Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan állítsak össze egy...

Hogyan állítsak össze egy havi menüt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk lefogyni a párommal és úgy döntöttünk, hogy együtt csináljuk, kezdve az étrenddel. Szeretnénk kiiktatni a kenyeret és a tésztát az étkezésekből. A párom legutóbb úgy fogyott le, hogy csak salátát evett csirkemellel, de én nem szeretnék folyton azt enni. Miket lehet csinálni, amiben nincs tészta és nem zsíros, olajos? Egy héten kb. kétszer-háromszor főznék, de ötletem sincs, hogy miket tudnék főzni. Örülnék a segítségnek, még egy-két recept is sok segítség lenne.
2011. szept. 1. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

bevásárlásnál csak olyan ételeket alapanyagokat vegyetek amik elősegítik a diétát. pl oliva olaj, 0,3-as vagy 1,5-ös tej,rozskenyér,light mozzarella, alacsony zsírtalrtalmú sajt,sovány túró, sonkafelvágott, zabpehely, barna rizs,édesítő,rengeteg zöldség, gyümölcs.

a legtöbb ételt el lehet egészségesen is készíteni. pl ehettek sima sült húst kis olivaolajon sütve egy kis barnarizzsel.(az adagokra figyeljetek)

én csirekmellet szoktam venni, az hamar megvan sokféleképpen el lehet készíteni. köretnek legtöbbször zöldségeket eszek. van amikor csak simán uborkát, van amikor több zöldségből összedobok egy salátát. öntetet nem szoktam használni vagy ha igen akkor natúr joghurt plusz fűszerek, a bolti cukrozott dolgokat kerülöm.

zabpehelyből regeteg dolgot lehet készíteni, pl palacsinta, túrógombóc, zabpelyhes sütemény, de van aki panírnak is használja. én reggelire általában azt eszem, zabkásaként forróvízzel. ezenkívül ne vegyetek cukros üdítőket, gyümölcsleveket. igyatok vizet vagy teát de azt is max édesítővel.

2011. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sima sültcsirke rizzsel, párolt zöldséggel. A sültcsirkét lehet csőben sütni gombával, paradicsommal, brokkolival, karfiollal egy kis zsírszegény sajttal a tetején. A különböző rakott zöldbab, rakott karfiol is jó, bele rizs, darálthús, tejföl nélkül. A salátákat is lehet variálni, tonhallal, sonkával, főtt tojással. Én egyszer kelbimbós csirkesalátát csináltam, az is nagyon finom:) ehettek mindenféle főzeléket, olvass utána, hogy lehet diétásan rántást csinálni. Párolhattok halat is, meg a csirkét is lehet néha ilyen szósszal csinálni, zsírszegény tejszínnel, mondjuk brokkolisan. Hirtelen ennyi:)
2011. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenféle párolt zöldség jó - ezzel tudsz variálni, hogy mikor mit használsz, mert izben igen változatosak, a füszerezéssel is lehet az izeket módositani. Mindenféle nem zsiros hús mehet, ha vagy teljesen zsiardék nélkül, vagy csak egész kevéssel - az edény alját kikened, mint a palacsintához kenötollal/ecsettel. Sütöben sütve szintén nem kell alá semmi zsiradék, kevés folyadék alatta megakadályozza, hogy leégjen.

Finomak és laktatók a zöldségekböl készült különféle saláták, természeresen majonéz nélkül, viszint joghurtot, kefirt nyugodtan használhatsz hozzá, kevés sajttal, tojással tökéletes.

Rakott ételek: blansirozott zöldségféléket meg lepiritott darált húst (esetleg maradék hús összevágva elözö napról), sajtot, tojást - ami éppen van, rétegezve tüzálló edénybe rakni, kevés joghurt/kefirrel leönteni és sütöben átsütni.

Nyers zöldégféléket összevágni, a felét megfüszerezve tüzálló edénybe tenni, erre hússzeleteket, csirkecombot/mellet vagy halszeleteket tenni, a maradék zöldséggel befedni és sütöben párolni, amig a húsféle megpuhul (kb 40-50 perc).

2011. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gratula az elhatározáshoz! Ha a kalóriaszámolást választjátok, akkor semmi egyebet nem kell máshogy főznöd, mint eddig, csak kevesebbet kell ennetek belőle. Ez spórolásnak is nagyon jó, mert nem 2-3 naponta kell főznöd, elég 5 naponta, tehát kajára kevesebbet fogsz költeni. Ha a párod "legutóbb úgy fogyott le...", akkor gondolom vissza is szedte, mert egyszer csak megint el kezdett enni kenyeret, tésztát. Szerintem a szénhidrát kell, csak válasszatok teljes kiörlésűt kenyérből, és durumot tésztából. Ez az emésztésnek is jót tesz, nem lesz székrekedésetek. És ezekből is kevesebb kell, mert pl 1200-1500 kcalba nem fér bele a 3 szelet kenyér.

sok sikert, támogassátok egymást, ha valamelyikőtök csügged!

2011. szept. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Igen azért sem akarom ezt a csak salátás módszert, mert hosszútávon nem tartható, előbb vagy utóbb megunja az ember, de ha átállunk egy másfajta, de változatos táplálkozásra, akkor már talán tartósabb lesz az eredmény. Egyébként azért fogyott nagyon sokat, mert visszautasítottam a közeledését, pont a túlsúlya miatt, ezért "bánatában" 1-1,5 hónap alatt leadott 26 kilót. Persze miután összeköltöztünk a fele visszajött és rám is felszaladt sajnos pár kiló, igaz csak 3-4 kg felesleg van rajtam, míg rajta kb. 30 kg, de sehogy sem ment neki a fogyás, ezért gondoltam összefogunk és segítek neki egy kicsit.:) A másik probléma, amit kihagytam, hogy nagyon válogatós az uraság.:P Szóval nem eszik párolt zöldséget, gombát, tojást és húsból is csak csirkemellet (bár ez a fogyásnál nem is baj:).
2011. szept. 1. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát...1,5 hónap alatt 26 kiló..........Na mindegy :)

A lényeg az egy fogyókúrában hogy ameddig tart semilyen cukros,lisztes dolgokat ne egyetek.Persze kenyérből mint ahogy irták is,teljes kiörlésüt lehet,de pl RÁNTOTT csirkemellet ne,a panirban nagyon sok kalória van

reggel lehet szénhidrátot (gyümölcs,kenyér meg ilyenek)enni,ez fontos hogy ne ess össze,ebédre valami fehérjét,csirke salátával tökéletes de lehet barna rizzsel is csak mértékkel,estére meg valami könnyűt:sovány túró,natúr joghurtot,stb..

2011. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És nagyon minél több sportot iktassatok be,ha lehet,lehetőleg futást,biciklizést,de ez nem azt jelenti hogyha ti kosarazni szerettek akkor ne kosarazzatok :)
2011. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

rakott ételek (kelkáposzta, brokkoli, karfiol, bab stb)

-tejföl helyett natur joghurt

-zsír helyett-1-2 tk olivaolaj

-fehérrizs helyett barnarizs(őszintén megszólva én fehérrel csinálom)

-sajt helyett-light mozzarella sajt

-darálthús-sovány sertés, darált csirkemell, pulykahús


rakott krumpli:

-1-2 tk olivaolaj+főtt krumplikarikák+tojás+spenót(megfőzve)+darált pulykahús+főtt krumplikarikák+tojás+paradicsomkarika+hagymakarika+joghurt(natur vagy kefír)+reszelt light mozzarella


levesek: krémlevesek joghurttal sűrítve, belelehet keverni mozzarella golyókat zsemlekocka helyett vagy főtt tojást, tojásleves, csontleves sok zöldséggel, főtt hussal, pulykaraguleves,

gulyásleves-pulykahúsból, sok répa, fehérrépa, 1-2 szem krumpli, paradicsom, paprika, hagyma belefőzve, nokedli kevés mehet tk liszt+tojás


sült/párolt/grillezet husok nagyon sokféleképpen


főzelékek_joghurttal és keményítővel habarba+hozzá pulykapörkölt/sertéspörkölt-kevés olivaolaj, sok paradicsom, hagyma, paprika , fűszerek stb, főtt tojás-pl a spenót


lecsó rizzsel/babbal/tökkel/májjsl/sok tojással stb


salátátk/párolt zöldségek/savanyúság


töltött paprika(paradicsompüré fűszeresen, darált pulyka/csirke/sovány sertés)+rizs lehet barna vagy fehér, de ha édesen szeretitek akkor édesítővel, paradicsomlevessel szintúgy, nokedli helyett nagyon finom benne a light mozzarella golyók


gombapörkölt


töltött zöldségek(pl hagyma, tök, cukkini, paradicsom, paprika stb)

-darált pulyka/csirke/sovány sertéshús vagy túró/tojás/különféle zöldségekkel töltve+rizs

rá mindenféle zöldség-hagyma/paradicsomkarika+reszelt light sajt+fűszer(én bazsalikomot használok)


halak különfélén elkészítve


nasi: joghurt/túró+gyümölcs(ha nagyon édesen szertnétek édesítő)

joghurt fahéjjal/kis mézzel/diétás lekvárral

tejberizs(tej 1.5% vagy szója/rizstej)+barnarizs+édesítő-ha édesítő ellen vagytok a végén lekvárt keverjetek bele úgy édes lesz+fahéj/kakapor(cukrozatlan)+gyümölcsök

gyümölcssaláta

zabpehelykása gyümölccsel/fahéjjal

zabpelyhes túrógombóc, palacsinta, felfújt gyümölccsel

kölesfelfújt


reggelinek zabpelyhes rántotta sok zöldséggel, mozzarella sajt, pulyka/csirkesonka, virsli, tojás (ha nem akarsz kenyeret enni akkor legalább abonettel az csak 20kcal/db, de teljes kiőrlésűt ehetsz nyugodtan)

gyümölcs joghurttal és korpás keksz(kenyér helyett)


igazából ez nem mind csak fogyózos étel, de mivel gondolom életmódott is szeretnétek váltani, így ezek jók utána is

2011. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húh köszönöm az új válaszokat is!Hát igen a 26 kg-ról én is gondoltam, hogy nem lesz tartós fogyás, meg hát nem is egészséges ilyen gyorsan lefogyni, úgyhogy nem ért meglepetésként a visszahízás. Természetesen tudom, hogy mozgás nélkül nincs fogyókúra, mi a biciklire esküszünk, csak nem tudom mivel rángassam ki, mikor nap végén hullafáradt és erre hivatkozva nem akar sehova menni, amit azért meg is értek.:(

Kedves utolsó válaszoló, talán te segítetted a legtöbbet, nagyon örülök a "recepteknek", eszembe sem jutott volna, hogy a rakott káposztát így is el lehetne készíteni pedig nekem az egyik kedvencem.:) Szóval nagyon köszönöm mindenkinek, remélem sikerrel járunk!:)

2011. szept. 1. 17:04
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: örülök hogy srgíthettem, próbálgass minél több zöldséges, husos ételt többféleképpen, nem fogsz csalódni rengeteg változat van, pl nem rizzsel hanem kölessel(bulgurral csinálod, gulyáslevesbe nokedli helyett gerslit teszel stb
2011. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!