Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 1,5 / 2 óra szobabicikliz...

Napi 1,5 / 2 óra szobabiciklizés mennyire lehet eredményes?

Figyelt kérdés

Szeretnék életmódot váltani, lefogyni, ehhez a szobabicikli számomra a legideálisabb eszköz. Általában közepes fokon tekerek, van a biciklin számláló, ami mutatja mennyi kcal-t égetek el. Általában egy óra tekeréssel 600 kcal-t, másfél óra tekeréssel 900 kcal-t, tehát 10 percenként 100 kcalt kb. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez megfelelő? Mindennap 1,5/2 óra biciklizés, ez napi 900-1200 kcal mínusz. Vagy esetleg vegyek vissza a tempóból? Nem vagyok kezdő, és nem érzem annyira megterhelőnek, sokkal inkább unalmasnak, de még így is ez a legmegfelelőbb mozgás forma a számomra.

Sűrűn látom, hogy a válaszolók általában hiányolják az adatokat a hozzám hasonló kérdezőktől, úgy hogy tessék:

175 cm magas vagyok, 16 éves, fiú.

Súlyom: 91 kg.

BMI(testtömegindex): 30.06

BMR(alapanyagcsere): 2073.10

Alapjárat kcal: 2488

Ezeket az adatokat a Kalória Bázis oldal mutatta ki, bár a testtömegindexemet már egyszer én is kiszámoltam magamnak. Remélem ez elegendő információ.:) Nem szeretnék meghatározott időre lefogyni, egyszerűen csak elakarok indulni ezen az úton, és szépen lassan lefogyni.



2014. febr. 23. 10:54
 1/4 Sehery Sery válasza:
Szia! Mivel még 16 éves és vár még rád egy nagy növekedési szakasz, így légy egy kicsit óvatos. Mert az izom nehezebb mint a zsír, így hiába tekersz nem fogsz látszólag a súlyodból, de izmosabb leszel. Annyit megtehetsz, hogy kicsit változtat az étrendeden, anélkül h csökkented a napi kalória bevitelt. Apám 96 kiló volt, és és 160cm. Elkezdett szoba biciklizni, (előszór csak 5-10km, és 1 hónap múlva kb tért át a napi 10-20ra.)Nem eszik kenyeret, hanem puffasztott rizst, meg búzát, rengeteg zöldséget eszik, leveseket, húst. Gyümölcsöt is sokat fogyaszt. Még azt tudom ajánlani, h kezd tornázni (nem vég kimerülésig, csak a fitten tartás véget, és így nem csak a comb izmaidat. de hasizmaidat és karizmaidat is tudott fejleszteni. ) A cukrot semmiképpen ne hagyd el az étkezésedből, mert hasznos anyag. Bocsánat, ha zavaros voltam :D Ha akarsz írj nyugodtan.
2014. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És apukád fogyott?:)

Már utána olvastam egyszer, a szobabiciklizés nem a "csinálod, de nem fogysz csak izmosodsz" kategóriájú edzések közé tartozik, ezért nem értek egyet azzal, hogy csak izmosodni lehet tőle. Az ilyen fajta edzés például inkább a felülés. De ettől függetlenül köszönöm a válaszod! :)

Továbbra is várom a véleményeket.

2014. febr. 23. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden testmozgás annyira eredményes mint amennyire az étrended megengedi hogy az legyen. Általában a mozgás nem csupán kcal deficit eléréséhez szükséges, hanem stimulálja a szervezetet az izomzat megtartásához. Ezért van az hogy sokkal szebb forma érhető el jó diétával és súlyzós edzéssel, mint napi x óra tekeréssel.

Próbáld meg első soron leszorítani a ch-t 150, majd 100 gramm alá, a fehérje mehet amennyi össze jön, de olyan 180 g lenne az ideális, míg zsírból olyan 80g körül.

2014. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sehery Sery válasza:

Apa 96ról ment le olyan 3-4 hónap alatt 76ra. És nem koplalt. Azóta is rendszeresen biciklizik, sok zöldséget és gyümölcsöt fogyaszt, és nem mondott le másról csak a kenyérről. Amióta el érte a 74et, azóta stagnál és se fel, se lejjebb nem megy a súlya.

Bocs, nem fogalmaztam olyan pontosan, ahogy akartam. Valóban nem olyan erős izom építő, de csak arra akartalak figyelmeztetni, amibe sokan belesnek. bocs, csak néha nagyon csapongok :D (mert van olyan ismerősöm, h nem rég elkezdett rendszeresen sportolni, és először fogyni kezdett, utána 1-2 kiló vissza jött, és súlyra nem fogyott, de sokat vékonyodott. )

2014. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!