Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le? Elvagyok...

Hogyan fogyjak le? Elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de szeretnék segítséget kérni. Régen anorexiás voltam. Szerencsére kigyógyultam belőle teljesen. Jóízűeket eszek szeretek sütni főzni és hát a rohanó élet mellett sajnos tényleg semmi időm nincs már sportolni rendszeresen, így feljött bizony a felesleg. Szenvedek vele, mert mindig az a kép van előttem mikor tükörbenéztem és a bordáimat láttam. Most meg behúzott hassal is épphogy kifigyel:S Sajnos beleestem abba, hogy koplalás-zabálás. Elkezdek fogyózni, de a 3-4 napra már a napi kalória nem haladja meg a 300-at:S Aztán 1 hét környékén pánikbaesek, hogy nem akarok újból beteg lenni, és elkezdek enni normálisan, aztán egyre többet-többet és van,hogy falási rohamaim vannak, teleeszem magam annyira, hogy utána csak sírni tudok. És újabb fogyókúrába kezdek és kezdődik előröl minden :S már nagyon elegem van ebből :( Bármilyen ötlet, tipp, tanács, segítene. Írhattok bevált étrendet bármit. Kérlek segítsetek, egyedül, már nem bírom ezt a terhet :( Normális válaszokat kérek. Köszönöm.
2010. okt. 11. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
2010. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

NEM fogyókúra kell, hanem ÉLETMÓDVÁLTÁS, ami azt jelenti, hogy ehetsz nyugodtan amennyit csak akarsz, de csak minőségi és értékes tápanyagú kaját, annyit, amennyi még egészséges. Szimplán összeállítod, és azt követed, utána már tudni fogod, mitől fogysz, és mi van benne még az egészséges mértékben.

Így élvezetesen, tartósan eléred a kívánt súlyt, nem kell koplalni, ehetsz amennyi jól esik, és tartani tudod a kívánt súlyodat. Én így fogytam le, és azóta úgy is tudom tartani az 53 kilómat, hogy néha eszem pizzát, mcdonalds-ot is, édességeket is.


Ha erre hajlandó vagy és képes vagy dolgozni az egészségedért, akkor érdemes belevágni és diétákat keresni, kalóriaszükségleted kiszámolni stb. Ha erre nem vagy hajlandó, akkor maradsz ilyen. Gondolom eddig is elvesztegettél sok időt, hogy vonzó nő lehess. Amikor idősen visszagondolsz, és látni fogod a sok szép egészséges nőt, meg fog szakadni a szíved, hogy te ezt sosem élhetted át.

2010. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, itt az én étrendem, amitől fogytam, és amivel azóta is tartom a súlyomat:


Reggelire egyél barnakenyeret,sok zöldséggel,paradicsom paprika,sonkával,sajttal,túróval.

Vagy ehetsz zabpelyhet az még jobb,naturjoghurttal,vagy tejjel,gyümölccsel.Ehetsz tojást is


Ebédig tizoraira gyümölcsök,most ugyis sokféle van,vagy joghurt,kefir.


Ebédnél sovány husik (pulyka,csirke, hal) Köretnek ne tésztát és krumplit,inkább rizst,párolt zöldségeket,salátákat. Levest is nyugodtan ehetsz.


Uzsira joghurt,kefir,gyümik,zöldségek,saláták.


Vacsorára már kerül a kenyeret,tésztát,ilyesmit semmiféleképpen,inkább fehérjedus ételt egyél,vagy zöldséget gyümölcsöt.


Cukros üditőket kerüld,a tésztát,a fehékenyeret,és igyál sok ásványvizet.


Zöldséget egész nap szabad enni, gyümölcsöt is ( kivétel pl a banán és a szőlő), de azt ne vidd túlzásba.


Lehet,hogy nem tökéletes a menü,de én igy fogytam le ,igaz rajtam csak 10 kiló felesleg volt. Én kocogni jártam,de tornát ,uszást is ajánlom.A neten nagyon sok aerobic,vagy alakformáló dvd,jóga,pilates fentvan. Már egy fél ora mozgás is nagyon sokat számit,de a legfontosabb az étrend.

Sok sikert kivánok,remélem tudtam segiteni.

Ja és sose éheztesd magad, mert egyrészt lelassul az anyagcseréd és lassabban fogysz, másrészt leépül az izmod, amitől szintén lassabban fogysz, harmadrészt mert finom ételekkel és evéssel sokkal boldogabb és élvezetesebb a fogyás, és így egész életedben fenntartható az elért súly.

2010. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, ez tényleg jól hangzik, összeszedem magam és ráállok valami ilyesmire. remélem sikerül, egyébként én is kb. 10 kg-ot szeretnék fogyni. Még annyi, hogy így ilyesmi életmóddal, mennyi idő mire eltűnik a felesleg?
2010. okt. 11. 20:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem azért mert kapkodni akarok. tudom, hogy idő kell a fogyáshoz. Hajlandó vagyok várni ha így tényleg sikerülhet, csak azért az érdekelne, hogy mégis mennyi idő. Napi fél óra mozgásra mindenképp szorítok időt.
2010. okt. 11. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:

20:20

Igen Enis igy fogytam mindig, amikor sulyfeleslegem volt, es a 10 kg-tol igy, 2-3 honap alatt lehet megszabadulni,

viszont En a reggeli helyett, ehgyomorra;

friss zoldseglet fogyasztok, vagy gyogynovenyteat, aztan mar csak tizorait fogyasztok. De ha reggelizni szeretnel, akkor a le elfogyasztasa utan egy 1/2 orat varj, ugyanis ilyen modon egyben, tisztitod is a szervezetedet.

Most kezdtem el Enis 1 ilyen kurat, s.repa vagy szolovel kezdem a napot, de En preselem a zoldsegeket es a gyumolcsoket is, es 3-4 dl. fogyasztok el, ugyanis igy tisztit is, de ezek a friss italok telitett erzessel toltenek el, viszont mar erositenek is!

A tovabbi etkezesem ugy tortenik, mint az elottem szolo is leirta, de En amikor ehes vagyok, akkor inkabb megeszem egy par magot es gyumolcsot fogyasztok, ami szinten csillapitani fogja az ehseg erzeset.

Aztan a rendszeres mozgas a fontos, En pl. erobicot kezdtem most, amit itthon szoktam vegezni, s amikor idom engedi akkor elmegyek futni, vagy uszodaba. A lenyeg, hogy a napi 1 ora mozgas meglegyen, mert ez nagyon sokat segit, es csak a mozgassal tudod elerni azt, hogy a fenti etkezes mellett 2-3 honap alatt elerd a kivant sulyt.

Sok sikert es kitartas!

2010. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem azért érdemes lenne egy szakembert felkeresned, mert a viselkedésed lelki problémára utal...és ha súlykérdés meg is oldódik más módon fog kiütközni.
2010. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minek kellett lepontozni? Ugyanaz kb az étrendem, mint amit utánnam írtak, csak egyszerűbbnek láttam a linkem berakni, mint újra leírni, ha már ott úgyis egyszer összeírtam.

No, mindegy. Mindenesetre az étkezési szokás változtatásán lelki segítségre is biztosan szükséged lesz. Ne férj szakemberhez fordulni, sokan teszik ezt. Az, hogy felismerted a problémát már félsiker.

2010. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*félj
2010. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen már gondoltam erre, mert regeteget szenvedtem ilyen problémákkal, de mégis hova menjek szakemberhez? mit kellene mondanom?
2010. okt. 13. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!