Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá?

Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, tavaly nyár óta kb. 11- 12 kg jött fel rá.

173 cm és 72 kg.

Nem hajlandó diétázni, kicsit sem.

Este is megeszi ugyanúgy a pizzát, vagy pörkölt tésztával, mindegy ...


Én 41 éves létemre odafigyelek, durum tésztát főzök , a családnak is, kenyeret édességet nem eszek.

Akkor Ő ilyen fiatalon miért nem képes?

Hogyan motiváljam , hogy kicsit figyeljen és legyen erre igényesebb?



2023. szept. 7. 14:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem az a lényeg, hogy diètázzon valaki, mert amint azt abbahagyja az ember, visszajönnek a kilók, hanem az, hogy egy olyan ètrendet kövessen, ami mellett alapból nem hízik el...

Nem a pizzátòl, kenyèrtől és a pörkölttől lesz valaki túlsúlyos, hanem a mèrtèktelensègtől.


Ezt fèlretève 18 évesen pont abban a korban van, hogy úgyis csak a saját feje után fog menni. Viszont lehet az is, hogy ez egyfajta lázadás pont amiatt, mert világèletèben odafigyeltèl és korlátoztad mit eszik,ha esetleg ezt tetted.


Senkit se lehet amúgy rávenni fogyòkùràra, ha ő nem akarja, akkor mindegy te mit csinálsz, azt fog összeenni mikor nem figyelsz, amit csak akar

2023. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Elsődlegesen nem a pizzával és a pörkölttel van a baj. Tök jó, hogy te durum tésztát főzöl, meg nem eszel kenyeret, meg édességet, de ez önmagában Femina.hu szint, nem ezen múlik a fogyás, hanem hogy a lányod nem a fizikai aktivisának megfelelően visz be kalóriát. Ez vagy azért van, mert a lányod fizikailag nem aktív, vagy mert túl sokat eszik, vagy mindkettő egyszerre. A megadott adatok alapján a lányod teljesen rendben van, úgyhogy ez a 12 kiló felesleg nem tudom, honnan jön, mert minden bizonnyal semmi felesleg nincs az egyébként felnőtt lányodon, úgyhogy szerintem bízd rá ezt a diétázás dolgot. Remélem te nem olyan szülő vagy, aki testképzavart okoz a saját lányának, mert azért fel lehet téged jelenteni, pláne ha itt ezt írásban meg is vallod.
2023. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem korlátoztam soha , hogy mit egyen.

De féltem, mert családi halmozódás van cukorbetegsegből , magas vérnyomásból ..


Én is csak arra értettem a diétát, hogy változtatna egy kicsit az étrendjén, olyanra, amit folyamatosan tud tartani.

2023. szept. 7. 15:27
 4/18 A kérdező kommentje:

Írtam az imént, hogy féltem , ha nem figyel kicsit oda magára később nehogy baj legyen.

Ennyi az egész.

Fizikai aktivitás nincs, valószínű ezért látszik rajta a plusz kiló.

2023. szept. 7. 15:30
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Ne leg,en otthon pörkölt meg pizza. Semmi korlátozás csak közös családi étkezések ahol mindenki ugyanazt eszi.


En utalom erte a szuleimet hogy hagytak koveren vegigcsinalni a kozepiskolat.

2023. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ja várj most olvasom a leírást. Teljesen egészséges súlyban van a lany!!!!
2023. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nehogy már az legyen a baj, mert odafigyelnék rá!


Ha meg látsz, egy olyan kicsi gyereket aki kövér, akkor meg azt mondod , hogy az anyja miért nem figyel oda mit eszik.

2023. szept. 7. 15:33
 8/18 A kérdező kommentje:
Éppen ezért szeretném, ha még most elkezdene odafigyelni kicsit ...
2023. szept. 7. 15:34
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Leginkább ne legyél egy toxikus g.eci.


Az én anyám úgy próbált rávenni (10 kg plusz volt rajtam), hogy naponta ledagadtozott, ráállított a mérlegre és kipofázott a barátnőivel, ha szingli voltam, azt mondta, senkim nem lesz soha, ha volt barátom, előtte alázott a testem miatt, nekem meg azt mondta, el fog hagyni nemsokára, mert dagadt vagyok.


Eredmény: 10+ év után még mindig dagadt vagyok és gyűlölöm magam, nem hiszem el a páromnak, hogy szeret és bennem van az, hogy el fog hagyni, ha nem fogyok le azonnal egy perc alatt. Anyámnak meg ezt a mai napig nem bocsátottam meg. Amúgy rajta 30 kg plusz van azóta.


Én nem akarnám, hogy mindenáron vékony legyen a lányom, nem ez számít. Te se akard. Nincs kórosan elhízva. Hagyd őt békén.

2023. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ilyeneket nem is csinálok, nem is csinálnék.


Szimplán csak rávezetni egy kicsit egészségesebb életmódra


De sokaknak igaza van


Nem érdemes idejönni

2023. szept. 7. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!