Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ekkora probléma az elhízás?

Miért ekkora probléma az elhízás?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy mi okozza, hogy az emberek nem tudják uralni a testsúlyukat. Papíron nem tünik olyan nehéznek csak annyit enni, amennyire szükségünk van, de úgy tűnik, mégis az, különben nem lenne ez ekkora ipar. A mozgásszegény életmód, az evolúciós előny, hogy könnyen raktározunk zsírt, lelki okok, tudatlanság, mi a probléma, ami miatt a túlsúly ennyi embert érint?

febr. 26. 17:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Az evés sokaknak extrém élvezetet nyújt,stresszkezelési, egyéb érzelmi okok miatti pótcselekvés, függőség, a mozgás pedig fárasztó és unalmas, főleg korán kelés, egész napos meló, majd napi házimunka után semmi energiája sokaknak rá. Az étvágyat visszafogni rettenetesen nehéz tud lenni, és ezt olyan emberek soha nem fogják megérteni akiknek az evés nem okoz olyan intenzív érzéseket.

Ahogy az alkohol, drog, dohányzás, stb, az étel is képes függőséget okozni.

Mindezeket úgy írom, hogy VOLTAM extrém elhízott, egész életemben ezekkel az étkezési problémákkal küzdöttem, minden napom erről szól és fog szólni életem végéig. Hisz hiába fogytam le évek kemény munkájával, ezeket a korlátozásokat életem végéig tartanom kell, hogy ne hízzak vissza. A mozgást is rendszeressé tettem, megszoktam, csinálom mert muszáj, de ettől még fárasztó, és sokkal szívesebben szánnám másra azt a napi 2 órát az életemből, de sajnos nem tehetem meg. Amint lazítok vagy a diétán vagy a mozgáson, elkezdek visszahízni, így nincs választásom. Mivel mégegyszer ezt a fogyást nem hiszem hogy végig tudnám csinálni. Főleg az első hónapok, amikor a függőség miatti elvonási tünetek a legerősebbek voltak.

febr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
80%

Ne felejtsük el, hogy nem csak az évestől lehet hízni, hanem az ivástól is.


Személy szerint gyönyörű példája vagyok ennek: alapvetően keveset és egészséges dolgokat eszem, de sajnos funkcionális alkoholista vagyok, ami nagyon sok kalória (1 g alkohol 9 kcal) és hosszú távon nagyon könnyen sokat fel lehet vele szedni.

febr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Hónapok óta nem találok munkát, pedig budapesti vagyok.

Kerestem már ügyfélszolgálatos, bolti eladó, raktáros és betanított munkát is. Mindenhonnan elhajtanak! Akkor szerinted?


Szerinted?

márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!