Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennek így lesz eredménye,...

Ennek így lesz eredménye, vagy ha nem, mit változtassak?

Figyelt kérdés

Szóval úgy döntöttem hogy életmódot szeretnék változtatni jobban szeretnék kinézni.

Nemrégiben elkezdtem egy diétát követni és mellette heti 3szor 4szer végzek nem túl hosszú de izzasztó edzést.

A diétában leginkább arra próbálok figyelni hogy kevesebb kalóriát vigyek be mint amennyi egy napra kell de már annyi mindent olvastam kalóriabevitelről, lassan és gyorsan felszívódó fehérjékről hogy kezdek belekavarodni.

Mennyire fontos hogy mikor milyen fehérjét viszek be?


És ha csak csinálom ezt a heti néhány edzést mellette tartom azt hogy kevesebb kalóriát viszek be mint amennyit elhasználok ennek lesz látható eredménye?


Bocsánat ha sok hülyeséget beszélek elég új vagyok a témában és 4 weboldal 5 félét ír úgyhogy egy kicsit nehéz megérteni.


Előre is köszönöm a válaszokat!!

20/l



2018. szept. 5. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szénhidrát lesz az, nem fehérje.

A szénhidrát szerepe a test energia ellátása. A gyorsan felszívódó szénhidrátok pl tészta gyorsan felszívódnak. Azaz megeszed, egy óráig ad energiát, de utána mivel már megemésztetted, így utána nagyon hamar éhes leszel. A lassan felszívódó meg még egy óra után id ad energiát így nem ugrasz neki éhesen a hűtőnek.

A szénhidrátok egyébként cukorrá lesznek bontva. Amikor szénhidrátot eszel, akkor a szervezeted észleli az extra cukrot és inzulint termel. Az inzulin ezután elrendezi az extra cukrot. Ha a szervexet kevés cukrot észlel, kevés inzulint termel, ha sokat, akkor sokat. Gyorsan felszívódó szénhidrát esetén ez gyorsan lebomlik cukorra így a szervezeted egy hírtelen nagy adag cukor miatt nagy adag inzulint kell kibocsátani, míg lassú felszívódónál lassan kevesett. Vannak kutatások amik szerint az inzulin szinttel való szívózás vezet hosszú távon cukorbetegséghez. Így nem is igazán kéne enni ezeket.

2018. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szénhidrátra gondoltam ne haragudj.

Köszönöm a részletes magyarázatot! :)

2018. szept. 5. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!