Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokat eszek? (Kérdésed túl...

Sokat eszek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Szóval kb egész életemben ennyit ettem, mégis 110 kg vagyok, és semmilyen betegségem nincs.

Szóval: reggeli 1 zsömle vagy péksüti, ebédből 1 tányér, vacsira 1 zsömle vagy virsli, ilyesmik. És este gyümölcs.

Bár sose mozogtam semmit... Most elkezdtem mozogni, de csak kb 15 percet bírok. Így érhetek el valamit?:/


2010. okt. 13. 19:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
kivizsgáltak már cukorbetegségre, pajzsmirigyre? fogamzásgátlót szedsz?
2010. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Írtam már, hogy kivizsgáltak. Nem szedek, 15 vagyok. Akartam, de a súlyom miatt nem merek belevágni, pedig vérvételen is mindig minden rendbe van (kivéve a vashiányomat, ami miatt járok)
2010. okt. 13. 20:20
 13/18 anonim ***** válasza:

No, akkor itt az ideje, hogy szépen megtanulj főzni. Mert nekem is van ám olyan étel, amit anyu borzalmasan csinál, én meg megtaláltam azt a jó elkészítési módot, amivel én nagyon szeretem (ilyen például a lencsefőzelék is szilveszterre). A zöldség nem rossz, csak jól kell elkészíteni, főzni meg nagyon jó dolog. :-)

A fél óra - 1 óra étkezésre szokj rá, mert a gyors étkezéssel, más néven zabálással, becsapod a szervezetedet. A stresszt tanuld meg kezelni, mert amit most kapsz, az még csak töredéke annak, amit majd később, ha önállóbb leszel, kapni fogsz.

Muszáj ezekben változtatnod, ha nem akarod tönkretenni az emésztőrendszeredet (apámnak így lett gyomorfekélye huszonéves korára, és mai napig gyógyszert szed rá, 2 év múlva lesz 60 éves).

2010. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tudok főzni, anyukám is tök jól főz, én sem csinálnám másképp. De nekem annyira idegen és undorító minden zöldség, hogy az hihetetlen :/

Jó, a gombát pl imádom, hetente 1x biztos van gomba...


Szerintem ennél több stresszt sose fogok kapni :) Nem azért stresszelek, hogy ne 4es legyen a dogám, hanem 5ös, hanem azért, hogy egy számomra szörnyen fontos személynek semmi baja ne legyen, pedig saját magát viszi a sírba... Mind1 ez bonyolult.


Különben egy időben nekem is volt valami a gyomrommal, nagyon szúrt az egész, ha ittam elmúlt :S

2010. okt. 13. 20:32
 15/18 anonim ***** válasza:

az miért baj ha gyorsan eszünk?


én már a ciginél tartok mire az agyam felfogja hogy jóllakot.

2010. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért baj a gyors evés, mert a szervezetet becsapjuk vele, és egyre többet kívánunk azért, hogy jóllakjunk.
2010. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, kiegyensúlyozottan kéne enned, amibe a zöldség is beletartozik.

Azt ne hidd, hogy nem fogsz több stresszt kapni, bár még túl fiatal vagy ahhoz, hogy átlásd a felnőtt világot. Nem bonyolult, amit írsz, de hogy ennél keményebbek jönnek sorra később, az nagyon esélyes.


Ha nem akarsz változtatni az életeden, és nem teszel erőfeszítéseket, akkor nem fogsz eredményeket elérni. Ez már makacsság és lustaság a részedről. Én nem strapálom többet magam, mert számomra te egy idegen vagy, csak annyit írok még, hogy a túlsúlyba bele lehet halni, anyunak 1 évet adtak, ő nem akart meghalni, és ha nehezen is, de változtatott, és belátta, hogy nem is olyan rossz az a változás, nem csak az eredmény miatt, de megszerette, amit korábban el se tudott képzelni, hogy szerethet (ételtípusok, mozgás...).


Tökmindegy, ki mit mond, te döntesz. Akarsz élni? Akkor változtass. Ha nem változtatsz, hamarabb mehetsz a sírba, mint szeretnél. (ez a kóros soványságra is igaz...)

2010. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
21:28 - A dohányzás cukorfüggőséget okoz, jó, ha tudsz róla...
2010. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!