Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elcsesztem, buta voltam,...

Elcsesztem, buta voltam, testileg-lelkileg teljesen kivagyok, a szivem ki van készülve, újrapróbálom kezdeni erre gondoltam nagyon rossz vagy jó lenne?

Figyelt kérdés

reggel(fél 7kor) egy tál zabpehely(natur 10 evőkanál-ez a mennyiség jó)+1db natur danone joghurt(140grammos)+valamilyen gyümölcs+kis fahéj

tízórai 10-fél 11 között(itt van szünetem gyakorlat közbe) 2szelet teljes kiőrlésű kenyér csirkesonkával, sajttal és valamilyen zöldség)idénynek megfelelő)

fél 2 és 2 között alma a suliba

3fél 4 felé érek haza-itt rendes főtt étel van mindig

rizs, krumpli vagy köles, párolt/főtt hús(csirke, pulyka, sovány sertéshús, sovány marhahús) vagy főtt tojás

zöldség avgy savanyúság minidg van, főzelékeket szeretem az heti 2 vagy 3szor van (olyanok hogy spenótmártás, sóskamártás, tökfőzelék, havi szinten van sárgab, lencse vagy zöldborsó)

vannak még raguk(ami husos, gombás vagy zöldséges)

tésztákat nem szeretem szóval azt nem eszek

6 fél 7 felé eszek vagy egy joghurtot nyári almával(körtével, vagy túrót fahéjjal és almával

8 felé ha éhes vagyok eszek még egy tál zöldségsalátát, de már nem nagyon avgyok itt éhes

165 centi vagyok és 40 kilo, csak a kcal jár az agyam folyamatosan 17 éves vagyok, semmi energiám már nincs, nagyon csúnya vagyok csont és bőr mellem már szinte semmi, havim 1-1.5 éve nincs

erre gondoltam ilyen étrend

tegnap óta csinálom, mit gondolsz jó lesz ez vagy ha van valami tanácsod segíts kérlek

köszönöm


2011. szept. 6. 21:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem nem! Ezt nem így kell kezdeni.


Ugyanazon mentem keresztül mint te, 168 cm/43 kg-al. Ha eddig nagyon keveset ettél, ez az étrend csak el fog telíteni, és másnap szinte alig bírsz majd enni, mert a gyomrod összeszűkült.


Nem kell sem szalonnát, sem oldalast enned, mint ahogy az előttem lévők javasolták. Azt egyél, amit kívánsz, még ha az pici is! Kívánsz egy kis sült krumplit? Rendben! Csokit? Rendben! Ha csak gyümölcsöt, akkor egyél azt, de próbáld meg felturbózni valahogy a kcal számát, csokiöntettel például.


A gyomrod összeszűkült -> nem tudsz SOKAT enni. De kis adagokat igen. Olyasmit próbálj enni, ami pici és kcal dús. Ezek:

- dió, mogyoró, olajos magvak: 100 gramm/660 kcal között vannak. És könnyű belőlük sokat enni, de vigyázz, mert pattanások jöhetnek rád, nem kell túlzásba vinni.

- Ehetsz csokit, édességet, fagyit is.


Tudom, milyen az, ha folyton a kcalokon kattog az agyad... én nem bírtam a betegségem után "bűnös" kajákat (csoki, csipsz) enni, ezért egészségeseket ettem, mint amiket te is felsoroltál: zabpehely, krumpli, köles. Ha te is úgy vagy vele mint én, hogy még mindig bűnnek érzed a csokit, vagy fehérlisztes dolgokat, akkor egyél azt, amit megkívánsz: rizst, kölest, stb-t. Jóval egészségesebbek, én is tudom.

A gyümikkel, zöldségekkel vigyázz: eltelíthetnek. Próbáld ki annak az ellentétjét, amit épp a fogyinál tanácsolnak: fogyinál a tanács hogy kevesebb barnarizs + több zöldség legyen a tányéron. Természetesen továbbra is egyél zöldségeket, hiszen rengeteg vitamin van bennük, de próbáld ki azt, hogy több barnarizst, kölest teszel a tányérodra.

Ha mégis a zöldség mellett maradnál, válaszd a nagyobb kcal tartalmút: a zöldborsó és a kukorica magasabb kcal tartalmúak az átlagnál.

Ha csak gyümit kívánnál, akkor banánt vagy szőlőt próbálj enni, ezeknek magasabb a kcal tartalmúk.


Én nem bírtam magamba tömni, de anno egy ismerősöm ajánlotta hízáshoz:

szószokat + önteteket kell készíteni! Lehetőleg majonézzel, vagy akármilyen öntet lehet salátához, csak kcal dús legyen, mert egy kertészsaláta a mekiben pl. csak 50 kcal natúron de maga az öntet 400 kcal is lehet -> és meg se érzed az öntetet. Szóval ha salátát eszel egyél hozzá öntetet is, így nem kell teletömnöd magad, zöldséget is eszel, és megvan a nagyobb kcalbevitel is.


Havim nekem sincs, több mint 1,5 éve. 3 hét múlva kell visszamennem nődokihoz, aki fogamzásgátlót fog valószínűleg felírni, az megbolygatja a hormonrendszert. De nem tudom, hogy 17 évesen jó ötlet-e neked hormonokat szedni.


Ha akármiben tudok segíteni, írj nyugodtan, akár ide, akár privibe.


Remélem jobb lesz, szorítok neked nagyon! <3

2011. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

ha töltök fel képet elmondanátok a véleményeteket a mostani kinézetemről és hogy hány kilot hízzak?

2011. szept. 9. 20:03
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
18.19-es vagyok, igen megmondanám:)
2011. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 okoska31 ***** válasza:
100%

Teljesen szétbasztad a testedet, sikerült kizsigerelned és kiürítened belőle minden tápanyagot, ami az életben maradásodhoz is szükséges - nem beszélve arról, hogy ahhoz is tápanyagra lenne szükséged, hogy jól érezd magad.


Ha jól értem, akkor megjött az eszed, és abbahagytad az értelmetlen fogyókúrát, és szeretnél normál alkatú és energiával telített lenni.


Az étrendeden sürgősen változtatni kell, és fel kell táplálni, különben kórházba fogsz kerülni, mert a lábadon nem fogsz tudni megállni.


Én nem hízásról beszélek, hanem táplálásról! Mivel nem "reklámozhatok" semmit, így arra kérlek, hogy emailben folytassuk, mert az étrended mellett Neked azonnal szükséged van táplálékkiegészítésre is! Nem viccelek. Ahogy írod, hogy alig van energiád egyértelműen arra következtetek, hogy üres a szervezeted, nincs benne semmi hasznos tápanyag.

2011. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!