Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez testképzavar, vagy csam...

Ez testképzavar, vagy csam szimplán kövér vagyok és helyesen látom magam?

Figyelt kérdés

85 kg voltam, most 67, de mivel 163 cm vagyok, ez így is rengeteg, még 10 kg hátra van. Vagy talán több is, majd meglátjuk.


Sok bántást kaptam a súlyom miatt, és úgy érzem, hogy ilyen szintű és ilyen mennyiségű dagadtozást csak az kaphat, aki valóban extrém kövér, persze ő sem érdemli meg, de képtelen vagyok elhinni, hogy emberek pár kg felesleggel rendelkezőknél is úgy érzik, hogy ezt naponta a képükbe kell vágni. 60 kg voltam, amikor elkezdtek az osztálytársaim bántani emiatt, 65 felett már a családom is. Aztán 85 tel gondolhatjátok...


Ma már nem mondja senki, de mégis úgy érzem, hogy még mindig extrém túlsúlyos vagyok. És nem tudom eldönteni, hogy ez testképzavar e, mert azokra szokták mondani, akik nagyon vékonyak és alacsony a súlyuk, mégis kövérnek látják magukat. En viszont nem vagyok vékony.


dec. 20. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nincs testképzavarod. Tényleg kövér vagy, általában a súlyod legyen a magasságod - 100. Neked 63 kg a maximum.
dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Igen, még mindig van rajtad. Én 165 centisen olyan 54 kilósan érzem jól magam a bőrömben, de még a 60 is elmegy. 67 viszont már nagyon sok lenne, és te picit még alacsonyabb is vagy. De az extrém túlsúlytól azért nagyon messze állsz. :) Csak így tovább, dobd le még azt a maradék 10-est és sportolj, attól sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben. :)
dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Fotó nélkül nehéz bármit is mondani. Az biztos, hogy kövér már nem vagy. Feltehetőleg még van rajtad néhány kiló felesleg, de nem vagy dagadt, ez biztos.
dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3%
Dagadt vagy még mindig. Az embernek nem káprázik a szeme, ha tükörbe néz. Aki úgy látja, hogy van rajta felesleg, azon van is.
dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

"Aki úgy látja, hogy van rajta felesleg, azon van is"

Ez bárcsak igaz lenne, és nem létezne testképzavar, étkezési zavar, és egyéb pszichológiai vagy pszichiátriai probléma.

dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
#5 Örülhetsz akkor, mert nem létezik. Csak ma már píszískedésből a kövéreknek is azt kell mondani, hogy csodaszép vékonyak, az orvosoknak meg ugye azért is előny, hogy a kövéreket vékonynak hazudják, mert aki elhízott, annak előbb-utóbb rengeteg gyógyszert kell szednie mindenféle betegségek miatt, és a gyógyszeripar virágzik.
dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
#5 Ha meg ilyen anorexiásokra gondolsz, azok nem azért nem esznek semmit, mert kövérnek látják magukat, ők pontosan tudják magukról, hogy milyen soványak! Csak azt akarják, hogy mindenki velük foglalkozzon. De a tükörben ők is ugyanazt látják, amit mások. Nagyon tisztában vannak vele, hogy nem kövérek. Csak ha azt mondják magukról, akkor majd mindenki jön azzal, hogy "jajj, dehogy vagy kövér!" Nekik meg ettől hízik az amúgy hatalmas egójuk.
dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

A BMI egy jó közelítés, ha meg akarod állapítani, megfelelő-e a súlyod. Annyiből nem pontos, hogy a testzsír arányt nem veszi figyelembe, hiszen csak a testmagasságot és a testtömeget kell megadni hozzá. De közelítésnek jó. (Sokan a testmagasság-100 képletet veszik alapul, annál jóval pontosabb a BMI.)


A te esetedben jelenleg BMI szerint túlsúlyosnak számítasz, de már nagyon kevés hiányzik a normál kategóriához. 85 kg-mal I. fokban elhízottnak számítottál, ami egészség szempontjából is már súlyosabb kategória. Sokat tettél magadért, hogy sikerült a mostani súlyodra lefogyni :-)


A BMI szerint a számodra ajánlott tartomány a magasságod alapján 49.2 kg - 66.4 kg, a számodra ideális testtömeg 57.8 kg. De ez attól is függ, hogy milyen az izom-zsír arányod. Ha már 60-65 kg között leszel, akkor elsősorban a formásodásra koncentrálj szerintem. Ott már többet dob a kinézeten és egészségi szempontból is fontosabb ez, mint a további fogyás.


Ha bármikor elbizonytalanodsz, itt beírhatod az adataidat, és kapsz egy objektív választ, hogy nagyságrendileg mi a helyzet:

[link]

dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Orvosi értelemben véve egy icipi túlsúly van rajtad. Normális testömeged 49.2 kg - 66.4 kg közé esik. Most ez nyilván függ az izomaránytól, de gondolom, nem vagyy sportoló vagy ilyesmi.

Hogy esztétikailag hogyan látod magad, az egy másik dolog. SOk múlik a súly eloszlásán is. Egy 8-10 kilót ledhatsz nyugodtan, de ha te extrém kövérnek látod magad, akkor az már testképzavar. Ugyani extzrém kövér nem vagy. Egy kicsike túlsúly van rajtad.

dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
A 85 kg ilyen testmagassághoz valóban sok volt, de a jelenlegi már normálisnak is mondható, persze a testalkat sokat számít.
dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!