Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudom legyőzni a...

Hogyan tudom legyőzni a délután- este fele rám törő hatalmas étvágyat?

Figyelt kérdés
Félek attól, hogy ez már lassan beteges.Egész nap semmi probléma a diétázással, kívánom az egészséges ételeket, és ízlik is.Megfelelő mennyiségeket eszem, 2-3 óránként, nem is vagyok éhes, de délután 3-4 óra fele hirtelen rám tör az ehetnék, és semmi másra nem tudok gondolni, csak a kajára.Nem tudok se tanulni, sem rendesen dolgozni, mert csak az evésen jár az eszem.És miután magamba tömtem pár karéj kenyeret, sonkát, csokit vagy csipszet, elmúlik ez a gyötrelem, és a nap további részébe boldognak, és kiegyensúlyozattabbnak érzem magamat.Régen sosem voltak ilyen problémák, csak ebbe az utóbbi egy évbe.Próbálom magam valamivel lefoglalni, szép sovány nők képét nézegetem, már sok mindent kitaláltam, hogy legyőzzem, de egyszerűen nem sikerül.És így lefogyni se.Mit tudnék tenni ez ellen?Előre is köszönöm a segítségeteket!
2009. ápr. 2. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 167 cm magas, 105 kilós nő vagyok. Tehát tudom, miről beszélsz.

Szerintem ez olyasmi lehet, mint a cigarettásoknál, ah abbahagyja a cigit és elvonási tünetek jelentkeznek.

Nekem is vannak ilyen rohamaim. De már sokkal ritkábban.

Dietetikushoz járok és remélem, sikerül végre lefogyni. Segitség kell, mert magamtól csak jojóznék.

Szóval, napközben rendesen megy a diéta. Csináld is tovább. Utánna, ha estefelé éhes vagy, akkor mosd meg a fogad. Utánna nem kivánsz annyira enni. Igyál vizet. Jó sokat. Lehet, nem is éhes vagy, csak szomjas. Annak is vannak ilyen tüneteti.

Amikor rádtör az ehetnék, menj el futni, sportolni, sétálni. Hivd fel a barátnődet vagy valahogy foglald el magad. Semmi esetre se maradj a tv előtt vagy a könyveid fölött. Kapcsolj ki egy időre. És el fog múlni.

Aztán a héten egy napot, ez nálam a vasárnap, hagyok egy kis szabadságot. Ilyenkor megehetek egy-két szelet keserű csokoládét pl. Másnap úgyis lemozgom és ha szabad, akkor nem fog annyira hiányozni.

Nekem ezek a praktikák beválltak. Most már nem kivánom annyira az egészségetelen kajákat és a súlyom is szépen csökken.

Ja és soha ne legyen lelkiismeret-furdalásod amiatt, hogy olyat ettél, amit nem szabadna. Edd meg. Na jó, ne egy egész tábla csokit. És másnap edzzél többet.

Sok sikert!

2009. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egyél gyümölcsöt vagy zöldséget... a sok rost miatt telitetsék érzeted lesz
2009. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!