Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért gyarapodik folyton a...

Miért gyarapodik folyton a súlyom amellett hogy alig eszem és egészségeseket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vékony vagyok itt nem ez a kérdés. Hanem a kérdés az, h alig eszem és mégis gyarapszom. 169 cm magas vagyok és 53 kg. Tegnap is alig ettem és egészséges kajákat és ma reggel is nehezebb vagyok, mint tegnap reggel. Szeretnék rendesen enni egészségesen úgy mint más 44 éves ember de én sajnos elmegyek a hűző előtt és rámjön 1 kg még a víztől is hízom!!!! Nem vicc!!!!! Nem szeretném magamat sanyargatni rendesen akarok enni és TARTANI A SÚLYOMAT!!!! Ha így megy tovább, 90 kg leszek, de nem bírok koplalni és NEM AKAROK SZERETEK ENNI! Voltam endrokrinológián, azt mondják minden rendben van. TSH értékem 2,45. Nem működik alul mégis? Valami pajzsmirigy serkentő lehetne a megoldás?

2022. dec. 11. 09:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

"Egyszerre keveset"

Deietetikailag ez semmit nem számít.

"Igaz több édeset ez tény és való, csirkemell, pirítos, tojás cornflakes, kb ezek. és edzem"

Ez nem információ.

"Tegnap is alig ettem és egészséges kajákat és ma reggel is nehezebb vagyok, mint tegnap reggel"

Még egyszer leírom, hogy nem létezik egészséges kaja. A kedvenc példám: a natúr csirkemell egészségtelen? Nem, B-vitaminban és szelénben gazdag, továbbá remek fehérjeforrás. Akkor a natúr csirkemell egészséges? Nem, mikrotápanyagban rendkívül szegény, magas a telített zsír és az étkezési koleszterin tartalma, illetve ipari antibiotikum származékokkal és hormon-készítményekkel szennyezett. Akkor a natúr csirkemell egészségtelen? Nem, B-vitaminban és szelénben gazdag, továbbá remek fehérjeforrás. Érted már? Ráadásul hiába eszed a szerinted egészséges élelmiszereket, ha kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz. Viszont az teljesen normális, hogy ma nem annyi tűpontosan a súlyod, mint tegnap. Az nem felszedett zsír, hanem víz, salak, széklet, glikogén, elektrolit, só, és bármi egyéb, amiknek hála egy átlagos és egészséges ember testsúlya is simán ingadozik napi 1-2 kilót. A hízás különben sem egyik napról a másikra következik be, úgyhogy te csak szimplán étkezési problémákkal és testképzavarral küzdesz.

"Ha így megy tovább, 90 kg leszek"

53 kiló vagy, ne viccelj már! Keress fel egy pszichológust, aki segít neked. Továbbá legyen egy kiegyensúlyozott, változatos étrended, egyél finomakat, egyél eleget, mindig lakj jól, juttass be elegendő tápanyagot, egyél energiaszükségletednek megfelelő kalóriát, mellette sportolj, mozogj, és élj boldogan. Ne készítsd ki magad teljesen.

2022. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Attól hogy egyik nap 53 kg vagy másik nap mondjuk 54, az még nem hízást jelent, hanem természetes súly ingadozást. A testsúly napról napra változik valamennyit, attól függően mennyit ettél, ittál, mikor voltál wcn, mennyit izzadsz, mennyire vizesedsz éppen, nőknél a ciklus is bekavarhat.

Én 3 év alatt fogytam le komolyabb felesleget, közel 1 éve tartom 175cmhez a 67 kilómat, de pl a menzesz alatt 70-71kg vagyok, utána meg visszamegy a megszokott 67-re. Ez se hízás.

Nyugodj meg.

Semmi konkrétat nem írsz, hogy milyen hízásról van szó. Ha pl fél éve még mondjuk 45 kg voltál, és hónapok alatt gyarapodott fel ez 53 kilóra az már azt jelezné, hogy felszedtél pár kgt igen, de ilyet nem írtál, és amúgy nem is ártana, mert betegesen sovàny vagy.

Inkább pszichológust keresss fel mert fejben nagyon nem stimmel valami nálad.

2022. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

9.

Te nagyok okos egyetemet végzett!

Igen, a 44 évesek már megbillent hormonrendszerrel küzdenek, mert kezdődik a klimax.

Bár itt mindenki 90+-ig szabályosan menstruál és tökéletesen stabilak a hormonszintjei, de van néhány eltévelyedett, aki nem, mint a kérdező is.

A klimax kihat az egész endokrin rendszerre, mert minden mindennel összefügg. Olyan kulccsszavakat érts itt mint, pajzsmirigy, mellékvese, petefészek, hipotalamusz, hipofízis, petefészek, hasnyalmirigy, máj és ezek hormonális összefüggései. Te zseni. :D

Ostoba lepontozók...

A nőknek fogalmuk sincsen a saját testük működéséről. Aztán jönnek a csodálkozások, hogy mitől híznak el 40 felett.

Meg jönnek az ostoba kioktatók az MsC-jükkel.

Az endokrinológusokat meg hagyjuk, van vagy 3-4 az országban, aki nemzetközi szinten képben vannak a legfrissebb protokollal, hozzájuk meg fél 1 év a bejutás magánba.

Kérdező! Jön a klimax, csökken az anyagcsere.

2022. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
13-as Remélem még messziről sincs semmi közöd a dietetikához vagy az orvosláshoz és/vagy nem praktizálsz/fogadsz betegeket/ügyfeleket valahol, ha mégis, kérlek írd meg, hogy messze elkerüljem a környéket. Kösz. (Nem, nem az egyetemet végzett vagyok, akinek a lekezelő stílusa szintén kevésbé szimpatikus)
2022. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: pár kiló ingadozás normális. Ha kicsit sósabban, vagy szénhidrát dúsabban étkezel, akkor az rengeteg vizet tud megkötni. Ha változott az életviteled, amióta a kilók elkezdtek feljönni, az is sokat megmagyaráz. Ilyenkor télen pl szinte mindenki kevesebbet mozog, mint nyáron. Akkor is, ha pl edzel, és az ugyanannyi, mint nyáron, mert kevesebbet sétálsz pl. Szóval pár kiló ingadozás teljesen benne van a pakliban. Ha ennyire aggódsz, akkor ne kiegészítőket akarj szedni, hanem legyél aktívabb. Több séta, otthoni kardió, bármi.

Az egészséges ételekről meg rengeteget lehet vitatkozni, mindenkinek megvan a maga véleménye, hozzáállása, és a saját szintű szigorúsága ehhez a témához. Annyi biztos, hogy a gyors, feldolgozott, és mirelit ételeknél jobb választás az, amit te csinálsz otthon, és harmónikusan van benne sovány hús, zöldség, gyümölcs, zab, olajos mag, és egyéb egyszerű, minél kevésbé feldolgozott alapanyag.

2022. dec. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%
TSH iszonyú magas, 1 körül van az ideális!
2022. dec. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 NTBS ***** válasza:
Szerintem néhány plusz kilóval még mindig az egészséges tartományban vagy. Ne aggódj emiatt.
2023. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Mozogsz eleget?
2023. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
0%
Ha egyszer eszel egy nap lelassítod az anyagcseréd. Többször kell enni kevesket egy nap, mellette egy fél órás torna 2-3 naponta csodákra képes. Bár szerintem a magassághoz képest a súly kevés igyis. Esetleg fent állhat hormonális vagy pajzsmirigy probléma.
2023. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!