Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Élvezitek a diétás étrendet?

Élvezitek a diétás étrendet?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyáltalán nem. Nem is diétának mondanám, hanem életmód váltásnak, de nagyon nehezen megy. Eddig péksüteményeken, pizzán és rántott ételeken éltem, így főleg nehéz az átállás. Hiányoznak a zsírosabb, cukros ételek, de egyelőre nem szeretném mértékkel sem enni, mert az egészségem forog kockán. Nagyon rossz a vérképem. Ez meg fog változni? Nem koplalok amúgy, napi 5ször eszem.
2011. okt. 17. 15:08
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
9%

A 77%-osnál a pont!

Annyit még hozzátennék, hogy nincs még gyerekem, de amikor mi voltunk gyerekek, a szülési szabadság egy év volt, akik meg most 40 év körüliek, azoknak az anyja annak idején fél évet kapott szülési szabadságként, aztán fél évet fél munkaidőt kellett dolgozni, aztán teljeset! Vajdasági vagyok, itt továbbra is egy év a szülési szabadság, soha nem is volt ennél több. Tehát egy két éves gyerek anyjának praktikusan kell tudni kezelni a hisztit. És mellette főzni is, mert itt egyáltalán nem divat a gyorsétkezés. Sütivel tömni a gyereket? Rémálom. Tudjátok, hogy az elhízott gyerekek nagy része már 15 éves korára cukorbeteggé válik, és jó, ha felük megéli az ötven évet?

2011. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%
pedig igazán nem törekedtem jó írásra.. köszönöm, 12:12-es Válaszoló, azt hiszem sokkal fontosabb dolgokat írtál le sokkal tömörebben, mint én.
2011. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Bocsi, Aczél, de most én nem rád gondoltam, hanem rá: "A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:12" De persze te is okos dolgokat írtál.

2011. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
78%

Én csak saját tapasztalatot tudok hozzátenni. Én is azt ettem kiskoromban amit akartam (vendéglátós család). Eredmény: 25 évesen 85 kg, semmilyen egészséges ételt nem szeretek, nem tudok elkészíteni, voltam már cukor betegség gyanújával vérvételen, és sosem bírtam sportolni a túlsúlyom miatt. Na és egy cikk - megdöbbentő, de a zsírsejtek száma kialakul gyerekkorban, és azon a későbbiekben változtatni nem lehet. Ha most pudinggal, meg sütivel tömöd a gyereket, az azt fogja eredményezni, hogy mire annyi idős lesz mint te most, addigra ha ránéz egy pohár vízre, attól is hízni fog.


[link]


Pont most kellene megtanítani őt egészségesen táplálkozni, hogy ne magától kelljen huszon-harminc évesen kitalálnia, hogy hogyan néz ki a brokkoli, és hogyan kell elkészíteni, hogy ehető legyen. Mostmég a szülők példájából tanul. És szomorú de igaz: majd ha éhes lesz, bármit meg fog enni.

2011. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Marha jo,hogy kiforgattad a szavaimat Aczel.

Te hol a csudaba latod azt,hogy csak ezekkel etetem a gyerekemet? Hm.Idezned?

Minden aldott nap fozok es ebedre azt eszik amit az apja de van olyan nap amikor semmit ismetlem semmit nem akar enni es akkor jol jonnek ezek a dolgok.

Kulonben,hogy mereszeled mu vacaknak nevezni a foztomet? A hazi sutemeny es a turo gomboc miota mu vacak? En a gyerekemnek pont bolti es cukraszdai sutit nem veszek na abba tenyleg van minden sz@r.Viszont amit en keszitek abba tenyleg minden minosegi.

Az etelek felsorolasa vegere azt irtam,hogy stb... Tehat nem csak ezeket eszik. Kedvence meg a tojasos nokedli a baconba tekert csirke comb is meg a rizs mert a tesztavfeleket a nokedli kivetelevel nem eszi.

A kisfiam 2 eves mult juliusba, alig eri el a 12 kg. Latszik,hogy meg nincs gyereked,kulonosen etvagytalan gyereked mert akkor nem lenne ekkora szad.

Igenis jogos a felelmem mert ennyi idosen en korhazba kerultem az etvagytalansag miatt es en nem akarom,hogy a gyerekem is atelje amit en a korhazba.

Raszokni meg nem fog. Mire iskolas lettem nekem se volt mar gondom, valogatas nelkul megeszik mindent.

A ferjem es a fiam genetikailag olyanok,hogy ha 2 ismetle 2 napig nem esznek rendesen mar latszik,hogy fogynak.

Ugyhogy muszaly enniuk mert igy is vekonyak.


Es "kedves" Aczel nem kerek tobb "hasznos" megnyilvanulast.A gyerekemet ugy nevelem ahogy en jonak latom es szerencsere anyagilag megtehetjuk.

Csak egyetlen egy napra tennelek ide a helyemre, azt hiszem utana tobb szavad nem lenne ehez a temahoz.

2011. okt. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

A tobbieknek meg annyit irnek,hogy nem igaz ez a " ha ehes lesz eszik". Az en fiam esetebe legalabbis nem jon be ez az elmelet.


Kulonben koszi az aggodast. Tudja mi az a brokkoli. Gyumolcsot is minden nap eszik.

En a felsorolt peldakat arra irtam ha a gyerekem epp semmit nem akar megenni.


Tema lezarva! A kerdesre valaszoljatok!

2011. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Jah es meg annyit ,hogy par ev mulva majd ha aktualis lesz nalatok a gyerekvallalas na majd akkor gyertek.

Kivancsi leszek,hogy amit igy szepen leirtatok azt be is tudjatok-e majd tartani. Amig nem volt gyerekem en is nagyon "okos" voltam. Miota van latom,hogy mennyire nehez jo szulonek lenni.

Ugyhogy majd ha lesz tapasztalatotok akkor beszeljunk errol a temarol.

2011. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
57%

baromi sok gyerkekkel foglalkozó könyv van, és mégis sok szülőt látok aki örül ha a gyerek végre megeszik.. bármit. mekkora rossz? az nem érv, hogy majd meglátjuk, ha nekem lesz gyerekem, én hogy fogom csinálni, hanem a sajátot kéne jól kezelni. érdekes, aki gyerekre vigyáztam, az hajlandó volt enni. biztos tudta, hogy ha nem eszik normális ételt, akkor később beteg lesz.


...

nem forgattam ki a szavait senkinek, nem hiszem hogy azt írtam volna, hogy miért csak sütit eszik. egyszerűen csak az ilyen finomságok nem minőségi élelmiszerek, ezért gondoltam fölösleges a gyereknek adni. de azért csak nem írok hülyeséget (persze én tudom hogy nem) ha még valaki ezt alá is támasztja. mondjuk szükségtelen, de lehet ő neki már van gyermeke, és saját tapasztalata.

2011. okt. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
42%

A baj azzal van amilyen stilusba mondod. Eleg banto ha eddig nem vetted volna eszre.

A masik meg az,hogy meg mindig azt gondolod,hogy a fiam csak ezeket eszik.

Leirom megegyszer utoljara (hat ha vegre megerted),hogy a gyerekem NEM egesz nap ezeket eszi hanem csak ha nem hajlando SEMMIT enni!

Folosleges sutemeny; te egyszer sem eszel edesseget vagy sutit? Ezt erosen ketlem.


Olvastam mar par valaszodat ahol a szalkasito etkezes es a "hust mindenek elott" volt a lenyeg.

Elarulom akkor,hogy az ember nem a husevesre teremtetett. Isten nem hus evesre teremtette az embert hanem elso sorban novenyek (zoldseg,gyumolcs stb..) . En szemely szerint egesz eletemben keves hust ettem mert nagyon is jol meg vagyok nelkule. Most akkor en rosszul taplalkozok?


Meg a gyerekem evesehez annyit irnek:

Abba igazatok van,hogy nem kene ezeket a kajakat adnom neki ha nem eszik mast hanem megvarni mig olyan ehes lesz ,hogy kenytelen lesz normalis etelt enni.

Mar probaltuk egyszer. A vege az lett,hogy O is ,en is sirtunk de nem akart enni pedig ehes volt. Nekem meg megesett rajta a szivem. Tudom, gyenge vagyok de a szivem majd megszakadt. Nem tudom valahogy megtenni vele,hogy kieheztetem...:(

2011. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs gyerekem, de láttam már gyereket, sőt a keresztfiam egy hiperaktív autista kisfiú. Nem egyszerű, a nővérem mégis igyekszik, hogy változatosan táplálkozzon, pedig ők aztán tényleg közismerten elképesztően táplálkoznak. Az ő favoritjai pl. almahéj, birsalmahéj, hagyma... De a gyerek saját érdekében nem szabad mindent ráhagyni.

Ja és a nővérem is elképesztően sovány kislány volt, de attól még süti csak vasárnap volt, és nem minden vasárnap. És szépen felnőtt, én is, ugyanazon a "koszton".

Olyan nincs, hogy egy éhes gyerek nem hajlandó enni. Akkor esetleg még nem volt éhes.

2011. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!