Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá?

Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, tavaly nyár óta kb. 11- 12 kg jött fel rá.

173 cm és 72 kg.

Nem hajlandó diétázni, kicsit sem.

Este is megeszi ugyanúgy a pizzát, vagy pörkölt tésztával, mindegy ...


Én 41 éves létemre odafigyelek, durum tésztát főzök , a családnak is, kenyeret édességet nem eszek.

Akkor Ő ilyen fiatalon miért nem képes?

Hogyan motiváljam , hogy kicsit figyeljen és legyen erre igényesebb?



2023. szept. 7. 14:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem érdemes a lányodat b...gatni.


Én az ilyen idióta toxic sz.r mostohaanyám miatt lettm étkezési zavaros, mert állandóan a súlyomon hisztizett.


Majd a lányod leadja, ha akarja, ha meg nem, akkor sem a te dolgod. Az ő teste, szállj le róla.

2023. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%

Hagyd beken, ha dietazni, mozogni akar majd fog… foleg , ha zavarja

173 cm vagyok 73kilorol indultam. Nem piszkalt senki inkabb csak neha megjegyeztek, hogy husi, meg , hogy este mar nem kell ennyit enni, hizokurazol es ilyenek.

5!! Honap akatt 46kilora fogytam, anorexia, korhaz, depresszio, 55/30as vernyomas, halal szele , ajulasok. Se sport, meg felkeles se, etrend, etetes, folyamatos siras, rament a csalad.

Masfel ev alatt valahogy feljottem 55kilora ez mar 2honapja stabil, viszont masfel eve nem menstrualok. Teljesen nem mult el semmi bar jobb a helyzet, meg igyis felek barmi egeszsegtelenre ranezni… nem is teszem.

Talan, ha nem lettek volna ezek a megjegyzesek, nem utaltam volna meg magamat annyira, hogy meg 46kilosan is kovernek lassam.

Azota is ugy erzem sose leszek jo senkinek.

Ne akard a lanyodnak ezt, nem er annyit.

Legyen 10kiloval tobb, de boldog es egeszseges.

73kg pedig normal bmi tartomany, ha egy nyar alatt ennyi feljott ra , majd le is megy lehet magatol

Magaddal foglalkozz

2023. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%

Elvárod a lányodtól, hogy legyen tisztában a dolgokkal, miközben még Te sem vagy tisztában velük. :D


"Este is megeszi ugyanúgy a pizzát, vagy pörkölt tésztával, mindegy ...



Én 41 éves létemre odafigyelek, durum tésztát főzök , a családnak is, kenyeret édességet nem eszek."


Mi a baj a pizzával és a pörkölt tésztával? Miért jó a durum tészta, és miért jó az, hogy nem eszel kenyeret és édességet?


Kalóriákról hallottál már? Ezek alapján kétlem.. Azt gondolod, hogy a szervezeted tudja, hogy te éppen salátát eszel, vagy pedig töltöttkáposztát? Azt gondolod, hogy van egy beépített kamerarendszer bennünk, ami, ha azt látja, hogy durum tésztát eszel, akkor fogysz, ha pedig pizzát, akkor hízol?

A kalóriatöbblet hizlal. Kalóriatöbbletet pedig zöldségekkel is eltudsz érni, ami által hízni fogsz.


Sima tészta kalóriatartalma (100g száraz): ~360 kalória

Durum tészta kalóriatartalma (100g száraz): ~360 kalória


Fogyás szempontjából semmi sem fog számítani, csak a kalória. Ideje lenne már kicsit felnőni és az alapokkal tisztában lenni, mert nagyon szomorú, hogy az emberek 99%-a még csak a "kalória" szót sem ismeri. Ameddig Te nem vagy ezzel tisztában és azt hiszed, hogy a kenyér és cukor kihagyásával fogsz fogyni, addig a lányodtól se várd el, hogy változtasson, mert tulajdonképpen ugyanúgy esztek, csak Ő többletben is van mellé, ennyi a különbség. El kellene felejteni, hogy vannak "jó" és "rossz" ételek.

2023. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

10#


Sokaknak igaza van? :D


Azért nem érdemes ideje jönni, mert azt írjuk le, amit szeretnél látni?

Szerintem, ha 9-10 emberből az összes ember azt mondja, hogy egy toxikus "anya" vagy, nem biztos, hogy velünk van a baj :)


Ha nekem gyerekem lesz, az utolsó dolog, amit csinálnék, hogy a súlyával foglalkozzak. El sem tudjátok hinni, hogy mekkora lelki teher lehet egy gyereknek, ha a súlya miatt szólják meg a szülők. Még 1 kis megjegyzés is évekre sebet hagy benne.


Én kövér voltam, +15-20, később +40kg felesleg. Sosem felejtem el, hogy este chips evés közben fater annyit szólt, hogy: "Ezt a chipset még edd meg ma, de holnaptól le lehetne erről szokni, mert lassan az ajtón se fogsz beférni.". Ez volt kb. 12 évesen. Ma 20 éves vagyok, és most sem felejtettem el, valószínűleg soha nem is fogom.


Igaz, hogy már lefogytam, nincs rajtam felesleg, -40kg, de sosem fogom ezeket a dolgokat elfelejteni. Az ilyenek miatt lettem testképzavaros, önbizalomhiányos. Ha nem akarod a lányodat egy ördögi körbe belevinni, akkor szállj le róla. Van annyira felnőtt már, hogy tudja hol a határ. Meg egyébként is, ha lenne rajta +50kg akkor nem is szeretnéd, mert kövér? Mi van akkor, ha Ő így érzi jól magát? Egészségügyi szempontból nyilván más a helyzet, de még a közelében sincs az elhízásnak. 173cm 72kg, és úgy állítod be, mintha 250kg lenne.. Ne nevettess már..


#13-as voltam, nyugodtan pontozz le. Az igazság néha fáj.

2023. szept. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a kérdezőnek van igaza.170

cm nő vagyok és ehhez a magassághoz a 70 kg bőven sok egy 18 éves fiatal lányhoz.Éppen,hogy beleesik az egészséges tartomànyba,a túlsúly felé közeleg,ezért aggódik gondolom a kérdező.(Más lenne a helyzet ha egy harmincas nőről beszélnènk két gyerek után).Szerintem őt is zavarja,csak lehet saját magának is hazudik.A motiváció fajtája a kapcsolatotoktól is függ.Nekem pl nagyon jó kapcsolatom volt/van a szüleimmel,mindig mindent megtudtam velük beszélni.Ha híztam azt is megmondták,ha fogytam vagy feleslegesen fogyókúráztam,azt is.Nem lettem evészavaros,hanem egészséges felnőtt.

Én megmondanám,hogy figyelj lányom egy nyár alatt 12 kg kicsit sok,nem ártana odafigyelni most,amikor még nem késő?

Ha azt mondja nem érdekli,mondd meg,hogy márpedig érdekelje,mert csak jót akarsz neki és kérdezd meg,hogy mi az oka,tudsz-e valahogyan segíteni.

2023. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Erről van szó!


Végre valaki megértette!


Jó a kapcsolatunk , és pont ez az amit írsz, hogy 18 éveshez képest látom kicsit soknak.

2023. szept. 7. 20:05
 17/18 A kérdező kommentje:

És pont így próbálom neki kommunikálni ahogy írod.

És tudom a saját bőrömön, hogy nagyon nehéz leadni.

2023. szept. 7. 20:07
 18/18 anonim ***** válasza:
56%

15! Maximálisan igazad van!

Azok okoskodnak itt, akiknek anno es most is fáj az igazság. Dagadtak vagytok basszus! Ne lazadozzatok, mert már gyerekkorban nem tudtatok határt szabni. Most se megy, csak rafogjátok, anyu meg apu beszólt, és most amiatt vagyok plusz 50kg- val több 🤣 hagyjuk már! Ne zabaljatok korlátlanul. Ennyi. Lehet minuszolni... Az igazság valóban néha fáj! 🤣

2023. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!