Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik fogyni akarnak: mit...

Akik fogyni akarnak: mit ettetek ma? Mennyi a súlyotok és magasságotok, mi a nemetek, hány évesek vagytok? És edzettetek ma, ha igen mit? Mennyit fogytatok eddig és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok kérdés miatt, csak inspirálódni akarok :D
2023. okt. 19. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%

Akik ma fogytak, azok kalóriadeficitben voltak, azért fogytak. Hallottál már a kalóriaszámolásról, és az inspiráció mellett a kalóriakereted is megvan, ha fogyási szándákaid vannak, ugye?

[link]

2023. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam róla. Bár én inkább heti szinten nézem a kcalt és csak nagyjából.

Főleg kaja ötletek érdekelnének egyébként, de a többi kérdésre is kíváncsi vagyok

2023. okt. 19. 20:03
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Ha csak nagyjából nézed a kcalt annak semmi értelme


155 cm 72 kg 25 eves lany


Juhturos bundaskenyer sutoben 50 gr juhturo 122 gr hazi rozskenyer es egy tojas kb 440 kcal


Csirkeporkolt 20 dkg csirkebol, karfiolpurevel 170 gr karfiolbol es 50 gr krumplibol, benne egy tk chia mag 438 kcal


Hazi turo rudi edesitovel meg citromlevel izesitett turobol 85 szazalekos csokival bevonva (12 rudi volt fel kilo turobol es 90 gr csokibol es 10 gr kokuszolajbol a bevonatban. 4et ettem. ) 373 kcal


Meg edzes utan eszem egy abso kokuszos szeletet es ennyi

2023. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

"nézem a kcalt és csak nagyjából"

Nagyjából nézni a kalóriákat értelmezhetetlen, és felesleges nehezítés magad számára a céljaid elérésében.

2023. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Reggeli: 2 tojásból és pár szélét kolbászból rántotta.

Ebed: ma kimaradt (nem szandekosan), de általában vagy egy tartalmas leves vagy egy húsos második valamilyen körettel - amit épp a család megkíván, max kosebb mennyiségben, ha arról van szó.

Uzsonna (nem mindig, csak ha megehezem): sajtok, zoldsegek

Vacsora: 2 db jo minőségű virsi vagy túró zöldségekkel, sajtokkal, pár szélét jó minőségű felvágottal

63/160/40N

Egy hosszabb sulytartas után meg csak kb 10 napja kezdtem neki. Egyelőre nem edzek. A cél kb 5 kg. De az indulás 76-rol volt.

2023. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
26%

320 calt ettem ma, 2 db cukormentes túrórudi , és egy kis halkonzerv.

178cm/ 46kg

20/L

2023. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%

A kérdés nem a kalóriszámolásról szólt. Miért kell mindenkit hülyének nézni és minden kérdéshez rohanni ezt szajkózni? Nem értelek titeket, nem feltétlenül segítetek ezzel.

Nem, nem biztosanvéletlenszerű a fogyás, ha valaki nem számolja a kalóriát, pláne akkor nem, ha körülbelül számolja is.

2023. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

#6

Ha valóban ennyit ettél és ez az általános nálad, illetve valóban ennyi a súlyod a magasságodhoz, akkor sürgősen keress fel egy orvost, aki segít, mert ez már nagyon durva mentális betegség. Nem bántani akarlak, de ha életben akarsz még jópár évig maradni, akkor nagyon sürgősen változtatni kell a jelenlegi állapoton

2023. okt. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%
7-es vagyok, sejtettem, hogy ennyi lesz a nagyon átgondolt, értelmes válasz, hogy jól lepontoztok. Grat mindenkinek. Ezért nem kell itt kérdéseket feltenni fogyókúrával kapcsolatban, hanem jobb szakemberhez fordulni, ha valaki nincs tisztában a dolgokkal.
2023. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

OK, tessék, itt van egy újabb, amit lepontozhattok: nem mindenkinek való a kalóriaszámlálás, és azzal, hogy mindenkinek kizárólag ezt ajánljátok, akár kárt is okozhattok. Nem tudom, lehet, hogy van aki közületek direkt csinálja, mert ennyire rosszindulatú, de alapvetően nyilván segíteni szeretnétek. Jó lenne, ha kicsit átgondolnátok, hogy mi miért van (ok, erre nincs sok esély, eddig is egyszerűbb volt gombokat nyomogatni) - illetve nyilván közületek egyesek még "értenek" is a témához (élen a Feminázó, "egyetemet végzett" egóbajnokkal), illetve azt hiszik, innen is látszik a magyar oktatás színvonala, jobb külföldön végzettekkel dolgozni, már eleve több empátia meg holisztikus megközelítés szorult beléjük. Itthon meg lehet válogatás nélkül mindenkire tolni a kalóriaszámlálást, ha segít, ha nem, ez van.

Kétlem, hogy bárkit is gondolkodásra késztetnék ezzel kapcsolatban, bár jót tenne kicsit szélesíteni a látókört, hogy vajon miért is írom ezt - talán van akinek sikerül.

2023. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!