Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tudok fogyni még idén?

Le tudok fogyni még idén?

Figyelt kérdés
A héten alaposan be lettem fosatva a dokinál, kiderült hogy majdnem 100 kilónyi feleslegem van. Tudtam előtte is hogy dagadék vagyok de nem tudtam hogy ennyire. Most mindenféle vizsgálat jön mert elég fiatal vagyok és lehet hormonok is okozzák meg minden, a kérdés le tudom ezt adni még idén? Egyelőre üdítőket hagytam el nem tudom mire elég.. meg holnaptól kondi

2022. aug. 7. 23:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező! Nem olyan nehéz, csak ne ess pánikba! A legfontosabb az lenne, hogy állj át fejben legelsőnek! Én leírtam anno magamnak a motivációimat, és kiragasztottam a falra! Tudom, elég gyerekesnek hangzik, de így legalább valamennyire kézzel fogható volt ez az egész számomra. Ez a motiváció elkísért a hosszú út során. Nem fogyókúra kell, mert az ideiglenes. Egy olyan rendszer kell, amiben tudsz létezni, mégis szerves része a kompromisszum. Én cukorbeteg vagyok. Így gondolhatod nem kevés kompromisszumot kötöttem. Elhatároztam, hogy minden kedd , csütörtök és a hétvége valamelyiknapján sportolni fogok. A hét többi napján meg többet sétálni, mint amennyit eddig sétáltam. Ezt a rendszert tartom 3 éve. Az étkezés része a legfontosabb! Megfelelő tápanyagok, elegendő kalória, kalóriadeficit ha fogyni akarsz. Vitaminok pótlása. Régebben egyoldalúan étkeztem. Ritkán ettem zöldséget, gyümölcsöt, húsokat. Helyette szénhidrátot , szénhidráttal. Most megvan a balance.


A motiváció, és a rendszerességre való hajlandóság után, vagy kérj dietetikustól segítséget egy számodra megfelelő étrend kapcsán, vagy nézelődj neten, mik a lehetőségek. Állíts össze étrendet magadnak. H-V , főzz magadra, mérd ki az adagokat, kezd el számolni a kalóriákat, nézd meg az összetételüket. Legyen meg a minimum 2 liter víz a szervezetednek. Törekedj arra, ha szénhidrátot eszel akkor olyat válassz ami lassan szívódik fel! Akkor lassabban éhezel meg. Én a szénhidrátok nagyrészét zöldség+ gyümölcsből viszem be, néha rizset fogyasztok. Mindenre van megoldás! Laikus vagyok, nem okoskodni akarok! Egy szakember biztos tudna okos dolgokat mondani, amit nyugodt szívvel megfogadhatsz.

2022. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 NTBS ***** válasza:
100%
100 kg inkább másfél év alatt próbáld meg.
2022. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat felszedtél, mióta utoljára mérlegen álltál, akkor mostanra kb. az évet tudod, hogy az mikor lehetett:D Tényleg, egyébként akkor mennyi voltál?
2022. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Évet sem tudod, hogy az mikor lehetett.* Bocsi, javítva, elírtam.
2022. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mármint mikor?
2022. szept. 19. 14:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Mikor utoljára mérlegre álltál ezelőtt.
2022. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Passz. Azt hittem 120 kg körül lehetek.

Mindegy vettem mérleget figyelem a fogyásom. Eddig -8 kg

2022. szept. 19. 15:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!