Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a pontos menete a kalória...

Mi a pontos menete a kalória számolásnak ha keszítek egy főételt a családnak?

Figyelt kérdés

Honnan tudom mennyi lesz a 100g be?


Keszetelből vagy a nyers termékből számolok?


Hogy kellene ezt?


2023. okt. 20. 06:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%
Jó válaszok születtek, én csak annyit tennék hozzá, hogy a matematikaoktatás szégyene, hogy ez ennyire meg kell magyarázni.
2023. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az összes nyers alapanyagot leméred, összeadod, ezzel kiszámolod az összes kalóriát a fazék ételben. (A vizet nem érdemes számolni.)

Amikor kész, leméred, hány gramm az összes étel súlya, ebben van ugyanannyi kalória, mint az összetevökben volt.

A kalóriaértéket elosztod az étel összsúlyával, abból ki tudod számolni az étel 100 g-jára jutó kalóriát.

Ezután leméred, hány grammot szedsz magadnak és ezt megszorzod a 100 g/kcal értékkel.

2023. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

11-es: nem feltétlen a matematikával van baj, hanem rengetegen agyonbolyolítják az egészet, elkezdenek plusz súlyt számolni a víz miatt, meg a végén elpárolgást levonni, ettöl aztán tényleg összzezavarodik, aki még kezdö.

A legegyszerübb, ahogy többen írták, az összetevök össz kalóriaértékét elosztják a kész étel súlyával, ez 1 g-ra kiadja a kcalt, ezt megszorozva 100-zal megvan a referenciaérték, utána csak a saját adagját kell lemérni és felszorozni

2023. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13, oké, akkor valahogy a matematika-fizika-problémamegoldás oktatás hibája együtt. Egyébként a víz-párolgás követésével is helyes eredményre lehet jutni, és nem sokkal bonyolultabb.
2023. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
Elvileg igazad van, csak kezdöként azt hiszik sokan, hogy nagyon bonyolult dolog, és megijednek
2023. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy mindent lemérek még mielőtt az edénybe-serpenyőbe bármibe kerülne, majd összeadom, így megkapom, hogy a teljes elkészült ételben hány kalória van, és azt elosztom mondjuk hattal, ha hat dobozba szedem ki (vagy, ha ránézésre szerintem hat adag lett).
nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!