Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mióta kalóriadeficitben...

Mióta kalóriadeficitben vagyok, nincsenek "falásrohamaim". Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


6 hete elkezdtem szálkásítani, nincs sok felesleg rajtam. Edzek másfél éve már, kb 5kgot szeretnék még leadni.


Az izomépítéses időszakomban 3000 kalóriát vittem be. Éjszakánként elég sokszor felkeltem (problémák vannak az alvásommal, de szerencsére mindig vissza tudok aludni) és kivétel nélkül mindig a hűtőhöz mentem keresni valami kaját.

Ne úgy képzeljétek el, hogy kiettem az egész hűtőt. 1db kisebb dologra gondoljátok, pl túró rudi.


6 hete 1800 kalóriát eszek (3000ről ez egy nagyon ugrás tudom, de az aktivitásom is csökkent), és ez az esti hűtőhöz való rohanás elmúlt.

Felkelek még mindig párszor, de nem az van, hogy rohanok a hűtőhöz, hanem csak visszaalszom és kész.


Van ennek valami különösebb oka, vagy szimplán csak ennyit számít az akaraterő?



2023. márc. 24. 10:55
1 2
 1/12 Flagstaff ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, csak egy tipp: talán a kevesebb kalóriával kevesebb szénhidrátot viszel be, és emiatt nem ingadozik a vércukrod? A vércukor hirtelen leesése okozhat falásrohamokat.
2023. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert minosegin eszel es odafigyelsz. Jo idopontokba, rostdusan, sok zoldsggel, sovany husokkal
2023. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1#

Ez logikus lehet, ~400g szénhidrátról ~200g szénhidrátra tértem át.


2#

Többletben is minőségi tápanyag volt, ezért is fura.

2023. márc. 24. 13:03
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Örülj neki. Más meg örvendezhet, ha reggel meg tud venni egy nyomorult 440 forintos kakaóscsigát.
2023. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, miben is kapcsolódik az a kérdéshez, hogy te csóré vagy?
2023. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4#

És én tehetek arról, hogy más milyen anyagi körülmények között él?

Ha más nem tudja megvenni, én se vegyem meg? Ha más éhezik, éhezzek én is?Elég érdekes logikád van.


Egyébként meg, nem tudom hol 440ft 1db kakaóscsiga. :D

2023. márc. 24. 14:46
 7/12 NTBS ***** válasza:
Beállt az anyagcsere.
2023. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs túlterhelve a gyomrod.
2023. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előre is bocsánat, mert nem teljesen a kérdésre fogok válaszolni. Viszont ez a tömegelés szálkásítás periódus már réges-rég megdőlt. Főleg, ha hobbi sportoló vagy, és nem testépítő versenyre készülsz. Izomépítéshez nem kell jelentős kalória többlet, csak zsírosít, amit utána le kell dolgozni, és a deficit mennyiségétől függően izomveszteséggel is jár. Sokkal kifizetődőbb súlytartó kalórián edzeni, esetleg nagyon minimális 200-300 kcal többletben, ha tényleg nagyobb is szeretnél lenni. Sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, és nincs az szálkásítás végén, hogy éhezel kb, és rárabolsz mindenre, nem beszélve a közérzet ingadozásról. Nyilván 6 hete csinálod csak, és nem is indokolatlanul alacsony kalórián, szóval ezért sem érzel falásrohamot, vagy kontrollálatlan éhséget.

Rengeteg testépítő szed össze evési rendellenességet versenyekre készülve, amire abszolút nincsenek felkészítve, vagy megfelelően tájékoztatva. Szóval a jövőben ezt kerülném a helyedben. Nyilván egyszer-egyszer nem lesz semmi bajod tőle, de ne ess bele egy ilyen ördögi körbe.

2023. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9#

Igen, teljesen igazad van. Pontosan emiatt kezdtem bele ebbe a szálkásításba.


2 éve nyáron amikor elkezdtem edzeni konditeremben (ezt egy 35kgos fogyás előzte meg otthon), akkor 72kg voltam 170cmhez, nem tudtam sokat a sportról, és elkezdtem többletben lenni.

Viszont, mivel világ életemben egy kövér gyerek voltam, ezért mentálisan megviselt az, hogy láttam a mérlegen a számot felfelé menni.


Fél év alatt +9kgot szedtem fel. (több is mehetett volna, mert rettentő sokat tudok enni, így nekem az a kihívás, hogy visszafogjam magam. :D) Aztán a fentebb leírt mentális dolog miatt áttértem szintentartásnyi kalóriára és azóta kisebb nagyobb kihagyásokkal szintentartásnyi kalóriát vittem be.

Fejlődni keveset fejlődtem, és azt hittem, hogy amiatt, mert nem vagyok többletben. Közben kiderült, hogy azért, mert irgalmatlan sok volt a volumen (heti 18-20 sorozat, bukásig minden..).


Tavaly auguusztustól ismét belekezdtem a többletben való edzésbe, viszont ugyanaz volt a helyzet, mint azelőtt. Mentálisan egyszerűen nem tudom hová tenni azt, hogy hízok. Így ismét abbahagytam.

Egy kicsit jobban beleástam magam a témába, és rájöttem, hogy gyakorlatilag semennyivel sem lassabb szintentartásnyi kalórián izmot építeni, mint többletben.

Végül a legjobb döntést annak láttam, ha most egy szálkásítást tartok, lemegyek egy alacsonyabb testzsírszázalékra, onnan pedig a hibámból tanulva inkább szintentartok/nagyon alacsony többlet. Lehet, sőt valószínűleg sokkal lassabb így a fejlődés, viszont így kiküszöbölöm a későbbi szálkásítás ciklusokat, illetve, ami a legfontosabb, hogy mentálisan sem teszem magam tönkre..


Másfél hónapja tart a szálkásítás, és sokkal jobban érzem magam a bőrömben. 77.5kgról indultam, most vagyok 72.5kg és mintha kicseréltek volna, legalábbis hangulatot tekintve. Inkább lesz lassú a fejlődés, de cserébe nem lesz mindig rossz kedvem amiatt, mert hízok..

2023. márc. 25. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!