Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövér vagyok ezekkel az...

Kövér vagyok ezekkel az arányokkal?

Figyelt kérdés
171 cm vagyok és 70 kg. Nem vagyok szétfolyós, izmos, tömör testem van. Hasam szinte nincs, karjaim vékonyak, a fenekem nagy meg a combjaim vaskosak kicsit. Edzeni rendszeresen szoktam, sok gyümölcsöt eszem. Viszont olyan szempontból nem igazán ügyeltem a táplálkozásra, hogy nem számoltam a kalóriát, tápértéket, mindig is ettem amit és amennyit megkívántam. Szerintetek álljak neki fogyókúrázni? 18/L

2023. márc. 19. 18:49
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
0%
Jó vagy így! Csak a ferfiaktol várjuk el a 65 kg-ot 180 cm mellé.
2023. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

Az ugye megvan mindenkinek, hogy egy túlsúlyos embernek azt mondani, hogy jól van ez így, jó az alakod épp olyan, mintha egy alkoholistának mondanánk azt, hogy ne hagyja abba az ivást, mert olyan vicces részegen?


Kérdező: kb 5-10 kg súlyfelesleged van. Ami főleg azért gáz, mert még csak 18 éves vagy hozzá. Ha most nem teszel semmit 30 évesen ez már 20-25 kiló lesz.

Nem fogyókúrázni kell alkalomszerűen, hanem tartósan étrendet változtatni.

2023. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos egyet kell ertsek az elottem szoloval. 5 kg pluszvan rajtad, ezt kareltagadni
2023. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

13. Milyen jó, hogy már ketten is vagytok, akik butaságokat írtok. Még jó, hogy látatlanban ezt ilyen jól meg tudod állapítani, pláne ilyen pontosan, hogy 5 kiló. Nem véletlenül 4,5? Vagy 6 kiló (nem beszélve a 12-es 10 kilójáról)?


Kérlek ne kergessetek senkit evés- és testképzavarba, aki eddig ezt szerencsésen elkerülte. Remélem mondjuk egy ismeretlen hozzászólása egy xy fórumon nincs ekkora hatással, de mindig gondolkodj el a szavaid hatásán, mielőtt megszólalsz.

2023. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
67%
Nem vagy kövér!
2023. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván nem. A kövér=elhízott, cirka 25-30kg vagy ennél több súlyfelesleg, és a mértéke alapján 3 kategóriája van. Enyhe, közepes, és kóros elhízás/ kövérség.

Az ennél kevesebb súlyfelesleg pl csak túlsúlynak számít.

Egyáltalán nem mindegy pl, hogy egy 170 centis nő normál súlyú 60-70kg, túlsúlyos pl 85kg, vagy kórosan elhízott 150kiló.

2023. márc. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 NTBS ***** válasza:
49%
Továbbra is az a véleményem, hogy nem.
2023. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
NTBS, na ez új, már a régi kérdések is elfogytak, és egy kérdésre muszáj lesz kétszer beböfögni valamit, hogy teljesítsd a napi beteg penzumot? :D komolyan remélem, hogy nem vagyunk szomszédok, ilyen emberek kerülnek a híradóba :D
2023. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Szerintem ez egy normál testsúly! Én régebben (168 cm 100 kg) voltam, 3 év alatt sporttal, kaloriaszamlalassal sikerult lefogynom )60 kg ra én így tökéletesen érzem magam, rengeteg vizet ittam ( napi 4 liter) és nem teljesen vontam meg magamtól mindent, szóval ha kedvem úgy tartotta simán megettem 3 kocka csokit!
2023. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

A BMI kalkulátor szerint: 23,94-es BMI, normál testsúly. A normális érték 18,5 és 25 között van. Akinek még rémlik az alsó tagozatos matematika, az meg tudja állapítani, hogy a 23,94 bizony ezen határon belül van. Nincs itt semmiféle túlsúly, sem 5 kiló, sem semennyi. 54,1 és 73,1 kiló között a normális testsúly kategóriában van. Ha 5 kiló túlsúlya lenne, akkor most kb. 78 kiló lenne.

(Igen, értem én, hogy egyesek miért kiáltanak itt 5 kiló túlsúlyt, mert mindenféle gondolkodás nélkül veszik a normál testtömeg elméleti középértékét, és azt kivonják az aktuális súlyból, de ez rohadtul nem így működik. Ez egy intervallum. Ha azon belül van, akkor nulla túlsúlyról beszélünk. A normális érték nem egyetlen, grammra pontosan megadott testtömeg, hanem egy intervallum, amin belül mindegyik érték egyformán jó. Ugyanúgy tökéletes az 54 kiló is, mint a 73.)

2023. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!