Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik egyáltalán hatásos...

Létezik egyáltalán hatásos fogyókúra kisebb súlyfelesleg esetén?

Figyelt kérdés

Kezd elege lenni ebből a fogyás mizériából...

Kezdtem fix napos és fix étrendes diétákkal... Betartottam őket szóról szóra,bár mérlegen látszott az eredmény,a tükörben ugyanúgy összeért a combom,és ugyanúgy 72 cm volt a derékbőségem...Volt olyan hogy csak zöldségeket ettem,nem változott a súlyom semmit.Aztán gondoltam,hogy a mozgással van baj... 3 hónapja futok,vagyis kocogok,se a tükörben,se a méretekben nincs változás... Aztán a cukron kívül kivontam a kenyeret is az étrendből úgy 2-3 hete,semmi. és naponta 1000-1500 kalóriát eszem,mindezt két hónapja csinálom... Meg se mozdul se a mérleg,se a tükörben látott kép nem változik. és kezd elegem lenni. Ráadásul most esik a hó,úgyhogy futni se tudok... Tudnátok valami tényleg hatásos módszert fogyásra? Már mindent kipróbáltam,tényleg mindent,"csak" 7-10 kg-ot kéne fogyni,de nem megy. egyszerűen nem tudom,mit csináljak... Nyárra szeretném mindezt leadni és a 167 cm-es magasságom mellé 53-55 kilóra fogyni a 63 kilómból...


2011. jan. 26. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is.65 kg-ról nem tok fogyni.engem is érdekelne a válasz :)
2011. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 kg ledobása már nem "kicsi". Én 3-4 kilótól szabadulnék meg. És nekem működik, a napi 1000-1200 kcal + minden nap igyekszem odafigyelni, hogy mozogjak valamit. Pedig nem figyelek oda, arra hogy mit eszek (nem tudok sajnos, mert azt kell ennem, ami itthon van).

Nem lehet, hoyg nem jól számolod a kalóriákat? Sok minen becsúszhat, az ember észre se vennék. Ráadásul a nők 80százalékának közel nem 2000 a kcal igénye, hanem 1700-1800. Ha nem sportolsz semmit (mondjuk a rossz idő miatt), és így is betartod a az 1500kcalt, az csak napi -200, ami 1 hónap alatt 1 kg-ot eredményez csupán, és ez nem igazán észrevehető fogyás.

A másik meg, hoyg a futás nagyon cseles tud ám lenni, mert futsz mondjuk 10-15 percet, halál ki vagy fulladva, és akko szépen kipipálod magadnak a napi adagot, közben csupán napi 15 perc mozgással semmire nem mész(na jó azért nem semmire, de érted, na) minimum lenne a 30-60 perc. de persze csak ha futásról beszélünk. biciglinél vagy úszásnál ez is kevés (azok nem olyan megeröltetőek)

2011. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Táncoltam is sokáig,attól a földön feküdtem 10 perc után... futásnál 35 percet bírtam egyszerre futni,az 1500 kalóriát meg sosem haladja meg a bevitel,csak gondoltam,odaírom a sok okoskodó miatt,aki holtig állítja hogy 1000 az iszonyú kevés és koplalásnak számít. Köszönöm a válaszodat.
2011. jan. 26. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

A sok hülye okoskodó dagadt majomra ne hallgass!!!!


Én 166 cm és 52-53 kg vagyok! Tavaly egy kilót szerettem volna leadni, azaz kicsit formásodni! A következőképpen teheted meg:

1. napi 1100-1300 kalóriabevitel (írd fel naplóba+számold)

2. heti 3-4 alkalom, legalább 40 perc sport (futás, bicaj, kirándulás, gyorsgyaloglás, aerobic, úszás).

3. kevés teljeskiőrlésű kenyér,tej, tejtermékek, zöldségek, gyümik, tojás, szója, csirke, pulyka, hal, főzelékek...


Ezzel az elején heti 1 kg, minimum 0,5kg tudsz leadni, tehát ha 8 kilót akarsz fogyni, akkor 4 hónap alatt leadod. Utána óvatosan, sportot tartsd meg, és napi 1400-1500 kalóriát egyél, az majd szintentart!

26.L

2011. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

170 cm és 59 kg vagyok,5 kg-t akarok leadni. Eddig sikeres a fogyókúrám.

reggeli : semmi vagy pedig egy alma/narancs

ebéd : változó ( de nagyon kis adag )

vacsora : hal/csirkemell + paradicsom,uborka,saláta,paprika,hagyma


+ naponta 25 perc futás és erősítő gyakorlatok


Ha ezt betartod,nem nasizol,1 hónap alatt lefogysz 3-4 kilót.

2011. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem igaz, hogy a 15 perc sport nem ér semmit, mert ha rendszeres, az is hatásos. Én legalábbis a 2. babám születése után Rubint Réka 20 perces blokkjaival fogytam le (többre egyhuzamban, 2 gyerek és egy nagy ház rendbentartása mellett nem volt idő), és normál tempóban, tartósan. 4 hónap alatt 12 kg-t, szerintem ez azért nem nevezhető lassúnak.

Gyümölcsöt éhgyomorra reggelire ne egyél, mert iszonyat sok savat csinál, előbb-utóbb kicsinálja a beleidet. Ha ettél mondjuk egy teljes kiőrlésű kenyeret, utána már meghet a gyümi. Ezek a fix napos, fix étrendes diéták valóban nem működnek... Szerintem biztos tudod, mik azok az ételek, amik téged mindig is hízlaltak. Mert nem mindenkinél a péksüti meg a csoki a bűnös (én pl. édességfüggő vagyok és évekig -amíg teherbe nem estem- változatlan volt a súlyom, igaz heti 3-szor jártam edzeni), engem a húsételek hízlalnak, pedig a zsíros, igazi magyaros konyhát nem is kedvelem! Hiába szidják, mozgás terén nekem akkor is Rubint vált be! Centikben és kg-ban is.

2011. jan. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!