Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriaértékek egyenértékűek...

A kalóriaértékek egyenértékűek a hízás szempontjából?

Figyelt kérdés
Tudom, nem mindegy miből viszi be az ember a kalóriát mert vannak egyenlő kalóriájú, még is különböző mértékben laktató ételek, de arra vagyok kiváncsi, hogy hízás szempontjából közvetlenül csak a kalória számít?
2011. febr. 23. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Erről mindenki mást fog mondani, de az biztos, hogy ha a napi szükséges 2000 kalóriádat zöldségből és gyümölcsből viszed be, akkor nem hízol (sőt!), ha viszont süteményből, akkor igen.

(Más kérdés, hogy nem lehet csak zöldségen élni, kell fehérje és bizonyos mennyiségű, jó minőségű szénhidrát is, ha egészséges akarsz maradni.)

2011. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jól gondolod nem mindegy

pl lehet 1 szelet sütemény 300 kcal ami cukros-lisztes és lehet mondjuk 250gramm túró is 300 kcal ami fehérje és sokkal értékesebb vagy lehet 1 kilo alma is 300kcal ami ugyancsak szénhidrát de jó minőségű

inkább fehérjékből, zöldségekből és gyümölcsökből egyél sokat

2011. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy teljesen mindegy! Hízás szempontjából legalábbis. De még fogyásnál sem olyan lényeges. Ehetsz 2 tábla csokit is, vagy 1 kiló csirkemellet, a kalória a lényeg. Az más kérdés hogy melyik egészségesebb, de ha kevesebb kalóriát viszel be mint amit elhasználsz akkor fogyni fogsz.

Persze rájön az mber, hogy fél kiló csirkemell salátával jobban telít mint 2 tábla csoki.


Szerintem mindent lehet enni csak ésszel. Aki szeret enni az úgysem bírja ki csirkemellen, halon és sovány túrón meg némi zabpelyhen további életében.

2011. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen én is így értettem, mert nyilvánvaló hogy sokkal jobban jár az aki egészséges, kevésbé hízlaló ételekből eszik többet, mint aki reggel megeszik 5 nagykanál cukrot, és utána egész nap semmit :P

KÖsz a válaszokat :)

2011. febr. 23. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem egészséges és egészségtelenre kell lebontani. Hanem hogy menniy időt tölt a szervezeted lebontással és mi az őtja az ételnek. Minél tovább bontasz le egy ételt, annál több tápanyag szívódik fel. De az sem mindegy hgoy fehérje vagy szénhidrát, mivel pl a fehérjét a szervezet rögtön égetni kezdi, míg a szénhidrát szülücukor formájában elraktározod :D abból lesz a jó kis popó amit jó gyürmizni :D :D

Amúgy, ha fogyni akarsz a felettem leírtakkal egyet értek.

2011. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából - bármilyen szokatlan is- de nem fogyni szeretnék, hanem súlyt tartani. Lefogytam a nyáron, de a lehető legbutább módszerrel: eszetlenül koplaltam. Már megbántam ezerszer, de az a baj, hogyha visszatérnék a korábbi étkezési szokásokhoz akkor - magamat ismervén- megint elhíznék. Ezért ástam magam bele kicsit a témába. De végül is akkor ha odafigyelek a kalóriákra, akkor nagy baj nem lehet.

Oké kicsit körülményes a számolgatás, de sac/kb megoldható.

2011. febr. 23. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nyáron fogytál le, és még nem híztad vissza, piszok nagy mázlid van.

Mert ez kb. úgy működik, hogy 2000 kalóriával súlyt tudsz tartani, ennél kevesebbel fogysz, többel hízol.

Viszont egy koplalás után (tönkretett anyagcsere stb.), ha pl. 1000 kalóriával koplaltál, már 1500-zal vissza tudsz hízni baromi gyorsan, holott korábban 2000 még simán nem hízlalt.

Ezért veszélyes koplalni (meg az egészségügyi "mellékhatások" miatt), és ezért mondják, hogy koplalással nem lehet lefogyni.

2011. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pedig koplalással igenis le lehet fogyni ,az aushwitzi kempingben is koplalással fogyott le minden ember
2011. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, koplalással le lehet fogyni, de utána sokkal könnyebb visszahízni.
2011. febr. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!