Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy a retekbe vegyem rá...

Hogy a retekbe vegyem rá magam a mozgásra?

Figyelt kérdés
Fogyókúráznom kell, nagyon és ismerem a 75% étkezés, 25% mozgás dolgot, de sehogy sem tudom rávenni magam erre a 25%-ra. Mindig megfogadom, hogy mostantól járok, és elmegyek 3-4 alkalommal kondiba, utána megunom. Ha véletlen eljutok valahogy a kondiba, akkor is csak a futópadon vagyok egy-egy órát. Tudom, hogy kell menni, értem és érzem, de nem tudok. Nem megy mentálisan. És nem is azzal van bajom, hogy elfáradok, hanem, hogy unalmas nekem és nem szeretem. Olyat is kitaláltam, hogy futás közben sorozatozok, de ugye azt nem láttam rendesen, így felesleges volt. Szóval... Nem tudom, hogy miként vehetném rá magam. Ráadásként másra is, nem csak futásra. Bármilyen javaslat?

2022. dec. 15. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem csak futni kéne. Kondiban vannak más gépek is, spinning bicikli pl, de az erősítő gépeket is lehet tolni, mert oké, hogy az nem kardió, de ugyanúgy égeted vele a zsírt. Sokan túlbonyolítják ezt at egész fogyókúra dolgot, miközben azzal is kalóriát égetsz, ha éppen a wc-ig gyalogolsz el. Trx kötéllel is lehet kardió gyakorlatokat végezni, nagy séták, boltba/ vásárolni lehet biciklivel menni(bár ebben a hidegben nyílván kellemetlen).
2022. dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Ne futópadon fuss, mert az gondolom tényleg baromi unalmas lehet, hanem az utcán. Nem kell hozzá kondibérlet se. Én közben podcastokat hallgatok, azt nem kell nézni. Elfutok valami olyan helyre, ahol meg tudom magamat jutalmazni utána például egy jó kávéval - a jutalom a végén is segít fenntartani a motivációt. Meg általában ott be is vásárolok, aztán levezetésképp hazagyalogolok.
2022. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez a valameddig elfutok, majd hazagyalogolok ötlet tetszik. Milyen podcast-et ajánlasz?
2022. dec. 15. 16:39
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudsz angolul, ez a friss videó teljesen jó


https://www.youtube.com/watch?v=nUx3ykBTLT8&ab_channel=TheBi..


meg egyébként az egész csatorna is szuper, és melegen ajánlom.

2022. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"ismerem a 75% étkezés, 25% mozgás dolgot, de sehogy sem tudom rávenni magam erre a 25%-ra."

A valóságban nincsenek ilyen százalékok. Ilyen baromságokat hol lehet még 2022-ben is olvasni? Csak tudnám, hogy ezeket a szép százalékokat melyik brit tudós számolta ki anno, mert én még egy tanulmányban sem találkoztam ilyen konkrét számokkal. Egyébként meg csak a kondizás és a futás létezik? Más sportág vagy mozgásforma nincs? A mai világban, ahol minden utcában van húsz különböző sportolási lehetőség, kötelező mindenkinek konditerembe járni gépeket rángatni, meg futópadon lépkedni? Keresd meg azt a mozgásformát, azt a sportágat, ami behúz, amihez kedved van, amit hosszútávon, konzisztensen is képes lennél csinálni, mert fejlődni akarsz benne. A konditermi edzegetéssel és a céltalan futópadozgatással pont az a baj, hogy ha az egyén nulla tudással, valamilyen netes edzéssablon alapján kezdi el, akkor semmilyen célt, semmilyen progressziót nem tud kitűzni maga elé, márpedig a céltalanul végzett maszatolások nem csoda, hogy kudarcba fulladnak.

Valamilyen egyesületi sport nem jön szóba nálad? Akár valamilyen csapatsport? Nem szeretsz úszni? Nem szereted a labdajátékokat? Küzdősportok nem vonzanak? Ne kelljen sorolni, neked is legyen fantáziád ehhez.

2022. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kondiban futni tényleg baromi unalmas, ezt megtudom érteni. Utcán vagy a helyi parkban élvezhetőbb. Az viszont más kérdés, hogy ilyen időben kinek van kedve kint futkosni. Én a helyedben nem fizetném a drága bérletet ha egyedül futni jársz le, van ennél sokkal olcsóbb megoldás.


Nem muszáj futni sem, napi pár km biciklizés is segíthet. Úszás például, vagy bármilyen más sport. Valamit biztosan élvezel.

Amúgy a hétköznapok során is változtathasz ha van rá lehetőséged. Munkába/iskolába menet például nem buszozod le azt a pár km-t helyijárattal, hanem egy kicsit korábban elindulsz és sélálsz/biciklizel.


Nyilván ez csak egy példa, te tudod, hogy neked mi beilleszthető a mindennapokba.

2022. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

"Milyen podcast-et ajánlasz?"

Főleg a Friderikuszt szoktam hallgatni. De sokaknak inkább a jó, energikus zene jön be, az is motiválóan hat. Spotify családban vagyok, úgy olcsóbb az előfizetés. De ha tolerálod a reklámokat, akkor az ingyenes Spotify is jó, gondolom.

Én lassan szoktam futni, hogy kíméljem magam, meg állítólag akkor ég a legjobban a zsír. :) Hazafelé meg élénk, gyors tempóban gyalogolok, akkor is zsírégető tartományban van a pulzusom, legalábbis az órám pulzusmérése szerint. :) (Egy olcsó, húszezer forintos okosórát használok, a zenét is lehet vezérelni róla futás közben.)

2022. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

A futás nagyon jó, percenként akár 12 kalóriát is égethet, és ezt is lehet fokozni, ha egy orát futsz, az már bőven jo.

Egy konditeremben súlyokat emelgetni nekem rettenetesen unalmasnak hangzik, de a természetben futni, a felnőttjátszótereken húzóckodást csinálni viszont izgalmasan.

2022. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Gyalogolj, ha semmiképp nem akarod egyenlore leterhelni magad, az nem megerolteto.
2022. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

The conqueror challenge


Ez egy virtuális kihívás, pl kiválasztod az erdély kihívást, ami több mint 300km. Amikor csinálsz valami mozgást, séta, yoga, futás, biciklizés akkor hozzáadod az appban a távolságot. Amikor befejezted kapsz egy érmét. Engem pl ez motivál. Szeptember óta már 550km sétáltam és bár nem figyelem a kalóriát már 15kg lement csak ezzel. Ha érdekel akkor egy challenge 30 font (lehet sok, de nekem pl megéri)


Ha esetleg érdekel rendelj a linken keresztül akkor kapsz 10% offot.


[link]

2022. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!