Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék nagyon...

Fogyni szeretnék nagyon sokat,13 évesen,150cm vagyok és 64kg. Hogyan lehetne sport nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony, fiatal és duci vagyok (nagyon nagy has, comb). Szeretnék fogyni, röpire heti 1x 1 órát járok, de ennél többre nincs is lehetőségem. Nyárra 10-15, esetleg 20kg-ot szeretnék leadni. 2 hete próbálok nem enni 14 óra után, de nem nagyon van hatása, főleg, hogy az összes tesi órám 12 után van és ott megéhezek és egyszerre sokat eszek, nehogy este éhes legyek. Ja, és menzás vagyok. :(

A sok súlyfelesleget szeretném leadni ilyen körülmények között. Lehetséges? Hogyan? Mennyi idő kell hozzá?


Előre is köszi mindenkinek az értelmes válaszokat.


2011. okt. 11. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Úristen.. ne haragudj, de minden fogyókúrás hibát elkövettél. Kezdjük az elején, mert ez így nagyon rossz.


Először is. 13 éves vagy.. pont abban a korban vagy jelenleg, amikor semmiképp nem szabad fogyókúráznod. Éppen ilyenkor kéne a sportra fektetni a hangsúlyt, az étkezésed pedig egészségessé tenni.

Szóval a te korodban nincs olyan, hogy sport nélkül fogyni,mert ha véletlenül le is fogysz, 2 éve múlva olyan löttyedt és narancsbőrös leszel, hogy azt kívánod, bár ne kezdted volna el ezt az őrültséget.

Az jó, ha már heti egyszer röpire jársz, de ez édes kevés. Otthon is lehet szoba biciklizni, taposó gépezni, illetve különféle alakformáló DVD-kre tornázni, el se hiszed milyen hasznos lehet.

Ezek a korlátozások hogy 2 óra, 4 óra, 6 óra után nem eszek a lehető legnagyobb hülyeségek és tévhitek, amiket ember ki tudott találni.

Igen, van, akinek működött a 6 után nem eszek dolog. Na de miért?

Azért mert lekorlátozta az evését, ezáltal kevesebbet evett. De ha azt a vacsit nem fél 6-kor, hanem fél 7-kor ette volna meg, akkor is ugyanúgy fogyott volna.

A másik veszélye ennek az idő határoknak az, amit te csinálsz. Hogy teleeszed magad délben csak azért, hogy este ne legyél éhes. A napi kalóriamennyiség számít. Szóval a déli adagodat két részre osztanád, az egyiket délre, a másikat estére ennéd, akkor is ugyanúgy fogynál, mivel a nap során bevitt kalória mennyiség számít, nem a délután 2-4-6 óráig bevitt.

Mi több, ha délután 2 után nem eszel, lelassul az anyagcseréd, és még hízni is fogsz.

Normális, egészséges étrendet kell kialakítani. Amivel fejlődni is tudsz, és fogyni is.

Valami ilyesmiben kéne gondolkodni:

Reggeli: teljes kiőrlésű kenyér, NEM fehér kenyér, felvágottal, zöldséggel

Tízórai: egy natúr joghurt/kefir, vagy gyümölcs

Ebéd: amit a menzán adnak

Uzsonna: gyümölcs, NE banán, vagy egy natúr joghurt/kefir

Vacsora: főtt tojás, rántotta kenyér nélkül, zöldséggel, sovány túró esetleg édesítővel


Semmilyen cukros üdítőt ne igyál, édességeket se nagyon egyél.

Nagyon ritkán egy-egy kocka csoki. RITKÁN!!

Napi 2-3 liter víz, és a tea is mehet de üresen, esetleg egy pici édesítővel.

Sok sikert!! és ne csinálj hülyeséget, mert később megbánod!

2011. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

először is, menj el és beszélj a gyermekorvosoddal, kivizsgál és ad tanácsot étkezésben


+ a heti 2 tesióra mellé iktass be min 3*1 óra aktív mozgást - iratkozz be sport különórára!

2011. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
-
2011. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

amég "nincs lehetőséged" több spotra, addig szerintem nincs is miről beszélni. pláne nem minusz 10-15 kilókról.

étkezz mindig egészségesen, de szerintem ez önmagában nem lesz elég ilyen méretű változásokhoz

2011. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, próbálok igazodni. Még annyi kis segítség kellene, hogy mennyiségben mennyit kell ennni, naponta hányszor... De kérlek ne kcal-ba adjátok meg, mert azzal nem tudok kezdeni semmit. És gyümölcsöt bármikor lehet enni? Bármennyit?
2011. okt. 11. 20:30
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezéssel butaságot csinálsz. Fejlődő szervezet vagy, úgyhogy szükséges, hogy rendesen egyél. Még egy felnőttnél is fontos, nem hogy a Te korodban.. Jön a karácsony, kérj a szüleidtől valamilyen alakformáló DVD-t, esetleg ne is egyet. És azt csak egyszer kell megvenni (amúgy nem nagyon összeg), és onnantól kezdve otthon akár naponta is megcsinálhatod, és hidd el nem lesz könnyű, de szép eredményt fogsz elérni.


23 éves vagyok, nekem is megvolt a magam kálváriája a kilókkal. Voltam én már gebe és kövér is. Jelenleg most sok kiló plusz van rajtam, amit a fogamzásgátlómnak köszönhetek. És nekem is csak most jutott el az agyamig, hogy sportolni kell! Nem kell, hogy kínozzam magam, hogy nem eszek meg semmit amire amúgy nagyon vágynék. Ha egyik nap kicsit többet eszem, akkor cserébe másnap többet sportolok.


Ne akarj azonnal lefogyni. Adj magadnak időt és szépen fokozatosan tágíthatod a határaid, hogy mennyi időt tudsz egy huzamban tornázni. Tűz ki egy célt, hogy mondjuk a tanévvégéig leadod SPORTTAL! és nem koplalással! Úgy sejtem, hogy ez tanévvégéig kivitelezhető, ha tényleg elszánt vagy. Ha bátorításra vagy segítségre van szükséged nyugodtan írj privit.

2011. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen főképp mozgással kell fogyni, na meg nem kell nassolni.
2011. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne mennél semmire a kcal-val?


Kerítesz egy kalória táblázatot mondjuk az internetről, kikeresed belőle a banánt, és megtudod, hogy 100g banánban hány kcal van. Ezt az értéket elosztod százzal. Ennyi kcal energia van egy gramm banánban. Megméred a banánodat mielőtt megennéd, ha a mérleged nem grammban mérne, átváltod az eredményt, és a banán grammban mért tömegét megszorzod az "ennyi energia van egy gramm banánban " számmal.

Ugyanezt végigcsinálod egy sárgarépával is, és mindjárt tudni fogod, melyikből ehetsz sokat.

Sok sikert!

És tényleg ne koplalj, hanem mozogj!

2011. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem tragédia ha menzás vagy, egyszerűen hagyd ott az étel felét. Kisebb mennyiség = kevesebb kalória a leghízlalóbb kajából is.
2011. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menzás kajának ott hagyod a felét, akkor gyakorlatilag semmit nem eszel:D

mert egy pörkölt a menzán áll kb. 2 darab pici kocka húsból :D ennyi az ehető belőle, mellékelnek hozzá kb. még két darab mócsingot -.- xD

2011. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!