Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a rizst több vízzel öntöm...

Ha a rizst több vízzel öntöm fel, akkor kevesebb kalóriát viszek be, nem?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam a pergős rizst, míg másoknak az a tökéletes.

Mióta én főzök, nem kétszeres, hanem háromszoros mennyiségű vizet használok, hogy jó puha és ragadós legyen.


Tegyük fel, köretként két merőkanálnyi rizst eszek pl húshoz, de mivel 50%-kal több vízzel készült, mint “kéne” annyival kevesebb kalóriát is tartalmaz, viszont többet nem eszem belőle emiatt.


Nem fogyókúrázom vagy ilyesmi, csak eszembe jutott, na meg az is ha valakinek nincs otthon elég rizs, akkor ezzel a módszerrel több lesz készen.


2023. szept. 7. 10:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tudom, hogy nem értitek ezt meg, állandóan van egy ilyen kérdés... Teszem azt megfőzöl 100 gr rizst, aminek mondjuk 300 a kalóriatartalma. Tök mindegy, hogy 1, 2, vagy 3 liter vizet adsz hozzá, annak akkor is 300 lesz a kalóriatartalma.
2023. szept. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha pl 300g főtt rizs 150g rizst és 150g vizet tartalmaz, akkor annak alacsonyabb a kalóriatartalma, mintha 300g főtt rizs 200g rizst és 100g vizet tartalmazna.
2023. szept. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
#11, ezt mindenki érti. De a több víz miatt laktatóbb lesz (már amennyiben tényleg többet vesz fel így).
2023. szept. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
A két ostoba, aki lepontota a 12-est, az mit nem ért? Szerintetek akkor hogy van?;DDD
2023. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz laktatóbb, max annak akinek a kitágult gyomrát dugig kell tömni. Úgy viszont csak gátolja a céljait ha fogyni szeretne, amig a gyomor nem kezd el szűkülni, úgyis örökké csak hamis éhséget fogsz érezni
2023. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
#15, nem tágult ki a gyomrom és nekem de, laktatóbb. Mindenkinek azt javaslom, hogy kísérletezze ki.
2023. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

15-ös: azért próbálj már kicsit gondokodni, és elképzelni, hogy egy vagy két tányér rizstöl lakik valaki jobban.

Ha a rizst dupla vízzel készíted, dupla annyi mennyiség lesz, de egy adag csak fele annyi kalóriát tartalmaz, azaz jobban laktat, mint kevesebb vízzel.

Másrészt a rizst ugyan alapesetben kétszeres mennyiségö vízzel szokás készíteni, de 4-5-szörös mennyiség esetén még mindig rizsforma, csak kifejezetten puha, ragadós. Tízszeres vízmennyiség esetén is felveszi az egészet, de akkor már eléggé pépszerü lesz, de még mindig egységes masszát ad.

2023. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!