Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel fogyni? Hú,...

Milyen módszerrel fogyni? Hú, de unom a rengeteg fajta diétát, és döntsem el mi a jó, aha.

Figyelt kérdés

Tudom, szénhidrát szegény étkezés+ sport, DE:


- most szétválasztani? 90 napos-3 hétig bírtam


- egész nap alig enni, este habzsolni? harcosok diétája-éjjelre bezabálni, na nem..


- kódokra osztogatni, hagyatkozni? update, súlykontroll- bújjam folyton a "változásokat"


- vércsoport szerint?-miért, az egyáltalán fogyaszthat?


- szénhidrát tilalommal? atkins, south beach-aha, hogy még ne vagy alig egyek gyümit, húst, folyton számolgassak..


- egész nap kalóriákat számlálni?-dettó


-stb, stb..!


Komolyan nem tudom hogyan csináljam!

Teljesen belezavarodtam már!

Fogyjak, de hogyan?

Ha sok gyümit eszem az a baj, ha keveset, akkor az!

A hússal, tejtermékkel dettó ugyanez a helyzet.

Nem lehet egész nap csak zöldségen és vízen élni!

Nem találták még fel azt a diétát, ami egyszerű, tényleg hatásos, és nem egész nap az ételre kell összpontosítani, mert állítom ezért rontom el mindig, mert azt figyelem, mikor, hol, mit eszek.

Sportolok mellette(bicaj, séta, ugribugri, úszás), de jelentősebb súlyfeleslegem lett sajnos egy műtét végett, és 100%-os erőbedobással már nem tudok.

Mégis milyen diétát válasszak akkor, ami ennyi(napi kb 30 perc)mozgás mellett is hatásos?


2011. szept. 8. 14:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik az ilyen "ne nasizz" típusú válaszokat írták, üzenem, hogy egy nap többször eszek keveset, egyáltalán nem nassolok, csak ásványvizet iszom, hetente 4x sportolok és így is 90 kiló fölött vagyok. Na, erre mit tudtok lépni?

Egyébként én most erről a módszerről hallottam sok jót, olvasd el: [link]

2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

15:45-ös!

Tudod az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy ó persze, mi csak zabálunk, és azért hízunk, de a kövérek egy része nem azért hízott el, mert csak ül, kesereg és tolja magába az ételt, hanem mert valami szervi vagy hormon gondja is van.

Én sem azért híztam el, mert semmit nem csinálok egész nap, sőt, pont ellenkezőleg, az orvosom már javasolta, hogy lazítsak már egy kicsit, mert túl hajtom magam, szívbeteg vagyok.

Épp ezért nem mindegy, hogy milyen diétát válasszak, mert nem sportolhatok sokat, de nem azt mondom, hogy egyáltalán nem mozgok!

Nem tizenéves tini vagyok még, aki 2-3 kiló miatt nyafog.

És igen, a bőség zavara, mert itt a fórumon egyik percben dicsérik az adott diéta fajtát, másik percben lehordják mindennek.

2011. szept. 8. 16:11
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van egy tuti tippem: ne a diétát und meg, hanem az evést. :) Hatékonyság garantált!
2011. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
A siker titka: PALEOLIT ÉTREND. Keress rá. Ez pont olyan, hogy semmiféle önmegtartóztatás nem szükséges, csak megfelelő ételtársítások és egy-két dolog kerülése. És nemcsak lefogysz, sokkal energikusabb és egészségesebb leszel.
2011. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Részvétem a kérdezőnek, nagyon könnyű másoknak 'okos'-nak lenni, és olyan tanácsokat adni, hogy ne nasizz, ne aggódj, ne nyafogj, egyél kevesebbet, és garantált a siker... ha ennyi lenne, valószínű nem lennének kövér emberek a földön. De ez nem így működik.

Egy ötlet esetleg, hogy segíthetne egy orvos, főleg ha még szívbeteg is vagy, személyre szabni valamiféle diétát...amit hozzád igazit. Mondjuk nem tudom nálunk ilyesmiket szoktak-e csinálni... Egyébként meg egy diéta/fogyókúrázós program lehet egyszerre jó és rossz is, mert mondjuk egy személynek bejön, a másiknak meg nem. Ezért is lehet, hogy egyik helyen szidják, a másikon meg dicsérik.

2011. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Minden diéta alapja a kalóriadeficit ! Ezen belül tök mindegy mit csinálsz. Ha meg még egy kis kalóriaszámlálás is nehezedre esik,akkor zabálj tovább!

És nem kell a hormonokra meg a pajzsmirigyre fogni. Dagadék koromban én is ezekre fogtam,közben így visszagondolva rengeteget zaváltam,de ezt csak akkor veszi észre az ember ha már lefogyott. Kövéren meg nem ismeri be magának.

2011. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Annyira egyszerű a válasz :)


Segítek neked. Én mindennemű mozgás nélkül!!! 4 hónap alatt leadtam 17 kg-t. Miért. Mert naponta 5-6-szor keveset eszek. Miért jó ez? A szervezet folyamatosan tápanyagot kap, de nem raktároz, mert egyszerre nem túl sokat. Legyen meg a három fő étkezésed, és egészítsd ki köztes étkezésekkel pl. alma, joghurt ilyenek.


Mellette mozgás. És nem a súly számít, mert egy idő után a mozgással izmot generálsz, ami nehezebb a zsírnál, azaz a mérleg mást mutat mint amit szeretnél. Inkább centikben fogod érezni a különbséget és szerintem az a lényeg.


Lehet egy 160 cm magas lány 60 kiló és full vékony, és lehet egy 180 cm magas ember 80 kiló és full kövér. Nem csak a zsír határozza meg a súlyod, a csontod erőssége és a genetika is. Ezért tartom hülyeségnek a BMI-t.


Remélem tudtam segíteni, és felejtsd el az összes kitalált diétát meg hülyeséget, mind pénzfogás semmi más.


Kis adagok, napont ötször-hatszor, cukor nélküli étrend, minél nagyon rosttartalmú kaják (a gyomor nehezen emészti meg, nem leszel hamar éhes) és életmódváltás. Ennyi a kulcsa.


Sok sok sikert!!

2011. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%
aki le akar fogyni és van akaratereje az le is fog fogyni. a többiek meg próbálgatnak minden csodadiétát meg nyafgonak hogy nekik semmi sem vállt be semmi sem jó. egyszerű: felezd meg az adagjaidat és duplázd meg a sportot. tuti fogyás.
2011. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Látom sok itt is a tool hozzá nem értő akik osztják az észt

figyelj reggelire ehestz akár sokat is ide gyömülcs,tej, édesség eseleg kenyér javasolt vagy akár müzli

tizóraira mondjuk egy szendvics

ebédre mindenképp főtt ételpl 1-2 tányér rizs egy kis hússal

uszonnára valami fehérjét pl csirkemell pl.

vacsorára valami könnyű pl rántotta 2 tojásból+lassu felszivódásu fehérje pl 250g turó hogy ne éhezz éjszaka


+ napi 1 óra séta/tempós séta/ ugrálókötél/ úszás vagy közepes vagy biciklizés

a lényeg a folyamatoság

is

2011. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 okoska31 ***** válasza:

Én a következőt csinálom:

Nem eszem semmilyen ételt ami tejtermékkel vagy élesztővel készült.

Napjában 2-szer eszem főtt ételt, édességet is fogyasztok.

Regenerálom a szervezetem a diéta mellett minőségi, növényi táplálékkiegészítőkkel.

Eddigi eredményem 12 kg fogyás, 4 hónap alatt. Ennél gyorsabb egészségtelen lenne, és semmiképpen nem maradhatna tartós.

Ez viszont az lesz.


Ráadásul ha a műtéted előtt nem voltál túlsúlyos, akkor pláne azért híztál el, mert felborult az egyensúly a szervezetedben - azaz regenerálni kell.

Ha érdekel, tudsz emailt írni a továbbiakért.

üdv

2011. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!