Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az ami miatt végül komolyan...

Mi az ami miatt végül komolyan eldöntötted hogy lefogysz?

Figyelt kérdés

Persze, mindenki szeretne egészséges lenni és jól kinézni (*megj.: tudom, ehhez nem feltétlenül kell vékony test, csak egészséges súly*).

De mi az a kulcs történés, motiváció, ami miatt rávetted magad az életmódváltásra, és ami a legfontosabb, mi tartott téged a helyes úton?

(Igen, motivációt gyűjtök, nem, nem az újévi fogadalom miatt)



2022. dec. 30. 18:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%
Kérlek mesélj még, miért vagyok beteg azért, mert egészségesen étkezem, és sportolok 😂
2022. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
92%

Átmentem unokatestvéremhez, és a nevelőapja annyit szólt hozzám amint beértem az ajtón, hogy "Lassan olyan leszel, mint én"


Ő kb. 120kg lehetett, 165cmhez.


Másnap már el is kezdtem edzeni, 2 db kézisúlyzóval. Otthon 8 hónap alatt -35kg, tavaly nyár óra pedig konditeremben edzek. Azóta annyira megszerettem ezt a sportot, hogy nem kizárt, hogy versenyezni is szeretnék a közeljövőben.

2022. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
91%
Azt mondta egy ismerös, hasonlítani kezdek a húgomra - aki mindig túlsúlyos volt, és kb dupla súlú, mint én.
2022. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
82%

Társaságban valaki készített pár fotót és megláttam ezeken a képeken oldalról magamat. Nem gondoltam, hogy ekkora a hasam.

Akkor rájöttem, hogy szemből a tükörben sohasem láttam a valódi külsőmet.

Na ezért kezdtem el lefogyni.

Egyszerűen eldugtam a nagyobb tányérokat és már csupán kisebb adagokat eszek. Meg is lett az eredménye, -15 kg!

Ezt a módszert tudom ajánlani mindenkinek.

2022. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakánként többször riadtam fel arra, hogy hosszú másodpercekig nem kapok levegőt. Mikor leesett, hogy ez a súlyom miatt van, Ez volt az utolsó csepp. Amúgy is beteg lettem, és mindennap szar volt már egyre nagyobb fájdalmakkal élni. Majd leszakadt a derekam, fájtak a làbaim, ha 3 utcánál többet kellett sétálni több napos izomlázam lett, minden cipő feltörte a talpam, égett, fájt, vízhólyagos lett, itt-ott szétdörzsölődött a bőröm időnként. Az is rettenetesen fájt.

Közel 4 éve döntöttem el, hogy véget vetek a szenvedéseimnek.

Az időszakos durva fogyókúráknak,koplalásoknak, majd jojóeffektusoknak, mert ezeket úgyse tudja épeszű ember sokáig elviselni, végeztem a bűntudattal teli evéssel és annak minden velejárójával is.

Ez egy ördögi kör volt huszonéven keresztül, ami hosszútávon további, sokkal durvább elhízáshoz vezetett, az eredeti súlyfeleslegem mértékéhez képest.

Úgy álltam neki az új életemnek, hogy sokkal jobban megterveztem, utánajártam, tájékozódtam, tudatosabban készültem rá lelkileg is.

3 év alatt fogytam le 170-ről 67kgra, majdnem 1 éve tartom is. Kialakítottam magamnak egy olyan diétás életmódot amit a mai napig is tartok a mindennapjaimban, és ezt fogom tartani életem végéig. És hozzá fokozatosan építettem be a mozgást. Most már stabilan heti 5x2 órát sportolok.

2022. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#20: hogyan sikerült, hogyan diétáztál, mennyit mozogtál?

#13: és most hol tartasz a fogyókúrában?

2023. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#20 vagyok.

Egy átlagos napon a BMR értékem felett ettem kicsivel. Így nem éheztem, nem is lassult be az anyagcserém.

Napi 4-5ször ettem keveset, minél több fehérjét (engem nagyon laktat), kevés feldolgozott étel. Magamra főztem és főzök azóta is, tudom mi van benne, ki tudom számolni stb.

Igyekeztem minél több alacsony kalóriasűrűségű ételt enni (pl saláta, kefir, sovány húsok, sovány tejtermékek)

Nagyon pontosan nem számoltam a kalóriákat, csak kb. 80-90%-os pontossággal.


A sport az elején csak séta volt, majd az első1 0 kg után átálltam a Crossfitre heti 4x. Ezzel elég szép eredményeket értem el. Aztán költözés miatt oda már nem jártam, kb. 100 kilósan kezdtem el futni (borzalmasan ment az elején, 1 perc futás, 1 perc séta), majd szépen felhoztam magam 20 perc futásra, aztán pár perc futás, megint 20 perc, összesen 1 órán keresztül.

Hogy feszes legyek, elkezdtem a futást heti 1-re redukálni, és most már heti 5x edzek, 2 nap felsőtest, 2 nap alsótest (elég nagy súlyokkal), 1 futás (de a futást mostanában elbliccelem a hideg miatt :D). Rengeteget sétálok, napi átlag 8-10ezer lépés, ülőmunka mellett.

Jó pár kiló izmot építettem a hónapok alatt, emiatt is és a kiegyensúlyzott diéta miatt egyáltalán nem lóg a bőröm.

A hétvégéim általában lazábbak voltak, mikor összeültünk a társasággal, akkor annyira nem figyeltem. Ha akkor is figyeltem volna, akkor sokkal gyorsabban fogytam volna, de nekem ez így jó.

2023. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Ráálltam a mérlegre több hónap ignorálás után, és tíz kilóval többet mutatott mint számítottam rá.. emellett rettentően kifulladtam mire a metrótól a mozgólépcsőn felsiettem, aztán az egyetemen a csigalépcsőn a harmadikra (mindig ott volt órám és szinte mindig sietnem kellett). És nyilván mire felértem, izzadtam mint a ló, fújtattam, vörös volt a képem, egyszer meg is kérdezték jól vagyok-e. Szóval ez így mind együtt közrejátszott, de a végső lökést az adta mikor ráálltam a mérlegre és szembesültem a több hónapos kitartó zabálással és mozgásszegény életmódomnak. Az a nap lett egyébként a második születésnapom, ugyanis azóta közel 6 év eltelt és kitartóan edzek itthon, lustaságból soha nem hagytam ki egy napot se (heti 5-6x csinálom), és lefogytam 20 kilót amit 2-3 kiló ingást leszámítva tartok is :)
2023. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
69%
9-es, legalább jól alakult végül a lánnyal?
2023. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%

Nálam az volt az utolsó csepp a pohárban, amikor a minap a kezembe akadt egy hétéves esküvői videó, amin koszorúslány voltam. Arról a videóról egy jóalakú, csinos, szép lány köszönt vissza rám. Azt a döbbenetet nem tudom nektek elmondani. Fel sem tudtam fogni, hogy az a lány ott én vagyok. Akkor jött a felismerés, hogy basszus, én nem vagyok ronda, csak rohadtul meg vagyok hízva, és ezért látom magam rondának. A túlsúly teljesen eltorzította a vonásaimat.

Az volt az a pont, amikor azt mondtam, hogy na most volt elég.


Apukám akkor kezdett el fogyókúrázni, amikor már alig tudott hátranyúlni, hogy kitörölje a fenekét. Azóta 25 kilót fogyott. Sokkal jobban tud öltözködni, sokkal fittebb, nagyobb lett az önbizalma, és az arca is helyesebb lett :D

2023. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!