Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ekkora probléma az elhízás?

Miért ekkora probléma az elhízás?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy mi okozza, hogy az emberek nem tudják uralni a testsúlyukat. Papíron nem tünik olyan nehéznek csak annyit enni, amennyire szükségünk van, de úgy tűnik, mégis az, különben nem lenne ez ekkora ipar. A mozgásszegény életmód, az evolúciós előny, hogy könnyen raktározunk zsírt, lelki okok, tudatlanság, mi a probléma, ami miatt a túlsúly ennyi embert érint?

febr. 26. 17:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"mozgásszegény életmód, az evolúciós előny, hogy könnyen raktározunk zsírt, lelki okok, tudatlanság"

Ez mind.

febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
84%
A szociális körülményeket is hozzátenném mindahhoz, amit az 1-es válaszoló adott. Lásd. Egy csóró családban azt eszel, amire futja a pénztárcából, szóval az ilyen egészséges kaják, nem szempont ott, ahol fillérre számolnak.
febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden eddigi válasz igaz.

Egy másik szempontot is mondanék, még ha esetleg ostobaságnak is tűnik. A lepontozás nem érdekel. :)


Én függő vagyok, de nem túlsúlyos. Ismerek nem függőt, de nagyon elhízottat. Beszélgettünk ezekről. (Most tekintsünk el attól, hogy genetikai okok miatt is lehet valaki túlsúlyos, plusz betegség, plusz gyógyszerek stb.)


A függő tudja, hogy rosszat tesz magával, mégsem tud leállni, mert a szer ad neki örömöt (esetleg abban szocializálódott, hogy az az örömforrás számára). Mondjuk egy 170 centi magas, már 100 kg-os ember sem tud feltétlenül leállni (az eszével tudja, hogy nem kéne így élnie és tudja, mit kéne tennie), miközben már hétköznapi gondjai vannak, de hát az étel ad neki örömöt. Viaskodik is önmagával. De a szer, adott esetben az étel ad neki örömöt. A "szer" hiánya nagyon megviseli az embert.

febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
79%

Enni jó, örömet okoz.

Ennyi.

febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
nem a mozgásszegény életmód az oka,silány élelmiszer.73-ban születtem,akkor még 5-fogásos ebédek voltak vasárnaponként nálunk senki nem volt kővér de még a rokonságba se.Mondjuk reggeltől-estig dolog volt otthon.
febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

"senki nem volt kővér de még a rokonságba se.Mondjuk reggeltől-estig dolog volt otthon"

Akkor mégis csak a mozgásszegény életmód az egyik fő oka a tömeges elhízásnak. A mai világban könnyű relatív olcsón rohadt sok kalóriát bezabálni egységnyi idő alatt, ami ha nem társul elegendő fizikai aktivitással, akkor ott is van az elhízás.

febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
Hadd mondjak még egy nyomós okot a kövérségre: Az, hogy az illetőt rohadtul nem érdekli önmaga kinézete. Nyafog kicsit rajta, hogy jobb lenne másmilyennek, de valójában nem zavarja eléggé. Mert akit igen, az vagy el se jut odáig, hogy elhízzon, vagy előbb ugrana ki a tizedikről, minthogy összeférjen azzal az állapottal.
febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt igen, könnyű relatív olcsón sokat enni, másrészt akaratlanul is sok "szemetet" eszünk. Nem hittem a szememnek, amikor megláttam a csomagolt sós mogyoró zacskóján, hogy cukrot is tartalmaz. Vagy a csomagolt kolbászon szintén ezt.
febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

"cukrot is tartalmaz. Vagy a csomagolt kolbászon szintén ezt"

A bolti nyesedékes kolbászokkal és ipari karcinogén húskészítményekkel a legkisebb probléma, hogy cukrot tartalmaznak. Az nagyobb baj, hogy az extrém telített/transz zsírtartalmuk miatt extrém mennyiségű kalóriát birtokolnak, plusz rengeteg rákkeltő adalékanyag van bennük.

febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, hogy sok szemetet tartalmaznak. A cukor csak egy példa volt.
febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!