Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Férfi diétához megfelelő e ez...

Férfi diétához megfelelő e ez az étkezés?

Figyelt kérdés

Egy átlagos nap, sportolok is most meg vagyok fázva ezért, sport nélkül ennyi volt a napi étkezésem:


reggeli: 2 pirítós( 2 vékony szelet kenyérből) rajta gépsonka, egy szelet sajt + kevés túró


Ebéd: 3 szem főtt krumpli, 2 tojás, 1 db csirkemell


Délután: 3,4 kanál rizs, kőrözött( kb 100g túróból) + egy kis szelet csirkemell


+ 1 db alma


Ennyi volt a napi étkezésem, még este egy kevés sovány túrót tervezek enni;(kb 100g)


Lassan befejezem a diétázást, és alakformáló edzéseket kezdek el, szerintetek ez a mennyiségű napi étkezés megfelelő erre a célra? Normál esetben több szénhidrátra van szükségem a sport miatt, szerintetek mennyivel növeljem ehhez képest?

24/F


2011. okt. 9. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Koplalós lúd! Jézusom.


Nekem:

R. tejeskv, fél szelet párizsis kenyér

T. pohár tej, egy túró rudi, dió

E. borsóleves, sült krumpli egy szelet rántott csirkemellel

U. egy szelet sajtos kenyér, túró rudi

V. borsóleves tejföllel, egy csík lindt csoki

UV. bögre tej, zabfalat

2011. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, kalóriaszámlálással, és ennél bőven többet eszem egy nap.

Tragikus amit csinálsz, szerintem nem anorexiás tinicsajokról kellene példát venned.

2011. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmiről nincs szó, sőt rendszeresen sportolok, azért ilyen kemény most ez a diéta mert a derekamon lévő zsírréteg eléggé megmakacsolta magát, ezért csináltam egy spártai egy hónapot. Lassan be is fejezem, és elkezdem növelni a ch-t mint írtam alakformálás, és az edzések fokozott növelése lesz a következő lépés.
2011. okt. 9. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
ennél egy 5 éves gyerek többet kell egyen
2011. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Te, az oké, hogyha spártaian le akarsz faragni a ch-ból, de azért ennél több rízs bele kéne hogy férjen, férfi vagy bakker és sportolsz is. Fehérjebeviteled egy szálkásító, sportoló férfihez mérten tragikusan kevés, testsúlykilónként 2-3 gramm minimum ilyenkor (10 deka csirkemellben van 23 körül, és az a legmagasabb elérhető forrás, na meg a proteinek). Szóval nem tudom mennyi vagy, de fél kiló csirkemell még emellé minimum be kéne hogy figyeljen. Meg ugye több rizs, több zöldség.


Hiába hajtod magad, ha nincs elég fehérjebeviteled, az izmod kajálod fel és nem a zsírod, regenerálni kell, ahhoz ez bőven kevés.

2011. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm szépen a választ, belátom igazad van valóban többet kéne enni, én azt hittem a fehérje rendben van, de akkor megemelem. Sajnos, nincs pénzem táplálékkiegészítőkre, és csirke sincs mindig itthon, amit bármikor el tudok érni mint fehérje forrás az a túró és tojás. ( tudom hogy a felvágottak kb semmit se érnek, de azért azt is eszek)

Egy hülye kérdés ha kevés hús van épp ,akkor mennyi tojást/ túrót ehetek egy nap kompenzálásként?


Köszönöm!

2011. okt. 10. 22:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Fehérjegondok:

Először is, nézz körbe időnként multik terén, mindig van valahol húsakció. Nem csak csirkemell a tuti (bár az a legtutibb), ott a pulykamell, a pulykacombhús, mindenféle hal (mirelit pultoknál fagyasztva, üvegben ruszliként, natúr lében konzervben, nem feltétlen gáz az áruk, de jó sok fehérje!), a szárnyasok mája, szíve, belsőségei is faják, időnként némi tényleg sovány sertés vagy marhaszelet. Ha elkapsz bármi ilyet olcsón, feltankolhatsz a fagyasztóba nagy mennyiségben az ínséges időkre.


Aztán a kiegészítések - a tojást főve vagy olaj nélkül sütve edd (sose nyersen), sajnos rossz hír, hogy arányaiban nem olyan fehérjegazdag, és a sárgájában van a proteinjei nagyobb része is, ahol a zsír és a koleszterin is. Emiatt nem ajánlom, hogy agyba-főbe kajázd, pláne, ha koleszterinproblémáid vannak. Ha van konyhamalacként használható családtag vagy háziállat, akinek a sárgáját elpasszolhatod, akkor fehérjéből bármennyit ehetsz. (A sárgája sem olyan para, de ha csak tojásból akarod összekapni a proteinadagod, ahhoz már sok lesz a sárgájában levő zsír...)


Túró. No, ő sem egy hús-szintű fehérjebomba, de kiegészítésnek nem rossz. Figyelj azért a terméken feltűntetett tápértékekre - protein kb. minden túróban ugyanannyi van, olyan 15-16 g körüli /100 g, de a zsír és a szénhidrátarányuk általában egymással fordítottan arányos (ha nagyon ch-szegényen akarsz enni, akkor inkább a félzsíros, mint a sovány, hiába jóval több kcal).



A felvágottakat nagyon szidják, de őszintén szólva én is sokat eszek belőlük (magas hústartalmúakat válassz, mondjuk amire rá merik írni a hús%-ot és a tápértéktartalmat, és mondjuk "-sonka" szóra végződik, nem "-párizsire", az már bíztató). Őket az adalékanyagok és az agyonsózás miatt szokás nem szeretni, de ha engem kérdezel, semmi baj nincs velük, bátran edd.


Kiegészítők: Azért a profi és méregdrága scitec izolátumokon túl is van világ (nekik is sokféle cuccuk van, olcsóbbak is, és azért mégis csak minőség) nézz körül, vannak megfizethetőbb táplálékkiegek is, és azért egész sokáig elegek ezek a bödönök. Neten esetleg (ha mersz rizikózni), szerezhetsz olcsón megbontottat, ami nem ízlett az eredeti tulajnak pl. Csak a feliratokat csekkold mindig.

2011. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, hasznos volt, sajnos a halat nem szeretem rántva bírom megenni egyedül ( alaszkai tőkehal)

de azt rendszeresíteni a rántás miatt nem szeretném..

A Standard fehérjeforrás az sajnos tényleg a túró(soványat szoktam) a tojás ha eszek 3-5/nap csirke meg ha van akkor eszek de fél kilót azért nem..nem mintha nem bírnám megenni csak most tényleg szűkös a keretem sajnos..

Felvágottat napi szinten eszek általában veszek nagykerben egy rúd pulykasonkát valami 68% -os húsalapot írnak rá viszonylag biztató :)


Lassan szeretnék elkezdeni keményebben edzeni, úgyhogy alaposan meg kéne növelnem az étkeést, a ch-t is csak az a baj hogy rohadt könnyen zsírosodok valami nagy okosságot kéne a kitalálnom nagyon jó étrendet kitalálni amivel lehet fejlődni de nem zsírosodok nagyon..

vagy lehet ugyanannyi kardio/aerob mozgás kéne mellé mint eddig és az karbantartaná a dolgokat..

2011. okt. 11. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Okés, a számolgatást semmiképp ne vedd lazára, ahogy tudod, növeld a fehérjét, aztán vágj bele abba az izzasztó kardió edzésbe (+ súlyzós is), sok kitartás, és frankón fogsz kinézni.
2011. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer a tanácsokat! Lassan kijövök a megfázásból, aztán felhagyok a diétásdival elkezdek rendesen enni és edzeni. Úgyis jön a tél, max tavasszal lefaragok kicsit egy újabb diétával ha kell! :)
2011. okt. 12. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!