Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire kalóriát kellene...

Mennyire kalóriát kellene bevinnem ilyen aktivitási szinttel? Jól gondolom?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, férfi, 172cm és 71kg.


A BMR-om valahol 1700 környékén van, de legyen az egyszerűég kedvéért kereken 1700. Tehát, ha jól értem ez az a kalóriamennyiség, amit a szervezetem akkor is eléget, ha egész nap meg sem mozdulok és csak amolyan "kómás" állapotban az ágyban fekszem?


Gondolom, hogy erre az 1700 kalóriára jön a napi aktivitás.


Egy napom általában úgy néz ki, hogy felkelés után 1 óra sétával indítom a reggelem, majd elmegyek edzeni és dolgozni. (a munka nem fizikai, semmi megterhelő nincs benne, ülőmunka)


Általában a lépésszámot szoktam nézni, mert ezzel tudom a legpontosabban belőni a napi aktivitásom. A nap végére a 20.000 lépés kivétel nélkül meg van.


Szóval:

BMR: 1700 + súlyzós edzés + 20.000 lépés + ugye a kisebb dolgok, felállok a székből, kihúzom magam, felemelem a kezem, stb, bármi. (NEAT)

A súlyzós edzés nem éget olyan sok kalóriát, legalábbis számtalan tanulmány kimutatta már, hogy egy keményebb edzés is maximum 300 kalóriát fog elégetni.


Ilyen napi aktivitással milyen kalória az, amire szükségem van? Nem fogyni, nem hízni, hanem a súlyt tartani.

A lépésszám elégethet minimum 600 kalóriát (ez elméletileg 15km sétálás 1 nap), illetve az edzés is tegyük fel, hogy 200-at. Tehát ehhez az 1700 kalóriához hozzájön még ez a 800 minimum, és ez lesz a szintentartásnyi kalóriám? Tehát 2500 kalóriára mindenképpen szükségem van, hogy normálisan "működjek"?



2023. jún. 25. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szinten tartani akarod magad, akkor nagyjából igen, bár a kalkulátor által kiadott szám, csak becslés, ahogy a többi mozgás által elégetett kcal is szintén az. Szóval csak kiindulásnak jó ez a szám.


Csinálj egy pár hetet ahol 2500kcal-t viszel be, heti átlagokat csinálj a napi súlyodból, aztán kiderül merre megy a mérleg és ehhez mérten változtasd meg a kcal bevitelt, akár kis, 2-300as lépésekben

2023. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lépésszám meg hogy lépcsőzöl, mozogsz az nem számít.

A sport szamít ami ezek szerint mindennapos.

A súlyzós edzés egyébként sokkal több kalóriát éget mint bármi más mert közben is éget és van egy 24-48 órás utóégetés szakasz, amikor az izmokban az edzés során keletkező mikrosérülések regenerálódnak és ez is energiát vesz igénybe. Na de nem ez a lényeg.

Kis aktivitási szinthez kb 1.2 -1.3 mal kell megszorozni a bmrt a súlytartáshoz. Közepesnél 1.4

Ha minden nap edzel akkor 1.5 és 1.6 korul van az igazsag.

Kezdd el 1700x1.55tel es az lesz a sulytartasi.

2023. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az az edzes/mozgas ami igazan kaloriaegetes kategoria ami igenis erofeszitesbe kerul. A seta nem az, ha 20.000 lepest mesz se!
2023. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!