Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kibicsaklott, dagadt boka és...

Kibicsaklott, dagadt boka és folyamatos hízás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos, kb 5 hete kibicsaklott a bokám, azóta sem javult egy fokkal sem. Sétálni tudok, de egy idő után már érzem a zsibbadást, guggolástól, lépcsőzéstől be tudnék sz.rni.

Amúgy sem voltam egy csontsovány alkat, ráadásul januárban elküldtek a munkahelyről, elkezdtem hízni is. (Ott ilyen könnyen ment, könnyen jött fogyás volt.)

Nos ez így tovább fokozódott. Már szégyellek kimenni az utcára, sajnos pocira nagyon megy 😐 jön a nyár is, nagyon szupi.

Mégis mit csináljak ilyen helyzetben?


Légyszi ne kövezzetek meg, de soha nem értettem ezt, hogy miben hány kalória, hogy kell lemozogni,stb. Amúgy is mozgás nélkül nem mennek le a kilók... de Párszor próbáltam nézelődni a neten, meg alkalmazásokat letölteni, de nem jöttek be. Pl.ha eszem egy vajas fehérkenyeret, 1 szelet sajtos párizsival, meg 2 paradicsommal, az hány kalória, meg ilyenek.


36 éves nő vagyok.

174 centi, és már 92 kiló ☹️😱

Októberben kezdtem el egy gyári munkát, akkor voltam 88, 3 hónap alatt lement 6 kiló, ugye akkor küldtek el. de a súly nagyon hamar visszajött.



2023. máj. 30. 23:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Fehérjét akkor igyál ha képtelen vagy fedezni a napi minimum fehérje beviteled, ha képes vagy rá, felesleges
2023. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Ezek a fehérjeturmixok nem jók szerintem. Én nagyon gyorsan éhes leszek utána, és unalmas is egy idő után. Ráadásul amiben szója is van, azt nem bírja a gyomrom. A hasmenés a legkevésbé kínos tünete. 🙈


Ha nem szeretsz számolgatni, akkor egyszerűen egyél sok-sok zöldséget! Azzal nem lehet mellélőni. Saláták egy kis csirkehússal, főtt tojással, tonhallal, sonkával, sajttal. Én öntet nélkül szeretem, nekem nem ízlenek, ráadásul csak plusz kalória.

Mindenféle levest tudsz zöldségekből főzni, ezeknek a többsége nem hízlal, sőt! Esetleg főzeléket, kevés habarással/rántással, természetesen kenyér nélkül. De egy kis feltét mehet.

Mindenféle vegyes zöldségkeveréket tudsz venni, ezeket simán megfőzve, párolva, vagy wok-ban el tudod készíteni.

A magyaros kajákat se kell kihagyni, egy jó kis lecsó jóformán csak zöldségből áll.

Turmixokat is készíthetsz, például a répa-alma még a gyerekeknek is ízleni szokott.

2023. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogyni akarsz, kalóriaszámlálás helyett mennyiségi kontrollt is követhetsz, úgynevezett porciókontroll-diéta.

Fontos, hogy alacsony kalóriatartalmú, de nagy térforgatú ételeket egyél: zöldségek, halak, cukormentes (!!) gabonapelyhek. Lényeges, hogy ne éhezzél, ezért szükséges a sok rost.

2023. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat 😘
2023. máj. 31. 15:39
 15/18 anonim ***** válasza:

A fehérjeturmix nem ördögtől való, de igazából felesleges, ha be tudod vinni normális étellel is a szükséges fehérjét, ami ha nem sportolsz aktívan (ami a bokád miatt nyilván kizárt), nem olyan nehéz feladat.

Én alapvetően szeretem, reggeli zabkásába szoktam tenni, vagy ilyenkor a nagy melegben összeturmixolom fagyasztott gyümölccsel és egy kis növényi tejjel (laktóz intoleranciám van, így kb ez az egyetlen módja, hogy fagyit egyek, mert az elvileg laktózmentesekre is tüneteltem valahogy... Vagy hazudtak, vagy pszichés, fene tudja, de inkább csinálok magamnak).

Szóval ha ilyesmi extrára vágysz heti pár alkalommal, akkor jó lehet, ad egy kis plusz változatosságot. Nekem csillapítja az éhségemet is, de ez egyénfüggő szerintem. Nem mindenkinek válik be, van, aki utálna az ízét, van, akinek érzékenyen reagál a gyomra (a tejsavó anno nekem is betett, nem tudtam akkor még az érzékenységemről, 2 napig hánytam, első nap a víz is csak sokadik próbálkozásra maradt lent). Szóval megvan az árnyoldala, én mindenképpen javasolnám, hogy ha ki is próbálod, elsőre kis adagot vegyél. Ha nem sokkal utána puffadni kezdesz, hasmenésed lesz tőle, vagy szimplán nem ízlik, akkor vagy hagyd a fenébe, vagy próbálhatsz más alapút. Leggyakoribb a tejsavó, de van szójás, általában a tejsavó mellett, van mindenféle vegán (pl borsó, rizs), nekem ezeknek az állaga nem jön be, olyan, mi tha iszapot akarnék inni, és van marha fehérje. Nekem az utóbbi jött be, abból is csak a vaníliás, a többinek nagyon mű íze van. De sokak nem szeretik ennek sem az állagát, vagy a gyomruknak nem tetszett. Szóval ez sem olyan egyszerű, mint sokan elképzelik, és tényleg elhanyagolható, ha rendes, kiegyensúlyozott ételeket eszel.

2023. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ilyen bajaid vannak, voltak. A zabkása.jól hangzik. Vannak ízesítettek is, de gondolom, az sem az igazi.


Párszor ittam egy barátnömnél fehérjelöttyöt, de turmix, meg egyéb helyett csak tejhabositóval turbózta fel 🙄😀 az meggyes volt, de nem volt rossz, most úgy megkívántam.


Közben voltam a dokinál. Mondta, hogy érzi, hogy lazák a szalagok (vagy mi), felírt egy krémet (kb 1000 ft), és kb 2 hét még, hogy helyreálljon.

Szerinte a jeges borogatás, jégbalzsam, nem is csillapítja a duzzanatot, fájdalmat. 😱

2023. jún. 1. 18:56
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha zabkása alatt a bolti előre csomagoltat érted, azt felejtsd el. Egyrészt indokolatlanul drága, másrészt tele van cukorral. Lehet venni teljesen natúr zabpelyhet, abból csináld gyümölccsel, chia maggal, olajos magvakkal (nyilván ez utóbbit mértékkel, mert kalória bombák, de sok értékes tápanyag van bennük). Édesebbé teheted édesítőszerrel, vagy ami nekem bevált, ha nem fehérjével ízesítem, pürésített almával is krémesebbé és egyben édessé tudod csinálni, aztán mehet bele még plusz olyan gyümölcs bele, amit szeretnél, de a banán is tök jó alma helyett, meg bármilyen édesebb gyümölcs lepürésítve (azért pépesen, mert egyenletesebb lesz úgy az íze). Amúgy most tavasszal a fahéjas almás volt a kedvencem kesudióval. Nagyon finom tud lenni. Az alma egyik felét pépesen tettem bele, ezután a vízzel együtt összemikróztam, az alma másik felét kockázva beledobtam, tetejére szórtam fahéjat, és végül kesudiót.

Amúgy köszi, szerencsére amióta kiderült kezelhető a helyzet, néha egy kis sajtot megengedhetek magamnak, az az egyetlen, ami valójában hiányzik :)

Remélem 2 hét múlva tényleg rendbe jön a bokád, és visszatérhetsz a normális kerékvágásba. De ha így is lesz, azért óvatosan kezdd majd el újra terhelni. Esetleg valami rehabilitációs tornát kérhetsz a dokitól, vagy ha ő nem segít akkor tuti van youtube-on is pár. Nehogy újra lesérülj.

2023. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nyami ez a kesudiós rész nagyon jól hangzik!!

Amúgy simám csak a reszelt alma is olyan fini tud lenni, de régen ettem azt is 😍


Átkozott magyar utak meg járdák, hogy miért nem tudják megcsinálni. Hát akkor nem gondoltam volna, hogy ennyi ideig kínlódni kell vele. Mondjuk most már érzem, hogy jobb, de dagi még, és lefelé menni, lépcsőn, vagy úton nagyon fájdalmas. Na de majdcsak vége lesz 😎😊

2023. jún. 2. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!