Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ennyi kalória...

Hogy lehet, hogy ennyi kalória is hízást eredményez nálam?

Figyelt kérdés

2 hete hagytam abba egy viszonylag drasztikus diétát, 1600-1800 kalória magas aktivitás mellett.


Most 2400-zat eszek, és 2 hét alatt 69.4kgról 72.3kg vagyok.


172cm 23 éves férfi vagyok. Utálom, hogy amíg más semmit sem csinál egész nap és simán súlyt tart 2300 kalóriával nő létére (például az ismerőseim nagy része, illetve itthon is a családban szinte mindenki többet eszik, mint én) addig én meg minden egyes reggelem másfél óra sétával kezdem, hogy meglegyen a napi lépésszámom.. (~20.000) De, ha ez nem lenne elég, még heti 5x súlyzós edzést is végzek..


Annyira kezdek belefáradni ebbe, hogy az valami hihetetlen.. Túlzottan hagyatkozok a mérlegre, konkrétan emiatt egész nap rossz kedvem lesz, az 100%, pedig csak egy kicseszett szám..



2023. jún. 21. 06:25
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

3 kg a különbség. Ezckb teljesen normális, ha abbahagyod a diétát, főleg, ha korábban alacsony ch-t ettél. Több vizet kötött meg a szervezeted, plusz több salak is van a beleidben. Simán lehet, hogy valójában így is deficitben vagy, csak sokkal kisebben.

Mekkora súlyról indultál, meddig tartottad a korábbi deficitet, és milyen volt az étrended, mióta edzel?

Megértelek egyébként, engem is bosszant néha a mérleg. A havit leszámítva is ingázik 2-3 kilót a súlyom reggelente a ch beviteltől függően. Szóval teszek a mérlegre, inkább progress fotókat csinálok, amiken egyértelműen látszik a változás. Csinálom tovább, ami eddig változást hozott, és bízok a testemben.

Szerintem tartsd ezt a bevitelt, mozogj, ha most mentálisan nagyon függsz a mérlegtől, akkor tedd félre egy időre.

2023. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy diéta után normális, hogy nő a súly, de mivel kövérként kezdtem mindig rossz látni, hogy felfelé megy a szám..


Az utóbbi 1 hétben így alakultak a számok:

71.6

71.7

70.6

69.9

70.3

70.2

72.3


A diétámnál 150g cht ettem, ez most 340g, 1g ch 3-4g vizet köthet meg a szervezetben, szóval ebből 600-800g elméletileg víz lehet.


A diétát 80kgról indítottam és 15 hét alatt mentem le 70kg alá, ami átlagolva ~700-as deficitet jelent, ezért sem értem ezt, mert 1600+700 az már eleve 2300, szóval valahol ekörül lehet a szintentartásom.


Az étrendem alacsonyabb zsír, kb 30-35g, 150-170g ch, illetve 140g fehérje volt. 25-40g rost, sok zöldség, szóval az ételek összeállításával semmi probléma nem volt.


2020 novemberében kezdtem el "edzeni", de az csak 2db kézisúlyzóval való szerencsétlenkedés volt, viszont arra jó volt, hogy leadtam 8 hónap alatt 34kgot. 2021 júliusától már konditerembe is elmentem és itt kezdődött a komolyabb dolog.


Szóval lassan 2 éve edzek már.

2023. jún. 21. 07:32
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A leirtak alapján csak ingadozik a súlyod.


Szerintem nyugodtan tartsd ezt a 2300at kb 2-3 hétig, mérd le magad naponta, és csinálj heti átlag súlyokat.


Ha azok elindulnak felfele, valóban sok a kcal. Ha az atlagok kb azonosak, akkor meg nem.

2023. jún. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
100%

Szia!

Ne mérlegelj, csak 2 hetente. Rettenetesen frusztráló egy idő után. Mindennap már 2x ráálltam a végén. Muszáj hanyagolni a mentális egészség érdekében.

60 kilót adtam le, szóval…

2023. jún. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi 1 hétben így alakultak a számok:"


És egy hét alatt megméred magad hétszer...

Oké. Egy nagy pohár víz rövid távon plusz 30 deka, egy kiadós WC látogatás meg mínusz 2 kiló.


Kiátlagolva kb 70,9 kg-ra ment fel a súlyod. A diéta végi 69,4 pedig valószínű, szintén egy jó időben elkapott extrém alacsony érték.

2023. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És még hozzá tenném azt is, hogyan mérted magad? Mindig ugyanabban a ruhában, esetleg fehérneműben vagy meztelenül?
2023. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!