Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért rekedt meg a fogyásom?

Miért rekedt meg a fogyásom?

Figyelt kérdés

138 kg-ról indultam. Nem egyik napról a másikra, de folyamatosan tudtam fogyni csak annyival, hogy tudatosan kevesebbet ettem és többet mozogtam. Hétről hétre szép lassan mérhető volt a fogyás. Eljutottam a 108-110 kg-os szintre és ebből a sávból képtelen vagyok tovább mozdulni. Lassan fél éve ennyi vagyok, nem megy lejjebb. Pedig nem eszem többet, se mást, mint eddig. Nem is lustálkodok többet.

Miért?


2023. okt. 18. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem vagy kalóriadeficitben. Nem szemre/érzésre kell kevesebbet enni, hanem kalóriák szintjén, a konkrét számok szintjén. Fél éve stagnál a súlyod bőven 100 kiló fölött, és nem jutott eszedbe kalóriát számolni?
2023. okt. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De képzeld, eszembe jutott. Tehát 30 kilót úgy fogytam, hogy nem voltam deficitben... hanem össze-vissza zabáltam és mégis fogytam. Érdekes elgondolás.

Ha nem számolnám a kalóriákat és egész nap zabálnék, szerinted feltettem volna a kérdést?

2023. okt. 18. 07:54
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

fél év kellett hogy leessen hogy ez a módszer ezek szerint nem jó és nem működik? 😆


ezek szerint mégse eszel keveset és/vagy mégse mozogsz eleget legalábbis kaloria terén nem márpedig a kaloria deficit a lényeg

2023. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

"30 kilót úgy fogytam, hogy nem voltam deficitben"

Ha nem lettél volna deficitben, akkor nem fogytál volna 30 kilót. Deficitiben voltál, csak szerencsére ez konkrét kalóriaszámolás nélkül is sikerült. Önmagában nem a kalóriaszámolás okozza a deficitet, számolás nélkül is lehet az ember deficitben, ha szerencséje van. Ha viszont te most fél éve nem fogsz, akkor nem vagy deficitben, és rosszul számolsz, rosszul menedzseled a kalóriákat. Ezen kell változtatni. Olvasd el ezt a cikket, és meg fog oldódni a problémád:

[link]

2023. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

"Pedig nem eszem többet, se mást, mint eddig"

Ez a nyitja. Egy kisebb tömegű embernek azonos szintű mozgásmennyiségnél jóval kevesebb energiára van szüksége. Ahogy csökken a súly, úgy csökkennie kell a bevitt kalóriáknak is. Hogy mennyivel az már többtényezős eü-i kérdés.

2023. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem számolod a kalóriákat!

Tessék: [link] Ezen az oldalon vezeted az étkezéseidet és pontosan tudni fogod hogy hány kalóriát vittél be.


Neked olyan 1800kcal napi keretet javaslok, sok zöldséggel, és minél kevesebb pékáru fogyasztásával. A kenyeret pl jó ha teljesen kiveszed az étrendedből.

2023. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit eszel, mikor eszel, mit mozogsz, mennyit mozogsz, férfi/nő, mennyi idős? Stb kérdéseket azert ha leírnáp magadról akkor lehet el lehetne indulni valami vonalon, azon kívül, hogy nem vagy kaloriadeficitben.
2023. okt. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ösnek teljesen igaza van. Mivel kisebb a súlyod, már kevesebb kalóriára van szükséged, vagy ha a kaloriából nem akarsz lejjebb venni akkor a mozgást kell növelni. És ha majd lefogysz pl. 90 kg-ra akkor megint beállhat egy stagnálás olyankor megint csökkenteni kell a bevitt kalóriákat mert már kevesebbre van szüksége a kisebb testnek, ez így megy még el nem ered a célsúlyt.
2023. okt. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!