Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudtal tullepni azon,Hogy...

Hogy tudtal tullepni azon,Hogy 20 eves korodban barmit megehettel hizàs nelkül ,10 ev mulva màr szinte semmit?

Figyelt kérdés
2022. nov. 10. 19:44
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
91%

9. Semmi szükségem rá. Egy idegen ember nem tud segíteni ezeken az érzéseken. Nem tudja elmulasztani a sóvárgást. Ezzel senki más nem tud megküzdeni rajtam kívül. Számomra ez elég egyértelmű.

Nem lehetsz valami okos ember hallod. Nem mártírkodtam, hanem valaki érdeklődött, kérdezett, én meg őszintén válaszoltam, leírtam az igazat. De itt már ezek szerint ezt se lehet mert mindenbe belekötnek.

Ha majd 4 év alatt nem múlt el a függőség/sóvárgás, ez után se fog. Ez ennyi. Ezek a tények.

Én szembenézek ezzel a magam módján.

De persze biztos jobb lenne hazudni önmagamnak és azt mondani semmi gond, minden cukormázas vattacukorfelhő, aztàn egyszer csak jön egy rosszabb életszakasz és borul minden..😂 hát ez nagyon nem így működik. Mint írtam, tudatosság, őszinteség és önismeret.

Plusz, 1 szót nem szóltam hozzád. Minek szólsz bele? Nem a te dolgod.

Látszik amúgy, hogy még csak hasonló problémád se volt soha, egyéb esetben tudnád, hogy az ilyen gondokat nem lehet egy másik emberre ràdobni, hogy oldja meg.

További Szép napot!

2022. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
42%

10. Hagyd, én is nullás lettem :D Nem mondom, hogy nem lepődtem meg, hogy ennyire nem tetszik az igazság, de hát ezért is tart itt sajnos a fogyókúraipar, mert az emberek mindenhol keresik a hibát, csak magukban (az életmódjukban) nem - ők így születtek, szegény ők, nem tehetnek róla, szenvedésre vannak ítélve, ez genetika stb., stb.

Nyugodtan ezt is le lehet pontozni, nem az zavar, az általános butaságon és önsajnáltatáson vagyok kicsit elképedve, a lepontozás csak ennek a mérője (3-as voltam, bocs, hogy leíram ott az igazságot, úgy tűnik jobban fáj, mint gondoltam).

De hátha valaki erre jár, és belátja, hogy saját maga felelős saját magáért - csak ennyiből kár a lepontozásért, mert úgy tűnik, mintha hülyeséget írtam volna, pedig utána lehet nézni (tudom, nehéz), így igaz.

2022. nov. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
89%

Na azért a genetikát ne vitassuk már el, igenis óriási szerepe van a testalkatban (is). Amúgy meg ezzel nem segítitek a 8-ast, hogy kioktatjátok. Szerintem amit tud, megtesz, az is hatalmas lépés, hogy felismerte a problémáját és tudatosan tesz ellene.


A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, egyelőre tartom a 14 éves korombeli súlyomat. 32

2022. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
26%
13. Nem mondtam olyasmit, hogy nincs szerepe egyáltalán (azért ne túlozzuk el), annyit mondtam, hogy általában ez az egyik dolog, amire fognak mindent az emberek (mert eltúlozzák a szerepét). 8-ast meg nem oktattam ki egyáltalán, ezt sem tudom, hogy hol olvastad az írásomban (3 és 12).
2022. nov. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
7%

#11

Akkor további jó szenvedést és bűntudatot, ha esetleg meg szeretnél enni pár kocka csokit. Te ezt választottad, és ezt is érdemled.


Minden függőség leküzdhető, orvosolható, de te ebből nem is akarsz meggyógyulni. Szabó Győző is meggyógyult a drogfüggőségéből segítséggel (Toxikóma című könyv vagy film, ha nem ismernéd). A te evésfüggőségedből is meg tudnál gyógyulni, ha elmennél szakemberhez, de miért is nem mész el? Pl. ha összeszedsz valami vírust, vagy eltörik a kezed, elmész orvoshoz, akkor most a pszichés betegségeddel miért nem mész orvoshoz? Mitől másabb ez az orvos, mint a másik? Már rég meggyógyultál volna a pszichés betegségedből.


"Nem tudja elmulasztani a sóvárgást...Ha majd 4 év alatt nem múlt el a függőség/sóvárgás, ez után se fog. Ez ennyi. Ezek a tények."

Ez egy pesszimista negatív hozzáállás.

Hányszor írja még le, hogy Minden fejben dől el? Te már eleve így állsz hozzá..plusz esélyt se adsz egy pszichológusnak vagy pszichiáternek, pedig ő tud segíteni a függőségeden.

Látod, 4 év alatt csak odáig jutottál, hogy azt írod, hogy nem múlt el a sóvárgás. Te ennyire voltál képes. Egy hozzáértő meg is tudna téged gyógyítani, ha hagynád és akarnád.


Nem baj, szüksége van a társadalomnak az áldozatokra is.


Te vagy a felelős a döntéseidért.

2022. nov. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
84%

15. Szakadj már le rólam. Semmi közöd nincs hozzá.

Jobban ismerem önmagamat mint te, azaz tudom mire van és mire nincs szükségem, mi segít, mi nem.

A sóvárgás pedig vagy van, vagy nincs, nem döntés kérdése hogy az ember ezt érzi e vagy sem.

Attól hogy bebeszéli magának az ember hogy minden szuper, még nem lesz az. Egy függő mindig függő marad, és azok vissza is szoktak esni akik elbízzák magukat, hogy "á én már meggyógyultam. " Nem , a függőségből nincs gyógyulás, csak kontroll van, illetve visszaesés, ha nem figyel oda az ember.

Továbbá nem vagy tisztában a mártírkodás jelentésével. Ha azt csinàlnám, kifogásként használnám a függőséget arra, hogy miért nem tudok lefogyni, de én nem ezt tettem. Mivel küzdöttem és küzdök ellene nap mint nap és évek munkájával le is fogytam. Nem keresek kifogásokat.

Látszik hogy fingod nincs az egészről de azért beleugatsz...Ha hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna.

2022. nov. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
87%
15: az azért egy alap dolog, hogy a függőség nem gyógyítható. Egy dohányos mindig dohányos marad, legfeljebb nem gyújt rá. A droggal ugyanez a helyzet. A kajával azért nehezebb, mert nem lehet nullára csökkenteni, hanem találni kell egy ideális étrendet mennyiségben és minőségben is.
2022. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
12%

#16

Nem én vagyok függőbeteg, hanem te, aki gyáva elmenni egy orvoshoz, mert még a végén meggyógyítanák, és akkor nem lenne miért sajnáltatni magad.


Igen, gyáva vagy elmenni egy szakemberhez. Saját magad a függőségből nem tudod meggyógyítani magad és kihozni.

Csak elodázod az elkerülhetetlent.


Mond csak, akkor te soha nem mész semmilyen orvoshoz, ha beteg vagy? Se háziorvos, se semmilyen? Ha igen, most ezzel a betegséggel miért nem mész orvoshoz?

2022. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
93%

Bszki, 18, neked beakadt valami. Hagyd már békén szerencsétlent, mit b.sztatod? Direkt provokálsz. Függőségből pont úgy lehet kijönni, ahogy ő is csinálta: egészséges étrenddel lefogyott, tartja is, a lelki oldala meg valamilyen szinten marad, de nem teszi tönkre.


Menj valaki mást bsztass ha ennyire szr az életed. Én nem szoktam másokat védeni, de ritka idegesitő vagy, hallod-e.

2022. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem ehettem meg bármit büntetlenül, a pubertáskor óta meg pláne nem. 35 felett pedig méginkább oda kell figyelni, ez van. Ennél rosszabb egészségügyi problémák is vannak, együtt kell élni vele. Sajnos az ember nem választhatja meg, milyen testet kap (ha tehettem volna, soha de SOHA nem lettem volna nő).
2022. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!