Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak a kényszerevés...

Mit csináljak a kényszerevés ellen? Lelki eredetű is lehet?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam hogy 4 éve szenvedek az étellel, volt anorexiám most bulémiához hasonlítanám a helyzetem. Akármennyire igyekszem egy ideig tudom tartani a diétát és eléggé megsanyargatom magam aztán pedig újra rámjön egy falásroham. Gyűlölöm minden porcikám, és rengeteget sírok emiatt az örökös körforgás és testem miatt egyaránt. 156 centi vagyok 57 kiló

16/l



#anorexia #étkezési zavar #bulímia #kenyszerves #selfhate
2022. dec. 16. 17:52
1 2
 11/18 NTBS ***** válasza:
56%
Rakd rendbe a lelkedet. Aztán térj át a testedre. Anélkül nem fog sikerülni, sajnos.
2022. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

A probléma, hogy túl keveset eszel. 800 kcal semmire nem elég, persze, hogy falási rohamod lesz. Ha voltál anorexiás, akkor pontosan tudnod kell ezt, mivel az anorexia falási rohamokkal is jár. Nincsenek "tökéletes" anorexiások, akik sose fosztják ki a hűtőt...

Viszont visszatérve, ha normálisan, egészségesen vékony, formás szeretnél lenni, egyél többet. Veled egymagasként konkrétan mikor annyit nyomtam, mint te, akkor 1400-1600 kalórián fogytam le az ideális súlyomra. Valószínűleg nem ártana valami izomépítő, erősítő edzés is neked. A kardió felejtős számodra egyelőre.

2022. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

1. Amit a kérdező csinál, az nem diéta, inkább túl drasztikus fogyókúra, koplalás. Nem keverendő.

A diéta szimplán tudatos táplálkozás valamilyen okból. Legyen az súlycsökkentő program, betegség miatti diéta, ételallergia- vagy intolerancia miatti diéta, stb stb.

Kérdező:

Ne kampányszerűen koplalj, semmi értelme, hanem válts életmódot. Ez egy hosszabb folyamat, mert időbe telik mire kialakulnak az új szokások táplálkozás tekintetében és rutinná válnak. Ugyanez igaz a mozgásra is. Megszokássá, az életed részévé kell alakítani.

2022. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, voltam már kineziológusnál de ő teljesen félrement a dolgokban és nem tapintott rá a valódi problémára , nem éreztem nagyon semmivel se többnek magam. Az önértékeléssel amióta eszemet tudom nincs minden rendben. Abban nőttem fel igazat megszólva hogy anyukám is pl annyira nem bírta sokszor (sőt mai napig) elfogadni magát hogy elsírta magát a tükör előtt, pedig tényleg egy szép nő. Nem láttam itthon egy egészségen énképpel élő példát és lehet ez is befolyásolta azt amilyen vagyok. Tudom hogy a 800 kalória kevés csak teljesen kétségbe vagyok esve hogy mit csináljak és hogyan fogyjak le gyorsan esetleg 50 kilóig. Onnantól talán már tudnám esetlegesen elkezdeni a rendes életmód váltást, de igazából suli mellett élni sincs kedvem főleg most hogy megállás nélkül nyomtuk.
2022. dec. 17. 21:48
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

" hogyan fogyjak le gyorsan" ez egy eleve bukott hozzáállás. Próbálj meg másképp hozzáállni.

Ajánlanám neked Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása c. könyvet. Azzal, hogy utálod magad, leértékeled magad, egy örök csapdába sodrod saját magadat, a koplalással mint fogyási próbálkozással együtt.

A koplalás sem fizikailag, sem mentálisan nem megoldás a plusz kilókra. Jellemzően végső soron további hízàst eredményez, mert hosszútávon éhezni igencsak nehéz, épeszű ember èrthető okokból nem is bírja, feladja, jönnek a falási rohamok, majd a bűntudat, az önmarcangolás, szorongás, önmagunk leértékelése, újabb koplalásos időszak, újabb falási rohamok, újabb adag szar gyenge vagyok érzés, és így tovább. Ez egy ördögi kör, amiből ki kell törni. Az öngyűlölet egy rendkívül rossz, mérgező út, ami nekem sem ismeretlen, mivel voltam 170kg is, és most már majd 1 éve a 67kilós, egészséges súlyomat őrzöm.:)

Olvasd el a könyvet, és meg fogod érteni.

Ha fogyni akarsz egészséges mértékig, esetedben max tényleg pár kg, rendben van. De Meg kell tanulni a helyén kezelni mind a reális fogyási célokat, mind azokat az eszközöket, amiket ennek kapcsán használsz, mind pedig a mentális, lelki oldalát. Mindegyik egyformán fontos.

2022. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
34%
Először elborzadtam, hogy #10 pszichiáterhez küld, meg a szüleid megfejésére bíztat, de tulajdonképpen igaza van. Egyáltalán nem normális, hogy hánytatod magad. Menj orvoshoz! Mostmár nemcsak szerénykedsz, hanem pocsékolsz is. Légyszi, ne pocsékold a kaját! Én ma erősen elgondolkodtam, hogy költsek-e 650 forintot egy kis pizzára. Lehet, túl tiszta környezetben élsz, vagy undorodsz valamitől.
2022. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem hánytatom magam jézusom. Hashajtót szedek ha van rá alkalmam ami szintén nagy fájdalom fizikailag is a hasam miatt. De úgy érzem megérdemlem a fájdalmat amiért ennyire nyomorék vagyok.
2023. jan. 1. 00:28
 18/18 anonim ***** válasza:
58%
Senki nem érdemli meg a fájdalmat, maximum az erőszakos bűnözők, nem kéne így beszélned magadról, hogy nyomorék, mert ha ezt valaki más mondaná neked, durva sértés lenne. A hashajtást hagyd abba, mert egész életedben függő leszel, és ahhoz még hosszú az életed! Nem leszel képes anélkül, méghozzá egyre nagyobb dózisban, míg a végén az se használ, és órákig fogsz szenvedni a WC-n a se ki-se be állapottól, anyámmal ez van. Klinikai szakpszichológus vagy pszichiáter tud rajtad segíteni, anyukádnak szólni kell, hogy a háziorvostól kérdezze meg, hogy hova tudsz menni. És akkor jövő szilveszterkor már nem így fogsz ünnepelni.
2023. jan. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!