Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik fogyni akarnak: mit...

Akik fogyni akarnak: mit ettetek ma? Mennyi a súlyotok és magasságotok, mi a nemetek, hány évesek vagytok? És edzettetek ma, ha igen mit? Mennyit fogytatok eddig és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok kérdés miatt, csak inspirálódni akarok :D
2023. okt. 19. 19:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

4 hónap alatt 12 kg-ot fogytam.

170 cm, 64 kg és 32 éves nő vagyok.

Reggeli: ideal body sós karamellás shake, kávé tejjel és 1 teáskanál cukorral.

Edzés: 40 perc intenzív gyaloglás futópadon emelkedőn.

Ebéd: zöldségleves, borsófőzelék 2 fasírttal.

Uzsonna: 2 alma, kávé tejjel és 1 teáskanál cukorral.

Vacsora: 2 szelet toast kenyér margarinnal, 4 szelet szalámival, trappista sajttal.

Nasi: 50 g tökmag.

+ 3 l cukormentes folyadék (ízesítetlen gyümölcsteát szoktam inni)

Az életvitelemből adódóan általában 15ezer lépést teszek meg naponta.

2023. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Reggelire zabkását ettem körtével (minden körtével van, mert anyósomtól kaptunk egy csomót). Ez kb. 350 kcal.

Tízóraira ettem egy egész doboz cottage cheese-t szintén egy körtével. Ez kb. 250 kcal.

Az ebéd lencsefőzelék lesz, rántott gombával (bolti, sütőben sütöm) vagy készítek fasírtot, ha addig összeszedem magam.

Tovább még nem tudom, majd meglátjuk.


Én csak kb-ra számolom, plusz az éhségérzetemre hagyatkozom, és tökéletesen működik. Minden étkezésre van egy keret, annyit próbálok enni. De ha több lesz, akkor sincs semmi. Az egésznek az a célja, hogy jobban érzékeljem, mennyit érdemes ennem, ugyanis nekem ez magamtól nem megy.


Korábban fogytam úgy, hogy tényleg mindent pontosan számoltam. Nyilván az is működött, de visszahíztam, mert egy idő után már nem volt időm a sok méricskélésre, beírogatásra. Most nem is nagyon írok semmit, hiszen egy étkezés ideje alatt még fejben is tudom tartani, hogy mi fér meg bele. Az ebéden kívül azért többé-kevésbé mérni is szoktam a dolgokat, de pl. a zöldségek lemérésével nem vacakolok, mivel minimális hibát okoz. Ebédnél pedig 700 kcal a keret, amiből 200 kcal van édességre szánva. Amiket szoktam főzni, azokból tudom, mennyi fér ebbe bele, egyéb esetben az éhségérzetemre hagyatkozom, azzal is elég jól "ki tudom mérni" az 500 kcal-t.


Amíg nem kezdtem el ezt az egyszerűsített számolást, havi egy kilót híztam. Így havi felet fogyok. Szóval olyan 400 kcal-lal sikerült csökkenteni a napi bevitelt, és sokkal inkább fenntartható így, mintha precízen akarnék számolni mindent.


Ami még bekavar, hogy szoptatok (ami egy kiszámíthatatlan plusz kalóriafelhasználás) és nem akarom kidobni azt az ételt sem, amit a gyerekem meghagyott, tehát azt megeszem. Szerencsére ez pont kiegészíti egymást: ha kevesebbet eszik és többet hagy meg, akkor többet is fog szopni és fordítva. Belefér a hibakeretbe egyelőre.

2023. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Reggeli: műzli, méz, fehérjepor, csokiöntet

Ebéd: tejfölös-sajtos sonkás tészta

+ paradicsomsali

Uzsi: cottage cheese fehérjeportal csokiöntettel, mézzel

Vacsi: 50gramm pisztácia, 50gramm tökmag


90kg

36/F

Junius óta 5kg

2023. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

10-es

Az tény, hogy a kalóriabevitel igenis fontos. Ha nem lenne az, akkor ha napi 10 pizzát, 10 tábla csokit ennél sem híznál. Persze, most egy durván alulműködő pajzsmiriggyel nehéz fogyni, ott érdemes szakembert igénybe venni. De én enyhe alulműködéssel, plusz hormonokat durván lenyomó gyógyszer mellett is tudtam fogyni kalóriabevitel csökkentésével, úgy, hogy nem sportoltam többet. Amikor ugyanannyit ettem, vagy kicsit többet, de egy hét alatt gyalogoltam 100 km-t, hegynek föl, völgynek le, akkor érdekes módon egy dekát nem fogytam. Ahogy írtam, vannak olyan betegségek, amik mellett sehogy sem egyszerű fogyni, oda kell szakember értelemszerűen, de a kalóriadeficit bizonyos távon igenis fogyást eredményez, ha nincs olyan betegséged, ami meggátolja. A sport a diéta mellett jó, mert izmosodsz és az izom több kalóriát éget el.

2023. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14-es, én egy szóval sem mondtam, hogy nem fontos a kalóriabevitel. Az egyetlen dolog, amitől fogysz, az a kalóriadeficit. Betegséggel nehezebb elérni, mert egy pajzsmirigy-alulműködés akár 40%-al is csökkentheti az alapanyagcserédet - a gyógyszerek segítenek, de így is nehéz tartani, örülök, hogy neked sikerült. De én egyszer sem írtam, hogy ez nem így van, csak azt, hogy a kalóriaszámolást, mint módszer, nem mindenkinek megfelelő ennek az elérésére, hiába igyekeznek elsőnek érkezni minden kérdés alá azzal, hogy "mennyi a kalóriabeviteled" és hogy "számold a kalóriákat, különben csak lutri, hogy fogysz-e".

A fogalmakat külön kell választani, a kalóriadeficit és a kalóriaszámolás nem ugyanaz, az utóbbi egy módszer a deficit elérésére. Fejlettebb országokban már megértették, hogy nem lehet mindenkire ugyanazt a sémát ráhúzni, és különböző módszereket kell alkalmazni különböző embereknél - sajnos a gyakorikérdések "szakértői" még itt tartanak, de ebből is látszik, hogy semmi szakértés nincs benne, mert eszmecserére nem hajlandók, de amúgy is összekeverik a fogalmakat. Ezért veszélyes itt kérdezni, mert nem lehet itt sem tudni, hogy mi a hiteles infó.

2023. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
15-ös, 14-es vagyok. Ha olvastad volna rendesen, amit írtam, láthatnád, hogy van olyan eset, ahol szakember kell ehhez. Igaz, hogy te vagy a megmondó ember, de olvasni azt nem sikerül. Avagy szöveget értelmezni. De egy alapvetően egészséges embernél számít a bevitt kalória mennyisége. Csak nézd meg az etiópokat, ahol nincs ennivaló, ott látsz elhízott embert? Vagy Érdemes még nézegetned a koncentrációs táborokban fogvatartott emberekről készült képeket, akiknek szintén nem volt megfelelő mennyiségű bevitt kalóriájuk. Közöttük látsz elhízottakat? Ugye hogy nem… Persze nem ész nélkül kell csinálni, oda kell figyelni a bevitt zsír, szénhidrát és fehérje arányára is. A túl sok fehérje sem jó, mert köszvényt okozhat. A sok szénhidrát sem tesz jót. A megfelelő arányokra kell figyelni a bevitt kalórián felül. Nagyon kevés kalória bevitel sem ajánlott, mert leáll az anyagcseréje és nem fog fogyni. Ezeken felül van még az, hogy mindenki szervezete más. Azonban olyat nem láttam még, hogy napi három pizzától, két egész tortától fogyott volna valaki ülő munka mellett például. Hacsak nincs pajzsmirigy túlműködése.
2023. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16-os (15-ös vagyok)---hogy mi van? Ezt most mire írtad és miért keltél ki így magadból?

Én mint megmondóember? Ezt hol láttad vagy hol állítottam?

Én nem tudok olvasni? Te olvastad a 14-es hozzászólásomat egyáltalán? Mintha nem is arra regálnál.

Vagy tényleg én nem tudok olvasni, mert egyáltalán nem is értem, hogy mi a bajod azzal a hozzászólásommal, amiben annyit írtam, hogy örülök, hogy a betegséged ellenére sikerült olyan deficitet elérned, amivel tudtál fogyni, mert ez nehéz dolog - ezzel van a bajod vagy valami mással, amit írtam? Mielőtt cikizel valakit, hogy nem tud szöveget értelmezni, és elkezdesz gúnyolódni, ajánlom előbb a saját portádon söprögess.

2023. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
17-es, 16 vagyok. Olvasd el kérlek, amit a 10-esben írtál. Saját magadnak mondasz ellent. Gondold át újra. 😉
2023. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
18-as vagyok…azt hozzátenném, már 4,5 kg-ot fogytam kalóriacsokkentéssel, amit ki kell számolni ugye, kb. 35 nap alatt. Ettem édességet is, tepertőt is, ezen felül majd minden nap fetaki sajtot és kenyeret is eszek. Meg pizzát is szoktam enni, sőt a mekiben hamburgert is. Mindent. Csak kevesebbet. Kevesebb kaja=kevesebb kalória. Ilyen egyszerű. És napi 8 órát ülök, semmit nem sportolok, napi max 4-5 km átlagban séta. Előtte kiszámoltam, egy ültő helyemben ettem annyit, mint most egész nap. Meglett férfiak döbbenten nézték az ebéd adagomat. De még azt is, h vacsorára negyed kiló kenyér, meg 20 deka felvágott, plusz sütike is lecsúszott. Meg Megettem egy hét alatt 75 deka nutellát. Meg azt döbbenten nezte mindenki, h a 30 centis magyaros pizzát lenyomtam bármelyik pasinál hamarabb, a feléig jutottak, mire én Megettem az egészet. Kettő embert láttam a munkahelyemen az 500-Ból, aki hamarabb tudta megenni az ebedet. Kettő meglett férfit. Aztán lefojtottam 10 deka marcipánnal, majd mentem aludni. Marcipánt azt nem egy rudat vettem anno a pennyben, hanem másfél kilót egyszerre és egy hét alatt elfogyott simán. Rosszabb napokon Megettem 3000 Kcalt is. De többet is. Igaz, nekem gyors az anyagcserém, mert így is csak évi két-három kilót híztam. Anno egy napi kajám úgy indult, h reggelire péksutike, ebéd, délután 2-3 szendvics, sütike, este egy nagy magyaros pizza, utána marcipán. És akkor még volt, h éjjel is ettem. 😁
2023. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18-as, mire gondolsz, mivel mondok ellent magamnak? végig következetes voltam, de a 10-es hozzászólásomban ráadásul csak kissé elszakadt a cérna, és csak annyit közöltem, hogy jó lenne, ha mindenki végiggondolná amit ír, mielőtt kommentál, mert akár káros is lehet, amit ír. ebben mi mond önmagának ellent?
2023. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!