Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a rizst több vízzel öntöm...

Ha a rizst több vízzel öntöm fel, akkor kevesebb kalóriát viszek be, nem?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam a pergős rizst, míg másoknak az a tökéletes.

Mióta én főzök, nem kétszeres, hanem háromszoros mennyiségű vizet használok, hogy jó puha és ragadós legyen.


Tegyük fel, köretként két merőkanálnyi rizst eszek pl húshoz, de mivel 50%-kal több vízzel készült, mint “kéne” annyival kevesebb kalóriát is tartalmaz, viszont többet nem eszem belőle emiatt.


Nem fogyókúrázom vagy ilyesmi, csak eszembe jutott, na meg az is ha valakinek nincs otthon elég rizs, akkor ezzel a módszerrel több lesz készen.


2023. szept. 7. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha veszel 100 gramm rizst (random írtam valamit), annak ugyanannyi a kalôriatartalma nyersen és főzve is. (A súlya lesz más.) Tehát igen, ha valaki emiatt kevesebbet eszik abból a rizsből, akkor kevesebb kalóriát fogyaszt.
2023. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Igen.

Rizs + kis víz esetén ha veszel egy merőkanálnyit

Rizs + sok víz esetén veszel egy evőkanálnyit


Második merokanalnyiban kevesebb lesz a kaloria

2023. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem, csak tovább fog főni, tovább tart, amíg elpárolog a felesleges víz. Ez nem főzelék, ami hígabb, vagy sűrűbb lesz.
2023. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
A víz 0 kalória tehát 100g rizs, több vízzel is ugyanannyit fog tartalmazni, az más kérdés mennyit eszel belőle.
2023. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha szárazon ugyan annyit főzöl és mindet megeszed, az ugyan annyi rizs.
2023. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

Ha 100 g nyers rizsröl van szó, amit megfözöl X mennyiségü vízben, és mindet megeszed, az 350 kcal, amennyi a nyers rizs kcal-tartalma.

HA a 100g rizst egyszer 150 g vízzel készíted, egyszer meg 300-zal, és a megfött rizsböl (az elsö esetben összesen 250 g, a második esetben 400 g) eszel 100 g-ot (fötten mérve), akkor igenis lesz különbség, Az elsö esetben a 250 g-ban van 350 kcal, a második esetben a 400 g-ban ugyanennyi, ezért a 100 g fött rizs kcal-értékei eltéröek lesznek.

2023. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
3-as: szerintem te még életedben nem föztél rizst! A viz ugyanis nem elpárolog, hanem felszívja a rizs.
2023. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
7. A rizs nem képes végtelen mennyiségű vizet felszívni, és bizony a maradék víz elpárolog.
2023. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

"de mivel 50%-kal több vízzel készült, mint “kéne” annyival kevesebb kalóriát is tartalmaz,"

Ez tévedés, a rizs nem tud korlátlanul vizet felvenni, csak némileg lesz kevesebb így a kalóriatartalma, nem építenék rá, gyakorlatilag elhanyagolható a különbség. Szóval nem lesz több rizse annak, aki ezt a tanácsot követi.


Ha meg ragadós rizst szeretnél, akkor válassz olyan fajtát, a pálcikával evő országok direkt nemesítik.

2023. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Rizst sosem készítek, szóval azzal nincs tapasztalatom. Tésztával jártam úgy egyszer, hogy elfelejtettem leszűrni. Egy csomót ázott a vízben, és extra módon megduzzadt, tehát a szokásosnál sokkal több vizet vett fel. Jóval laktatóbb is lett így (ha ugyanannyi száraztésztát veszünk alapul), mondjuk ami a gasztronómiai értékét illette, az hagyott kívánnivalót maga után.


Engem meglepne, ha a rizs nem lenne képes a szokásosnál több vizet felvenni, ha többet öntesz rá. De nem nehéz eldönteni kísérletileg: leméred a nyers rizst és a kész rizst, a különbség a felvett víz.

2023. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!