunk ezen, a legjobbakat kívánom nektek is, tartsatok ki!
2022. júl. 5. 12:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy állsz most? Hogy megy?
2022. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!