Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak életmódot?...

Hogyan változtassak életmódot? Szeretnék leadni 40 kg-ot

Figyelt kérdés

Miket egyek és hány kcal-t?

heti 5x 1 órát úszom, 162 cm és 95 kg vagyok, nincs semmilyen betegségem, a sok gyorskajától híztam meg.


2022. jún. 22. 19:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Peldaul az emberunk 179 centimeters 82kgos ferfi, neki az alapanyag csereje, ami azt jelenti, hogy, ha csak fekszik, akkor is eléget majdnem 1900 kaloriat naponta, tehát 1500 evéssel akkkr is 400al kevesebbet eszik, ha csak fekszik egesz nap, de ha már mozog kicsit vagy csak ül stb már boven 2000 folott eget napi szinten, amihez az 1500 nagykn keves hiszen 300-400 kaloriaval ajanlanak kevesebbet enni mint amit naponta egetunk.
2022. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Amirol beszelek ez nem a fejembol pattant ki. Persze ha te 40kg 155 centis nő vagy, akkor talán jó az 1350. Talán.
2022. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

7es vagyok, 165 centis 70 kg, no

es figyelj, felejtsd el

en tudom nekem mi a jo, amig el nem jutok a celomig addig ez igy marad aztan valtoztatok a bevitelemen

legyen szep napod, es ne ragodj mas emberek problemain

2022. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
60%

#4

Hát ez nem túl okos dolog. A burgonya és minden komplex szénhidrat hasznis, azok nélkül nincs meg a megfelelő rostbevitel.

A zsír rengeteg, hamar okozhat szervi zsírosodást, magas koleszterinszintet.

A fehérje szintén kevés ami a meglévő izomzat lebontásáhiz vezethet. Ezeket a makrotápanyag arányokat swnkinek sem jaavsolnám. A kalória is elég kevés magas férfihez kéoest. Nalad alacsonyabb nőnek is több kell a fogyáshoz

2022. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
32%

15os "1500 marcsak azert is keves, mert arra sem eleg, hogy a napi alap kaloria kereted fedezd vele. Azaz amennyit akkor eget a tested ha egesznap csak fekszel. En 168 centis 75kgosan ettem 1700at es azzal is fogytam gyorsan. De vannak jo oldalak ahol pontosan ki lehet szamitani, neked is keves nagyon az az 1500"

hulyeseget irtal, kijavitottalak, te meg elkezdtel sirni

nem az en problemam

joejt

2022. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
En nem irtam hulyeseget. Ha utananeznel a dolgoknak, akkor erre te is rajonnel. Te irtal hulyeseget es aztan meg el is kezdesz miatta vitatkozni.
2022. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Beleske válasza:
11%
szerintem ne kalóriát számolj, hanem szénhidrát bevitelt. pl. azért, mert ha megeszel egy doboz mascarpone sajtot az kalóriában legalább 1000 kalória, szénhidrátban pedig nulla, mivel a sajtok nem hizlalnak, inkább fehérje forrás.
2022. jún. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nyugodtan kezdhetsz 1900askerettel, aztán két hétugán már látod, jó-e. Töltsd le a kalóriabázist, állítsd be, hogy 50% ch, 20%zsír, 30% fehérje, aztán hajrá.
2022. jún. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
33%
Elhatározod magad hogy nem eszel gyors kaját
2022. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 18-as Beleske! Fogalmad nincs a táplálkozásról. A dietetikai ismereteid még egy femina.hu cikk szintjét sem ütik meg. Az ilyen emberek hogy veszik a bátorságot ahhoz, hogy tanácsot adjanak? Általános iskolai biológia tudásod nincs meg.

Az mit jelent, hogy a sajtok nem hízlalnak? Ez a megfogalmazás is már tipikus Nők Lapjás. Semmi nem hízlal, ha nem vagy kalóriatöbbletben, és minden hízlal, ha kalóriatöbbletben vagy. Ha sajtból annyi kalóriát viszel be, hogy többletben vagy, akkor a sajt hízlal. Ha salátából annyi kalóriát viszel be, hogy többletben vagy, akkor a saláta hízlal. Nyilván ez utóbbi reálisan nem igazán elképzelhető, ellentétben az előbbivel, ugyanis a sajtok (főleg a magas zsírtartalmú termékek) rengeteg kalóriát tartalmaznak. A sajtok és a tejtermékek egyébként fehérjeforrásként is igen rosszul funkcionálnak dietetikai szempontból mind hasznosulás, minden felszívódás, mind egyéb bejuttatott anyag szempontjából, ezért a sajtok és a tejtermékek gyakori fogyasztását nem ajánlom.

A szénhidrátnak pedig semmi köze a fogyáshoz/hízáshoz, illetőleg maximum annyira, mint a zsírnak és a fehérjének, ugyanis mindhárom makrotápanyag kalóriát tartalmaz. Ilyen szemszögből egyébként a zsír a legproblematikusabb, mert grammonként az tartalmazza a legtöbb kalóriát (9 kcal/g), ráadásul a zsírban gazdag táplálkozás számos egészségügyi problémát képes okozni, elsősorban hormonális és kardiológiai téren. Erre vonatkozóan belinkelek egy tanulmányt. Továbbá arra vonatkozóan is, hogy a szénhidrátoknak az égvilágon semmi köze nincs a fogyás/hízás folyamatához, ugyanis csak a kalóriabevitel számít:

[link]

[link]

2022. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!