Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kibicsaklott, dagadt boka és...

Kibicsaklott, dagadt boka és folyamatos hízás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos, kb 5 hete kibicsaklott a bokám, azóta sem javult egy fokkal sem. Sétálni tudok, de egy idő után már érzem a zsibbadást, guggolástól, lépcsőzéstől be tudnék sz.rni.

Amúgy sem voltam egy csontsovány alkat, ráadásul januárban elküldtek a munkahelyről, elkezdtem hízni is. (Ott ilyen könnyen ment, könnyen jött fogyás volt.)

Nos ez így tovább fokozódott. Már szégyellek kimenni az utcára, sajnos pocira nagyon megy 😐 jön a nyár is, nagyon szupi.

Mégis mit csináljak ilyen helyzetben?


Légyszi ne kövezzetek meg, de soha nem értettem ezt, hogy miben hány kalória, hogy kell lemozogni,stb. Amúgy is mozgás nélkül nem mennek le a kilók... de Párszor próbáltam nézelődni a neten, meg alkalmazásokat letölteni, de nem jöttek be. Pl.ha eszem egy vajas fehérkenyeret, 1 szelet sajtos párizsival, meg 2 paradicsommal, az hány kalória, meg ilyenek.


36 éves nő vagyok.

174 centi, és már 92 kiló ☹️😱

Októberben kezdtem el egy gyári munkát, akkor voltam 88, 3 hónap alatt lement 6 kiló, ugye akkor küldtek el. de a súly nagyon hamar visszajött.



2023. máj. 30. 23:04
1 2
 1/18 anonim válasza:
73%

Szerintem érdemes lenne minél hamarabb valami csontkovácshoz elmenni helyretenni a bokádat. Aztán meg pihentetni. 5 hét az nagyon sok idő, lehet már "betokosodott", ilyenkor érdemes minél hamarabb lépni ezügyben.

A fogyásos részhez nem tudok mit hozzáfűzni, de kibicsaklott boka-élményem elég sokszor volt.

2023. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, buta voltam, mert nem kerestem fel dokit, úgyis csak a pihentessem szöveggel jött volna. De holnapra már le van beszélve a házidokival.

Ami meg még kellemetlen, hogy izzadós is vagyok, 25 fokban szakad rólam a víz ha csak kilépek a lakásból, és ez nem a súlytól van, a covid után lettem ilyen. Most ennyi plusszal mi lesz velem? 😱😢😢

2023. máj. 30. 23:32
 3/18 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy nem akkorára dagadt, mint a fejem, nincsenek rajta lila, fekete foltok.

Egy kis dagadtság van a csont körül, azért is hanyagoltam a dokit ☹️

2023. máj. 30. 23:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig érdemes lenne orvossal konzultálni, néha nem elég a "pihentesd" tanács.
2023. máj. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nézesd meg orvossal a bokád.

A kalória számlálásra a válasz: konyhai mérleg. Leméred az összetevők tömegét, csomagoláson, vagy neten van hozzá kalória, kiszámolod, összeadod. Pl ha 100 gramm xy-ban van 400 kcal, akkor ha abból 20 grammot eszel, az 80 kcal, de eszel hozzá még yz-ből, aminek 100 grammja 200 kcal, de te 150 grammot eszel, tehát 300 kcal, plusz az xy, az 380 kcal. Ha főzöl, mindent nyersen mérsz le, abból kijön a kalória, majd a kész étel tömegét is leméred, és így ki tudod számolni, hogy az elkészült ételben mennyi kalória van (a tömegváltozás ± víz mjatt szokott lenni, olajban inkább ne süss, csak minimálisat tegyél azalá, ami alá kell, és azt is számold bele).

2023. máj. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Bokáddal: orvos, de már rendben.


Kaloriaszamolas: fogsz egy appot, pl. kaloriabazis.hu, beregisztrálsz, majd elkezded a következőt: leméred a kenyeret, lesz x gramm,

Beírod az appba,

Megvajazod, kensz rá margarint, vagy amit akarsz, mind1, méred újra, lesz y gramm, kivonod belőle az előző súlyt (ez lesz a vajad/margarinod súlya ami a kenyérre került. Mehet az appba.

A többit szintén leméred, és beírod.


Ha nincs vegyél egy konyhai mérleget, kelleni fog :)

2023. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

A háziorvos kb Lioton gélt fog mondani a bokádra, ezt vehetsz magadtól is. Ehhez röntgen kell, hogy kizárják a törést. Mondjuk ha menni tudsz, nem tört, szóval Liotont meg bokaszorítót vehetsz.


Ezen kívül csökkenteni kell a kalóriabeviteled. Töltsd le a kalóriabázist és használd.

2023. máj. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 NTBS ***** válasza:
66%
A bokád orvosi kezelést igényel. Próbálj kevesebbet enni. Bár szerintem jól nézhetsz ki.
2023. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi 5-ös, most már értem, azt hiszem 😊

A többieknek is köszi.

Bokaszoritó van rajtam, ha megyek valahová.

A nassolással meg így vagyok, hogy nagyon igyekszem elkerülni, de párnaponta rámjön.

És ha fehérjeturmixot innék? Az segit csillapitani az éhséget. Ez az oldal állandóan feldobja nekem az ideabody (vagy mi) termékeket 😊😀

2023. máj. 31. 08:57
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen felesleges az idealbody vagy bármi más turmix.
2023. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!