Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Élvezitek a diétás étrendet?

Élvezitek a diétás étrendet?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyáltalán nem. Nem is diétának mondanám, hanem életmód váltásnak, de nagyon nehezen megy. Eddig péksüteményeken, pizzán és rántott ételeken éltem, így főleg nehéz az átállás. Hiányoznak a zsírosabb, cukros ételek, de egyelőre nem szeretném mértékkel sem enni, mert az egészségem forog kockán. Nagyon rossz a vérképem. Ez meg fog változni? Nem koplalok amúgy, napi 5ször eszem.
2011. okt. 17. 15:08
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
60%

mi a baj a tücsökkel? aki unja a marhát, miért ne próbálhatná ki? baromi sokan fedezik a fehérjeigényük legalább egy részét bogárral. nem tök mindegy mit eszel, amíg a szervezeted egészséges működését biztosítod mellette? még csak unalmasnak sem lehet nevezni, hisz' elég szokatlan, elvben minden problémát megoldottam.


kaja edzés előtt, után.. mindég: sütök 1 kiló csirkehúst. teszek hozzá 1 darab pucolt diót (mert csak). fél kiló rizs-> ezt bő vízben hőkezelem. amikor ezeket megvettem hazafelé, vettem még tk kenyeret, paprikát, paradicsomot és hidegpultból "felvágott" húst.

ezek egy részét, ami ~ 8-12 órára nekem kb. bőven elég elrakom, mert nem lehetek biztos benne mikor érek legközelebb haza stb. és így.. megeszem. nekem nem kell a tücsök, több mint elégedett vagyok a hagyományos húsokkal, de lehet ez az én előnyöm másokkal szemben.. bár nem is tudom hogy lehet megunni a húst, amikor végső soron az tart életben. hogy az életet meg lehet-e unni.. ezt talán ne itt.

2011. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
64%
Szánalmas vagy már ne is haragudj! Elég pofátlan is és nagyon buta!
2011. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%

lebutáztál.

hülye tahó! :/

2011. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Naa emberek,ne veszekedjetek!!!


Aczél én vagyok a bogaras :D

2011. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
0%

hogy mások érzésére manapság semmit sem adnak.. elnézést a tahózásért, csak sz.arul esett, de nem gondoltam komolyan.

viszlát.. és minden jót.

2011. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim válasza:
Aczél! Sírjál,vergődj,keseregj,keress kifogásokat,de még jobb ha hátrafelé haladsz. Ha kérdezik fogd orbánra,gyurcsányra,az eu-ra,a cigányokra,zsidókra,anyura,feleségre,gyerekre,munkára,sulira,vagy egyszerűen fogd rá a nyuszira. Ilyen országban élünk.
2011. okt. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

En teljesen egyetertek a 80 %-os valaszoloval akinek nehezseg elkesziteni a kajat. En is hasonlo cipobe vagyok.

Ferjem reggel fel 6-kor elmegy itthonrol es este 8-9 kozott (de neha meg kesobb) er haza.Tehat vasarlas es minden egyeb ram marad.

Mivel nehez fizikai munkat es nagyon vekony (genetikailag ilyen) ezert mindig magas kaloria tartalmu es hizlalo kajat fozok. Ezenkivul en sutom itthon a kenyeret minden nap.

A 2 eves kisfiam epp az a korszakat eli,hogy nem akar semmit megenni. Van nehany kedvence pl. csokipuding, turos gomboc, hazi sutemenyek stb... Ha ezek nincsenek akkor O nem eszik ezert mindig keszitek neki is kulon kajat.

Tehat fozok a ferjemnek kulon, kisfiamnak kulon es magamnak kulon. Es ez ne legyen faraszto???

Ezenkivul haztartas,ugyintezes,bevasarlas mindezt egy 2 eves hisztis gyerekkel akinek semmi se tetszik. Es persze meg minden nap legyen erom tornazni is.


Jah, kulfoldon elunk es nincs segitsegem, a csaladjaink Magyarorszagon illetve Erdelybe elnek.


Szoval ,nincs igazad Aczel!!!

Csak ebbe nem gondol bele az akinek meg se kutyaja se macskaja es raer magaval foglalkozni egesz nap.


A kerdesre valaszolva amugy: salatat ritkan eszek, annyira megundorodtam tole.Helyette inkabb paradicsombol, paprikabol es uborkabol keszitek salit. A parolt zoldseget viszont kifejezetten szeretem es meg nem unom (3 hete fogyozok) pedig minden este azt eszek, csirkemellel. A brokkoli lett a nagy kedvencem, hm...nyami.

Neha persze elcsabulok de eddig meg jol birom es remelem ez igy is marad :)

2011. okt. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
64%

"A 2 eves kisfiam epp az a korszakat eli,hogy nem akar semmit megenni. Van nehany kedvence pl. csokipuding, turos gomboc, hazi sutemenyek"

mintaszerű, és persze én vagyok a hintaló.

megoldom én: ezek nem ételek. gyakorlatilag fölösleges megetetni a gyerekkel. majd ha éhes lesz, nyilván eszik húst és rizst. mert az már étel. a csokipuding nem.


tehát nem kell külön főzni, csak nem a gyerek étkezési szokásaihoz kell alkalmazkodni, ez egy olyan dolog, amit felnőttkorában nem úgy sem fog meghálálni, hogy 2 évesen táplálék helyett ehetett minden xart. már elnézést, de étkezésről van szó, itt fölösleges finomkodni.


amúgy ez tényleg a nehezebb féle helyzet, mert ha egyedül van valaki, akkor elég mérsékelt rendet tartani. ha ketten vannak, akkor van segítsége. ha jóformán egyedül van egy gyermekkel, az macera. de szerintem az étel készítés továbbra is 1 órás folyamat, vásárlás a gyerekkel meg séta, anyukák szoktak is menni.


és már megint sírok, és tudom én hogy a Zorbán tehet az egészről, de ettől még nem lesz jobb a lelkemnek. és képzeljétek, ha ő olvasna GYIKet, akkor ő is megbántódna pont miattam és szomorú lenne :(((

2011. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
52%

Több dologgal egyetértek. Azzal is, hogy Aczélnak kifejezetten rossz napja volt, és azzal is, hogy fogalma sincs arról, hogy ha valaki lehúz napi 8-10 órát az 1 órára levő munkahelyén, szeretne aludni legalább 7 órát (mert én pl. igen), és még családi életet is élni (a pasit/nőt nem lehet csak azzal megtartani, hogy elécsapod a táplálkozástudományilag tökéletes összetételű és minőségű vacsorát), akkor nagyon be kell osztani azt az 1-2 óra szabadidőt, ami naponta jut. Mi hétvégén járunk bevásárolni, hétközben csak kenyeret veszünk. De még így sem tudok naponta főzni. A főzés nemcsak az 55 perc csirkesütésből áll, hanem az előkészítésből is (pl. zöldséghámozás) és a mosogatásból/rendrakásból is. Isten bocsássa meg, én ehhez hétköznap fáradt vagyok, és ha választanom kell, hogy megiszom egy teát a barátnőmmel vagy elmegyek egy órát edzeni vagy meglátogatom a külön élő szüleimet/húgomat vagy szexelek a férjemmel, akkor hétköznap nem a főzést választom. Mert sajnos a felsoroltak közül egy estébe csak az egyik fér bele (na jó, ha gyors a szex, akkor kettő).

Boldogult egyetemista koromban időmilliomos voltam, én sem tudtam elképzelni, hogy van olyan, hogy az embernek nincs ideje valamire.


Abban viszont Aczélnak van igaza, hogy a kisgyereknek nem kéne külön főzni a kedvenceit. Havi 1-1 alkalommal beilleszthatő minden a család étkezésébe, nincs vele gond. Ha külön főzöd neki ezeket hetetne, rászoktatod arra, hogy ezek a "kedvencek" és megalapozod neki a későbbi elhízását, még akkor is, ha most nem kövér, mert lemozogja. De 6 évesen az iskolában már nem fogja lemozogni, akkor viszont nem tudod elvenni tőle az édeset.

De tudom, hogy nehéz egy 2 évest etetni, nagyon válogatós, ilyenkor anyuci örül, hogy legalább az édeset eszi - a húgom is így van ezzel. Pedig neki is súlyproblémái vannak.

2011. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
36%

anyuci örül, hogy eszik valamit? hol élünk, Afrikában? kemények a körülmények?


nem, nem volt rossz napom. eléggé egyensúlyban vagyok, hogy majd' minden napom ugyan olyan legyen, legalábbis megítélésre. nincs rosszabb vagy jobb.

tudom milyen 9 órát dolgozni, reggel 6-kor elmenni és délután fél7-kor hazaérni, minek néztek, galambnak hogy abból indultok ki én nem tudom milyen egyedül fenntartani magad? de legyünk már objektívek, ne abból induljatok ki, hogy nekem kib.aszott könnyű, mert ennyi erővel nekem mindig is könnyebb volt/lesz hiszen volt szerencsém harcművészetet tanulni, ezek után meg nekem minden könnyebb.

de ezt nem számítva én is elmosom a serpenyőt, és ez hozzáadódik az 55 perc sütési időhöz.. zöldséget pucolhatod amíg olvad ki a hús..

bakter, nem érvek hangzanak el, hanem hozzám kell hasonlítani a dolgokat? ne tegye senki, soha se lesz nekik olyan mint nekem, ennek vannak hátrányai, előnyei is. viszont anyám, nagyanyám valahogy mindég tudott főzni, pedig valamikor még 6 munkanapos rend volt.. meg mi ez a főtt étel mánia? ha nincs időm, eszek kenyeret hússal, zöldséggel, ez degradáló másoknak? mert szerintem ugyan úgy étel, és a családom többi tagja számára is étel.


most mi legyen a végkövetkeztetés? Aczélnak minden könnyű, mert addig boldog amíg nem szúrják le. mindenki másnak pedig nehéz. én ezzel már egyetértenék.. az élet nagy macera.

2011. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!