Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem mozgok...

Mi történik, ha nem mozgok rendszeresen, de kalóriadeficitben vagyok?

Figyelt kérdés

Nem szeretek mozogni őszintén. Persze olyan van, hogy tollasozunk, pingpongozunk néha a barátommal. De hogy konkrétan fussak, videókra eddzek vagy gépeken, nekem az nem jó, nem tudom hosszútávon csinálni, csak nyűg.


Deficitben vagyok, ezzel már lement 9 kg, de hátra van még 12.


2023. máj. 10. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem mozogsz, kevesebb kalóriát használsz fel, ezért lassabb lesz a fogyás.

Másik meg, hogy ha ilyen nagy súlyt leadsz és nem mozogsz, akkor úgy fogsz kinézni, mint akinek 3 mérettel nagyobb a böre, lötyöfni fog rajtad, nagyon ronda lesz.

A mozgás meg nem azt jelentei, hogy órákig fuss, ha azonban tényleg annyira nem vagy képes semmiféle megeröltetésre, akkor eleve értelmetlen lefogyni, mert utána úgyis visszahízod, ha abbahagyod a diétát.

2023. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Ha kalóriadeficitben vagy, akkor mindegy, hogy mozogsz vagy sem, fogyni fogsz. A mozgás és az érdemi sporttevékenység nem is feltétlenül a fogyással kapcsolatos, hiszen a mozgás messze többet jelent puszta kalóriaégetésnél. A sport az egészséges élet egyik alappillére.
2023. máj. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Lemegy a zsír, de nem épül az izom.
2023. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Fogyhatsz sport nélkül, de ettől még kellene sportolni. Nem csak futás, otthoni edzés meg súlyzózás létezik, milliónyi sport van, csak meg kell találni a neked tetszőt.
2023. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy előttem írta a kettes válaszoló, a sport az egészséges élethez fontos. Szerintem amúgy nem baj, ha ez konkrétan nem futást, meg ilyeneket jelent, hanem pl. a séta is rendben van. Szerintem minden jobb, mintha az ember egész nap csak ülne és ennyi, lehet ez bármilyen mozgásforma. De amúgy fogyás szempontjából mindegy, mozgás nélkül is tudsz fogyni.
2023. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Érdekes, én fogyás közben rendszeresen edzettem, mégis lötyög az egész. Szóval, sztem ez humbuk. Abba is hagytam az egészet, mert így is borzalmas lett a végeredmény. A másik meg az, hogy én nem kínlódok ezzel az ezt ehetek, azt nem ehetekkel, meg számolgatásokkal. Igazából borzasztó ez az egész. Másrészt meg rosszul is éreztem magam egész hülye diéta alatt.
2023. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2023. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fogysz. egy darabig oke de aztan ha vekony vagy akkor inkabb olyan plöty leszel es nem sportos. szoval lengeni fog rajtad a bör. de ez nem katasztrofa
2023. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálok sportolni, de amikor aktívan diétáztam, akkor 1. rengeteget sétáltam, 2. rengeteget úsztam. Az úszás volt az, amit örömmel csináltam, mert nem teszi tönkre az ízületeket, nem izzadsz mint a ló, még egy kis nyaralás feelingje is van. És szuper feszes lettem tőle.
2023. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyat kell keresni, amit élvezel, minél több dolgot ki kell próbálni.
2023. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!