Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Élvezitek a diétás étrendet?

Élvezitek a diétás étrendet?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyáltalán nem. Nem is diétának mondanám, hanem életmód váltásnak, de nagyon nehezen megy. Eddig péksüteményeken, pizzán és rántott ételeken éltem, így főleg nehéz az átállás. Hiányoznak a zsírosabb, cukros ételek, de egyelőre nem szeretném mértékkel sem enni, mert az egészségem forog kockán. Nagyon rossz a vérképem. Ez meg fog változni? Nem koplalok amúgy, napi 5ször eszem.
2011. okt. 17. 15:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
50%

Ha a diéta egyértelműen élvezetes lenne, nem lennének túlsúlyos emberek. Vannak pozitív hatásai, de egyértelműen korlátozza az étkezést.


Kívánom, hogy a pozitív hatások minél hamarabb jelentkezzenek nálad.

2011. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
Nálam már rég kialakult egy egészséges undor a legtöbb egészségtelen étel iránt (szörpök, csipsz és társai, édes tejcsokik, stb.). Amiket továbbra is eszem, azok a házi sütemények és nagyon ritkán a fekete csokoládé. Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, a zsíros ételeket utálom, gyorsételeket sem eszem. A ropit leszámítva a többit évek óta nem eszem és azt sem tudom megérteni, hogy mások miért esznek ilyesmit.
2011. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
Élvezi a csuda, már teljesen odavagyok egy jó fűszeres és csípős ételért, vagy tejszinhabos csokitortáért, de nekem is az egészségem miatt kell diétáznom, lassan már tiszta depi leszek. :-(
2011. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:

Ha eleget eszem, akkor igen. Nekem szerencsére nem hiányoznak a zsíros és rántott dolgok, soha nem is főztem ilyeneket, csak anyukám. Ő még mindig így főz, és így, hogy már nem mindennap eszem a főztjét, csak néha, észrevettem, hogy sokkal kevesebbet tudok enni az ételeiből, mint régen, és egy ebéd után a vacsora sem megy le (amúgy mindig vacsorázom), pedig vigyázok, hogy ne egyem túl magam.

A kenyérről semmiképpen ne mondj le, ha nem teszed meg örökre, a rövid távú sikert csúny visszahízás követi, ha újra eszel, ezért folyamatosan edd, de csak reggel, és normális mértékben (nem 4 szelet).

A cukornélküliséget néhány hét alatt megszokod, ha ez vigasztal. De én a helyedben fokozatosan hagynám el, akármilyen rosszak az eredményeid. Persze te tudod, meg a te egészséged, de drasztikusan csinálni nagyon nehéz, sokkal nehezebb, mint fokozatosan leszokni.

A rántott dolgok megoldhatók, ha van rá pénzed... Jön a karácsony. :) Megkérheted a családot, hogy dobják össze neked. Van egy Tefal Actifry nevü kütyü, az 1 kanál olajjal sütő olajsütő. :) Nekem már egy éve megvan és nagyon elégedett vagyok vele. Eszem sült krumplit is (nem napi szinten természetesen és nem egy vödörrel!), amit 1 kiskanál olívaolajjal sütök. A krumplival nincs gond fogyókúrában sem, igaz, hogy keményítő, de egészséges és nem is nagy a kalóritartalma, módjával lehet enni. Kevés olívaolajjal ezt nem rontod el. Rántottakat is csinálok benne, tk. liszttel, amit olajspray-vel megspriccelek (szintén olívaolaj), tökéletesre sül, a felhasznált olaj meg olyan kevés, hogy nem is mérhető. A 2 dl-es olajspray hónapokig elég (én utántöltöm olívaolajjal). A sült csirke is fincsi, ami alá nem is kell olaj, kisül belőle annyi, amin megsül. Csak a fantáziád szab határokat, és sokkal egyszerűbb sütni benne és eltakarítani, mint pl. serpenyőben.

Egyetlen hátránya az ára: kb. 40 ezer Ft.

2011. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
Én csak egy "diétás" kaját szeretek csirkemell,magyaros fűszerrel párolt brokkoli,karfiol,répa,gombával kevés füstölt sajtal ráolvaszta.Már kb 2hónapja mindíg ezt ebédelem és majdnem mindíg ezt vacsizom,imádom:)
2011. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
ésszel is lehet csinálni pizzát és péksüteményt is - sőt fűszeres ételeket is...SŐT MÉG RÁNTOTT HÚST IS! -és akkor nem lesz egészségtelen sem
2011. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
35%
mi az, hogy diétás étrend? diétás diéta? étrendes étrend??
2011. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnos. A párolt zöldséget, és a salátát is kezdem rendkívül utálni. Nem vagyok egy nagy zöldségevő, és a húst se nagyon szeretem. Úgyhogy én is fokozatosan próbálom magam szoktatni, kitapasztalni mit igényel a szervezetem.
2011. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
Én nagyon fárasztónak találom a diétát, de nem amiatt, hogy a régi megszokott kajáktól meg kell válni(az nálam már nagyon rég volt), hanem amiatt, hogy mindig mindet el kell készíteni, sosincs semmi készen, mindig minden csak alapanyag és ez rengeteg energiát fölemészt.
2011. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
23%

de gáz, a csirke nem süti magát az ember szájába, és még csirke ízű is..

lehet próbálkozni tücsökkel vagy macskával, ha nem szeretjük a hagyományos húsokat..

Sogron fia Jézusom..

2011. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!