Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a fogyást?

Hogyan kezdjem el a fogyást?

Figyelt kérdés

Helló mindenki! Meguntam, hogy kövér vagyok és szeretnék változtatni. Elsősorban mozgással és étkezéssel kapcsolatos tanácsokat szeretnék kérni. Mozgás nem áll tőlem messze. (8 évet karateztam. ) 22 kilót szeretnék fogyni. A segítséget előre is köszönöm.


102 kg, 178 cm, 22/F.



2022. nov. 24. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyenlőre ekkora túlsúllyal ne végezz túl mrgerolteto sportokat, mert nem fogod bírni. Gyalogolj néhány órát a természetben és mérd lepesszamlaloval hogy hány kalóriával fogysz. Tűzz ki magad elé célokat, először legyen 5 kg után 10 stb
2022. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a sulyoddal nincs baj csak át kellene alakitani a zsírt izommá

Sok edzéssel és egészséges kajákkal


Nekem nagyon tetszenek azok a fiuk akik ilyen súlyban vannak és izmosak!

22 l

2022. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Zsírt hogyan lehet izommá alakítani?
2022. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
50%

Vegyél egy konyhai mérleget (pár ezer forint), és használj kalóriaszámláló alkalmazást. Kerüld a magas szénhidrát tartalmú ételeket, illetve a cukrot, meg a zsíros dolgokat. Méreteidet nézve szerintem kb olyan napi 1800 kalóriára van szükséged, hogy elinduljon egy fogyás. Minden ételt, amit beviszel mérd meg, súlya alapján tudsz kalóriát számolni az alkalmazással, és igyekezz sose túllépni az alkalmazás által kiszámított keretet.


Sportnak ajánlom a túrázást, biciklizést például.


Ha viszel is be szénhidrátot, legyen az inkább rozs, vagy teljes kiörlésű, mert azok lassan felszívódóak így egyenletesen épülnek be a szervezetedbe.


Egyél több zöldséget és igyál sok vizet, így elkerülöd az éhségérzetet.


Ha teheted, inkább egyél napi ötször keveset, és lehetőleg ugyanazokban az időpontokban minden nap. Nem baj, ha nem tartod ezt annyira be, de valamivel könnyebben fogysz így.


Én 2 évvel vagyok idősebb nálad, magasságom ugyanannyi csak én +30 kilóval rendelkezem :D amiket leírtam kb azokat csinálom, haladok szépen lassan, és itt a kulcsszó a lassú, legyél türelmes és kitartó, ne akarj heti 2-3 kilókat leadni, ez időbe tellik de tudom hogy megfogja érni a végén. Sok sikert, és kitartást!

2022. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3 sehogy
2022. nov. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem gondoltam volna h 2022-ben még van olyan ember aki azt gondolja h a zsírt izommá lehet alakítani. Komolyan itt tartunk még mindig?

Egyébként a 178 cm-hez rengeteg a 102 kg, értem én h vkinek a mackós palik jönnek be de ez már az egészségtelen kategória. Ráadásul a kérdező csak 22 éves, ha így folytatja gyorsan meg lesz a 120-130 kg és onnan vissza jönni már nagyon nehéz.

Az jó ha nem áll tőled messze a sport, olyat sportolj ami érdekel, amit szívesen csinálsz. Pl. nekem anno azt mondta a személyi edző h heti 3-4x kell futnom csak h utálok futni és abba is hagytam pár hét után. Elkezdtem boxolni ami érdekel és azóta is csinálom, ez volt 4 éve. Egyébként közel sem égetünk el annyi kalóriát a sportolással mint azt a legtöbb ember gondolja, főleg a kezdők. A kajálás sokkal többet nyom a latba.

Kaja szempontjából a tanácsom h számold a kalóriát, jo lenne tartani a napi 2000 kalóriát de ha az kevés mert mondjuk fizikai munkát végzel akkor próbáld 2500-al, annyival is könnyen lehet h fogyni fogsz csak lassabban de legalább nem érzed kínzásnak és nem adod fel. Ami még fontos h ne zárj ki teljesen olyan ételeket amiket szeretsz és úgy gondolod nincs helye a diétában. Sok kezdő azt hiszi h csak csirkemellel meg zöldséggel lehet lefogyni és nem ehet egyáltalán mondjuk pizzàt. Pedig lehet, a lényeg h a napi kalória kereted ne lépd túl.

2022. nov. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hello mindenki! Köszönöm szépen a tippeket! Kalóriabázissal mérem azt, hogy nagyjából egy nap mennyit eszek. Jelenleg gyaloglás amit napi szinten csinálok.( naponta kb. 15km). A szokásos étrendemből próbálok kevesebbet enni, illetve gyümölcsöket beleépíteni. Napi 3-4x étkezem. Csalós napot, már érdemes ilyen nagy súllyal is tartani? Hallottam, hogy heti 1x érdemes, mer beindítja a fogyást.
2022. nov. 27. 11:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Csaló napot nem szabad a legelején tartani, előbb érj el vmilyen eredményt, pl. menj le 90kg alá. Egyébként sincs feltétlen szükség csalónapra mert ha nem csirkemell saláta kombón diétázol hanem tartasz egy bizonyos kalória keretet és mindent eszel azon belül, akkor nem is fogod igényelni a csalo napot. Régebben én is csak csirkemell rizsen diétáztam aztán alig vártam h jöjjön a csalo nap és ehessek kolbászt, chipset stb. De utana rájöttem h bármikor ehetek ilyeneket csak a lényeg h mértékkel, azaz ne lepjem túl a kalória keretem. Tegnap előtt is fel szál kolbászt vacsoráztam de úgy h tartottam a 2500 kalóriás keretem.
2022. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tegyük fel h a szinten tartó kalória mennyiséged 2500 kalória, és te hétfőtől szombatig 2000 kalóriát eszel amivel deficitbe leszel. Tehát hétfőtől szombatig össze hozol -3000 kalóriát DE vasárnap úgy döntesz h ideje a csalo napnak és betolsz mondjuk 6000 ezer kalóriát, ami gyors kajából, csokiból, chipsből nem simán össze jön egy nap. Szóval hiába értél el 6 nap alatt -3000 kalóriát ha utana a 7.napon 3500 kaloriaval túl lepted a kereted, akkor így összeségében az egész hétre nézve kaloria TÖBBLETBEN leszel. Tehát fölöslegesen dieteztal 6 napig mert a 7-en mindent elrontottál. Szóval nincs ilyen h beindítja a fogyast a csalonap, plane nem ajánlatos mindent heten alkalmazni. Ha elerted a celod, na akkor heti havi 2x max.
2022. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást!
2022. nov. 28. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!