Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrás tanácsot,...

Milyen fogyókúrás tanácsot, tippeket adnátok az alábbi helyzetben (gondolok itt az étkezésre és a mozgásra)?

Figyelt kérdés

Középkorú férfi.

175+ magas, és ehhez átlagosan 95 kg (+-2 kg).

Ez nem is lenne gond ha arányosan oszlana el ez a súly és izom lenne. Sajnos azonban ennek tetemes része a has. Vékony karok és lábak, keskeny váll és ehhez nagy has és úszógumi. Király összeállítás mi?

Szóval hasból, de legfőképp alhasból szeretnék fogyni. Azért emelem ki az alhasat, mert mindig is volt egy kis hasam (soha nem ekkora mint most), de akkor is inkább gyomros voltam mint hájas, és a pocak alatt hordom a nadrágot, ami most nem vagy alig jön fel. Szóval az alhasi rész volna a legfontosabb.


Azt muszáj kiemelnem, hogy csóró vagyok. Úgy általában is, de most nagyon.

Csak azért emelem ki, mert mindig, mindenhol az egészséges étkezést mondják az elsőnek, amivel totálisan egyet is értek, csakhogy azt én egyáltalán nem tudom megengedni magamnak. Azok, akik szerint kevésből is lehet egészségesen táplálkozni és csak ennyit tudnának hozzászólni, inkább ne tegyék. Vagy ha nagyon tudják mi dörgés, akkor állítsanak össze egy tápláló nem hizlaló étrended kevesebb mint napi 400 Ft-ból. Elárulom: Nem lehet.

Tudjátok mi jön ki ennyiből (-se nagyon)? Az éppen aktuális akciós P€NNY-s, @LDI-s, LIđL-ös, stb. cucc. Az meg minden, csak nem egészséges, viszont cserébe hizlal.

(Mellesleg az étkezési szakemberek is megmondják, hogy nem lehet olcsón egészséges élelemhez jutni sőt, minél olcsóbb annál hizlalóbb.)


Az anyagi helyzetből adódik, hogy konditerem, uszoda szóba sem jöhet. Most próbálok egy kis segítséggel beszerezni itthonra valami gépet, de azt még nem tudom, hogy milyen fajta legyen.


Az @ß GENERATOR-t próbáltam néhányszor, de nem éreztem semmit a hasamnál, hanem inkább a combom legfelső részénél. Gondolom, az a rész dolgozik, aminél érzem a fájdalmat, izomlázat. Nem? Nos ha igen, akkor a hasam semmit nem dolgozott.


A másik probléma, hogy mostanra, felnőtt koromra kiderült, hogy van valami születéstől meglévő gerinc probléma, ami miatt egész életemben fájt a hátam. Emiatt a kocogást nem javasolják, pedig régen a 10K is bennem volt. Az úszás jót tenne, de mint említettem az most nem játszik.


Biztos lesz, aki megemlíti a biciklizést, ami nem is volna rossz ötlet és ki is próbáltam. Nos ezzel csak annyi, hogy a kis falu útja - ahol lakom - és a szomszédos településsel összekötő út is olyan állapotban van mintha szőnyegbombázva lenne. El lehet tekerni rajta így-úgy de semmiképpen nem sportosan, lendületesen. Azzal meg nem hiszem, hogy sokat érnék, ha egy órán át lépésben kerülgetem a kátyúkat.


Mindezek miatt olyan mozgás formát keresnék, ami lakáson belül is végezhető, nem teszi tönkre a hátamat és legelső sorban a hasból segít fogyni. Vagy ha javasolnátok, hogy milyen otthoni edzőgépet keressek.



2019. jún. 22. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nincs olyan, hogy helyi fogyás. A kondigépekkel, a hátad miatt pedig csak óvatosan! Én a helyedben a gyalogtúrákat választanám. Ehhez pedig csak egy jobb cipő kell. Nem kell 10 ezres nagyságrendű, a Decathlonban is be tudsz szerezni, nagyon jóféle rugalmas talpú cipőket. A kajára pedig, csak annyit, hogy kezdd el megszokni, a napi 6x7 kevés adagokban történő evést. Kerüld a cukrot. Válaszd a tk kenyeret, ebben ugyanannyi a ch, de lassabb a felszívódás. Én most ketózok, de néhány évvel ezelőtt, úgy fogytam le 20 kg-t, hogy a fehér lisztet lecseréltem tk, lisztre. Napi 20-30 perc reggeli kerékpár, heti 2-3 úszás, viszont úszás után én mindig szénhidrátot kívántam, szóval ez annyira nem jó fogyás szempontjából, viszont nagyon jó a hátnak. Amúgy orvosi javaslatra írhatnak fel neked kedvezményes belépőre jogosító beutalót. És hétvégente nagyokat túráztam, volt, hogy mind a két nap. És persze hétköznap is sétáltam. Plusz 2 alkalommal tornáztam.

A javaslatom összefoglalva: Napi többszöri kevés étkezés, napi többször mozgás, kerékpár ( 50-ért már kapsz nagyon jó minőségű szobakerékpárt), séta, torna (ez sokkal jobb, mint a heti egyszer-kétszer nagy, főleg kezdőként), valamint heti 2-3x nagy gyaloglás.

2019. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Első körben azt javasolnám, hogy keresd fel a háziorvost és nézesd meg, hogy nem vagy-e véletlen cukorbeteg vagy inzulinrezisztens. Persze pénz kell a diétához is, de előrébb vagy, ha tudod, mi a helyzet.


Szigorúan véve hizlaló ételek nincsenek, minden a mennyiségen múlik. Az viszont tökéletesen igaz, hogy bizonyos drágább ételekkel, pl. sok zöldséget fogyasztva sokkal-sokkal könnyebb kevesebb kalóriával jóllakni. Meg az is, hogy ha sok szénhidrátot, és különösen sok gyorsan lebomló szénhidrátot eszel, azzal magad ellen tudod fordítani az anyagcserédet (ha amúgy hajlamos vagy rá): még többet akar majd, éhes leszel folyton, így meg persze könnyű elhízni. Sok olcsó étel, a krumpli, tészta, kenyér, rizs lényegében ilyenekből áll.


Kerted van? Egyszerűbben nevelhető növényeket van lehetőséged vetni, gondozni, locsolni, gyomlálni? Sokat segítene, legalább nyáron.


A biciklizéshez annyit tudok tanácsolni, hogy nézd meg a földutakat. Gyakran elég simák, jól lehet rajtuk menni, és ha gödrös is, inkább hullámvasút, mert nincsenek éles szélű, rázós kátyúk, mint a rossz aszfalton. Én is ismerem ezeket a szőnyegbombázott aszfaltutakat, azon tényleg nem egy élmény a biciklizés sajnos. A földúton nem baj, ha lassabban haladsz, hiszen a rosszabb talaj miatt nagyobb a menetellenállás, ugyanaz a sebesség több kalóriát eszik.


Le tudod írni esetleg, hogy kb. mit szoktál enni egy nap? De mindent, ha csipsz, kávé, bolti édesség stb. van benne, azt is (meg ha az árát is tudod, az lenne a legjobb). Lehet, hogy tényleg nem lehet ennyi pénzből jobbat kihozni, de könnyebben át tudnám gondolni a lehetőségeket, ha leírnád, miből induljak ki. Magadra főzöl? Ha igen, egy adagot egyszerre, vagy lefagyasztod, vagy több napig eszed ugyanazt, vagy másokkal összefogtok?


Ami most rögtön elkezdhetsz, az az, hogy megpróbálsz minél többet sétálni. Ha lehet, akkor pluszban minden étkezés után iktass be 15 perc sétát vagy mozgással járó házimunkát, mert így kevésbé fognak jelentkezni a túl sok szénhidrát okozta káros hatások (nem megy olyan magasra a vércukorszinted). Ez különösen akkor segít, ha már most cukorbeteg vagy, de ha még nem, akkor a megelőzéshez is jó.


Sportgépet nem vennék otthonra, szerintem pénzkidobás. Légy kreatív. Ha pár téglát beraksz egy szatyorba, kész a súlyzó. Gány megoldás, de többet nyersz azzal, ha a megspórolt pénzt kajára költöd.



A gerinced miatt gyógytornát nem írtak elő? Persze megértem, ha logisztikai okokból nem tudod igénybe venni, hiába lennél jogosult.

2019. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Ez "az egészséges táplálkozás drága” nem igaz, csak kifogás, vagy tudatlanság.


Egy kiló sertésmáj 459 Ft.

[link]


100g sertésmáj tápértéke:

[link]


Egy aktív sportoló ember napi fehérjeigénye 1.3 gramm/testsúly kilogramm.

Tehát 95x1.3=123.5

123.5/22=5.6 kiló májat kell megenned egy nap, ami kb 240 forint.

Zsírra és szénhidrátra nincs szükséged, mert van mit elégetned raktáron.


Szívesen☺️

2019. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Mi az hogy zsírra és szénhidratra nincs szükség?😂 ez egy jo vicc. Napi egeszseges taplalkozas 55%a szenhidrat a zsirok meg kellenek a zsirban oldodo vitaminok felszivodasahoz.

Szoval raterve a kerdesre. Eleg nehez eset, de hasonlo cipőben jarok... az biztos, hogy a pennyben van olcson teljeskiőrlésű liszt meg tészta. Mindenkeppen azokat valaszd a feher helyett. Hozzaadott cukrot ne nagyon, az esetedben nem javaslom az eritritet, bar nem fogy gyorsan es a pennyben az is "csak" 500, de azert na az viszonylag sok penz az, viszont ha nagyon edesszaju vagy es fogyni akarsz az nem art. Mondjuk en a reggeli kavet nem tudom meginni edesito nelkul szoval nekem annyi kell hogy azt megveszem... Ez a naponta 6-7 szeres etkezes nagyon sok. Jo vicc hogy ennyi penzbol orulok ha 3 szor eszek😂 de a rendszer fontos hogy mindig kb ugyan akkor etkezz. Elalvas elott 3 oraval mar ne nagyon. Edzesnek egy tempos seta 50-60 perc ha belefer. De 40 minimum, mert kb fel ora utan indul be a zsorbol fogyas. Ab generator az izmosodasra jo nem annyira fogyasra... ami meg igy hirtelen eszembe jut bar talan nem a legegeszsegesebb de a pennyben van 80 ft-ert edesitos kola 2 liter. Elvileg minosegi edesito van benne aceszulfam k az egyik legminosegibb. Bar nem tudom hogy hoztak ki 80 ftra, de az teljesen kaloriamentes es nekem nagyon oltja a szomjam. Nagyon jo hogy oda szeretnel figyelni a taplalkozasra anyagi hiany mellett is. Sok szerencset! És kitartást!

2019. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Ja meg annyi, hogy van egy yazio nevu alkalmazas, ha okos telefonod van azt toltsd le, nagyon jol kovetni tudod hogy mit viszel be a szervezetedbe, tényleg hasznos! Meg folyadekfogyasztas nagyon fontos! Elözö voltam :)
2019. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
32%
A 4.-nek visszaírva, itt romániában 3 literes üdítõ 1 lej.=68.5673678 ft.
2019. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 25. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
6.nak... az para, megyek Romaniaba akkor :D
2019. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Tényleg nehéz az egészséges étkezés, ha ehhez allergia is társul esetleg.

Mindig tudatosnak kell lenni és több időt kell ráfordítani mint korábban szerintem.

Teljes mértékben átformálni lehetetlen, de lépésről lépésre egyszerűbb.

Például először írhatnál egy listát, hogy mi az, ami szerinted nagyon hizlal és fogyasztod, majd ezeket helyettesítheted egészséges megfelelőkkel.

Kis sikerekkel is lehet eljutni a megfelelő táplálkozás elérésére.

2019. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!