Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagilag hogy bírjátok a...

Anyagilag hogy bírjátok a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs az egészséges/diétás ételekkel az árukon kívül.Nagyon nagyon szeretnék egészségesen élni, csirkemellet, és salátákat enni, tönkölylisztet meg nyírfa vagy esetleg barna cukrot.

Sokat hallottam a Norbi update termékekről, és rengeteg jó tapasztalatot is hallottam de számomra ez megfizethetetlen.

Az edzőterembe járás is drága megoldás, úgyhogy sportolok itthon.Tornázok meg ilyenek.

Hogy oldjátok meg az étkezést minimálbérből úgy, hogy az egészséges is legyen?


2011. júl. 31. 17:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
61%

"Csirkemell salátával (1500 Ft) "


1500 forintból én 2-3 napig csinálom a csirkemelles salátámat. kiló csirkemellfilé: 1200. 30 dkg/ebéd, az 400 forint. Jégsaláta 150 Ft, kétszerre is bőven elég egy fej. Akármilyen más zöldség pluszba, paradicsom, paprika, stb csak kevés kell. Az öntethez szükséges olaj, ecet, só, tárkony, bors stb. meg hónapokig elég.

Nem mondom, hogy nem olcsóbb megenni egy kakaóscsigát, de azért ne túlozzunk már.

2011. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én szerencsés helyzetben vagyok, megtehetem, hogy válogassak, de ha nem tehetném meg, akkor is meg tudnám oldani.


Semmilyen vaj és hasonló ballaszkence nem kell, pékáru semmi vagy minimális, semmi nass, semmi üccsi, inni tökéletes a csapvíz, csak legyen meg a három liter/nap, kávéra, teára, tejre nem muszáj költeni.


A reggeli vajaskenyér helyett mehetne ugye vízben főtt zabkása meg akciós gyümölcs.


A vacsora vajaskenyér helyett főtt tojás akármilyen olcsó idényzöldséggel vagy akciós mirelit zöldséggel.


A többi étkezésre betankolni olcsó, épp akciós pulykamellből, csirkemellből, szintén akciós idényzöldségből, ezeket bazinagy dózisban fagyasztani, zöldséget télire is.


A betárazott húsokat kiporciózni, főzni vagy párolni, hozzáadott zsiradék nélkül készíteni, máris nem kell olajat, zsírt, vajat se venni.

A zöldséget főzve, párolva, nyersen, rántás/habarás nélküli főzeléknek, stb. a húshoz, nem kell liszt meg vaj meg tejszín hozzá.


Ha nem elég laktató a főétel, kis vízben főtt sós zabkása, olcsó rízs mehet mellé.

2011. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

(... folyt, bocsi, rátenyereltem az elküldésre befejezés előtt)


Szóval minél kevesebb hozzávalóból az olcsóbb féle, hogy ne makkanj bele a monotoniába (bár a vajaskenyér vajaskenyérrel is ugyanolyan dögunalmas), néha el lehet kapni olcsóér' vödrös pácolt heringet vagy natúr leves tonhalkonzervet, jobb napokon tán belefér az akciós, zsírszegény, nagy kiszerelésű natúr túró/joghurt/kefír is. Hiperekben az aznap lejárós cuccokat szokták 50%-olni, aznapra tökéletes, még másnap is tartja magát.


Hosszútávon nem olyan vészesen drágább így, amit rá kell áldozni húsra meg zöldségre, azt fedezi hogy elmarad a liszt, kenyér, vaj, zsír, olaj, margarin, májkrém, tészta, parizer. Az elkészítési mód minél "natúrabb", annál diétásabb, egészségesebb és tulképp annál olcsóbb is.


Megoldható, csak át kell szokni a sz@r fajta olcsóról a jó fajta olcsóra, meg átvariálni az elkészítési módokat.

2011. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

egy hétre elég egy 250grammos toast ceres graham kenyér ami 150-170 ft- 12 szelet mindennap 2 szelet

zabpehely 1 kilo 200ft ( a sima natur lidl, pennyi, aldi és ez is egészséges, ez vasárnapi reggeli (mivel kenyérből már nem marad)

csirkemellsonka 150 ft 6 szeletes lidl-be és nagyon finom, ez elég a heti szendvicsre, tolle light kördobozos sajt 8db-os 200ft 8 napi adag

kígyóuborka 80ft, 1 kilo paprika 99ft, egy kilo paradicsom 150-200ft a piacon, egy hétre kitart

ha mindennap zabpelyhet eszel akkor is 1 kilo sokáig elég és 200ft, nagy dobozos kefír/joghurt van hogy 99ft az aldiba és nagyon finom amúgy 150ft a 450grammos ez elég 3-4 napig bőven

barack a piacon 150ft/kg ez mehez hozzá gyüminek és kb 6-7 db egy kilo

175grammos natur joghurt a pennybe 49 ft sissy és nagyon finom tízórai lehet ez

ebéd: zöldséglevesek-piacon a karfiol most 99ft/kg, rakott karfiolt tudsz csinálni tojással (30db-os 600ft) rizs 200ft/kg most 1.5kg barnarizs volt a tescoba 480ft-jó ár, sokáig elég

krumpli 70-100 főtt petrezselymes krumplit ehetsz

zöldségkeverék, franciasalátakeverék 300-400ft ez mehet köretnke, kukorica 50-70ft/cső

lecsót tudsz csinálni, paprika 100ft, paradicsom150-200

tojás 30ft/db

tök 80-100ft/kg-ebből tudsz főzeléket natur joghurttal ami 50ft hozzá főtt tojás 30ft

darálthús 600ft van zsírszegény az aldiban

600ft 4 db csirke felsőcömb, ezeket tudod tölteni is mindennap mással 4 napi ebédet

pörkölthusok is olcsók, ezt 2.3 napig betudod osztani hozzá rizs és kovászos ubroka

fejes káposzta most mindenhol 50-100ft között van ebből paradicsomos káposztafőzelék főtt tojással, káposztasaláta simán kijön

töltött tök megitn csak olcsó-tojással és egy kis darált hússal töltöd meg

zöldbab, zöldborsó, lencsefőzelék szintúgy olcsók főtt tojással

sóska, spenótfőzelék

görögdinnye 60ft/kg, banán most a piacokon 100-150ft/kg

mindenből eszel normális adagokat és kerülöd a cukrot, fehérlisztet, csokikat és simán kijössz

tescos tejjel sincs semmi probléma 200ft/l és 5 napig elég és nem is szar szerintem

itt nem arra kell gondolni hogy mindennap csirkemell meg hasonlók mert tnyleg nem bírsz kijönni de ésszerűen meglehet oldani szerintem

túró fél kg 400ft, nem kell mindennap túrót vacsorázni, mehet főtt tojás abonettel ami 200ft és egy hétig kitart

zöldségsalátát is olcsón kitudod hozni, joghurt megitn, barack , dinnye szintúgy

víz, nem kell edzőterem otthon ingyenes

2011. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Hát szomorú, hogy sok ember arra megy hogy minél olcsobb legyen. Tudom minimálbérből nem lehet megvenni a drágább, egészségesebb kajákat, de egyszerűen még belegondolni is undorító, hogy miből készülhet a tescos párizsi és társai. Meg az sem mindegy hogy majd gyógyszerre költessz, mert ezeket a trágya olcsó kajákat eszed, vagy rosszabik esetben esetleg rákot is lehet kapni ezektől a mű olcsó szemetektől. Na az aztán nagyon jó!


Itt az előbb írt valaki egy listát árakkal, és igazából belegondolva annyira nem is drága, mint amilyennek sokan gondolják.

2011. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Aham...

És szerintetek az nagyon egészséges, hogyha a hónap első felében megveszem az 500Ft-s tescos parizer helyett az 1.000-Ft-sat és akkor a hónap második felében nem eszek?Ez igen!Egyébként a Globus majonéztől nem leszel rákos?Dehogynem!Ugyanúgy van benne pl. tartósítószer.Vagy pl. a cukor.Drága mégis a rákos sejtek melegágya.A drága párizsi is ugyanúgy tartalmaz tartósítószert is.

2011. aug. 1. 14:11
 27/30 anonim ***** válasza:
Ne vegyél meg semmilyen parizert, meg majonézt, margarint sem, cukrot meg főleg ne, és megmarad a pénzed. Helyettük vegyél feldolgozatlan élelmiszereket, ha városban laksz, nézd végig a szupermarketeket, mi hol olcsóbb, mert ki lehet fogni igen nagy leárazásokat. Ha netán falun élsz, akkor nem szóltam.
2011. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
És Norbi update-et se vegyél, az sem jobb.
2011. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

nekem sem futja egészséges ételekre, de azért a lehetőségekhez mérten próbáltam változtatni.

én norbi 2-ig mindent, utána tejtermék, hús vagy tejsavós italpor diétáját választottam

a spar teljeskiőrlésű kenyér 200 ft/0,5 kg, ebből reggelire eszek 1-2 szeletet, ebédre is sokszor ezt viszek szendvicsnek. egy hétig elég. ha főzők, akkor igyekszek két hétben 1 alkalommal 2 napra valami egészségeset, a többi napon bármit, de keveset.

vacsi: heti 1-2x párolt csirkecomb (mellett nem tudom megvenni), a többi napon tejföl (spar 12%), joghurt (danone), néha mozzarella sajt (spar)

tescos tej, delma margarin, spar párizsi, és kenőmájas persze mértékkel az utóbbi kettő.

tízórai mindig eszem valami gyümölcsöt, most dinnye, mert az a legolcsóbb, egy felet veszek 4 napra, de ált, 1 alma vagy narancs. És bevallom, havi 1-2x egy kis csoki, vagy túrórudit megeszek.

És torna, norbi duci t. 4 és zumba (nekem a mozgós tornák jönnek be), ha van időm minden nap megcsinálom mindkettőt, ha nincs legalább 3x egy héten. március óta 16 kg ment le.

én meg vagyok elégedve, mert szépen folyamatosan fogyok, úgy szinte "mindent" megeszek.

2011. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
azt kifelejtettem, hogy tésztát nem eszek, rizst ritkán, cukor helyett édesítőt használok, de nagyon ritkán, lisztet sem használok, helyette ha nagyon muszáj étkezési keményítőt, és krumplit is nagyon ritkán, max 2x egy hónapban, de 20 dkg-nál nem több.
2011. aug. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!