Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Élvezitek a diétás étrendet?

Élvezitek a diétás étrendet?

Figyelt kérdés
Én sajnos egyáltalán nem. Nem is diétának mondanám, hanem életmód váltásnak, de nagyon nehezen megy. Eddig péksüteményeken, pizzán és rántott ételeken éltem, így főleg nehéz az átállás. Hiányoznak a zsírosabb, cukros ételek, de egyelőre nem szeretném mértékkel sem enni, mert az egészségem forog kockán. Nagyon rossz a vérképem. Ez meg fog változni? Nem koplalok amúgy, napi 5ször eszem.
2011. okt. 17. 15:08
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

baromi nagy félreértés van.

nagyon gyorsan tessék leszállni rólam, a stílusomról stb. idióta következtetéseket levonni teljesesn fölösleges. nem hiszem azt, hogy csak sütit adsz a gyermekednek, mert nem is érdekel mit adsz neki. engem legfeljebb odáig érdekel a dolog, hogy elvileg mit kellene ennie a gyereknek.


tehát baromira fölösleges azzal foglalkozni én mit hiszek, nem tartozik senki sem magyarázattal irányomba, ahogy én se tartozom ezzel. ezzel lezárnám a ki mit hisz dolgot, mert nagyon nem objektív téma.

2011. okt. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

Erről az együtt sírásról is csak a nővéremet tudom felhozni példának. Amikor az első fia (aki egészséges) három éves volt, még mindig nem volt szobatiszta. A tesóm ekkor feküdt be a szülészetre a másodig gyermekével és én voltam a dada. Az első gyerek azért nem volt még szobatiszta, mert a nővérem szíve összefacsarodott, amikor meglátta, hogy szegény kicsi gyerek feneke milyen piros már a wc-n üléstől, és még mindig semmi, meg sír is szegény, jaj, mi lesz, persze mindig feladta a nővérem, és a gyerek győzött: dolga végezetlenül hagyta ott a klotyót. Na, én egy hét alatt rászoktattam a wc-re. Nem bántottam, persze, csak süket fülekre talált az óriási sírásával. Addig nem jöhetett le, még nem volt eredmény. A nővéremék azóta is hálásak és a gyerekkel sem romlott meg a viszonyom. ☺

A másodig gyerek nevelése nagyon megedzette a nővérem, most már (sajnos) nem teheti meg, hogy gyenge. Sokat kell küzdenie a fejlődés érdekében.

2011. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Azért a szobatisztaság meg a nemevés két különböző dolog. A wc-n üléstől és bőgéstől még senkinek nem lett baja, a nemevéstől viszont igen: egy 2 éves gyerek 1-2 napos nem evéssel el tud jutni a kórházig. Tényleg nem tudod kivárni, míg bármit megeszik, mert egyszerűen n e m e s z i m e g, bármit csinálsz. Ha az asztalnál kell ülnie fél napon keresztül, akkor sem, max. bőg, mert ülni sem akar. Naponta eljátszani ezt a küzdelmet, nem lehet. Vannak okos szakkönyvek, csak éppen a gyerek nem így működik. Az igazság az, hogy a 2 évesek nagyon kevés fajta kaját szeretnek (=esznek meg), általában a tésztaféléket, és ez normális, és olvastam erről.

Az unokaöcsém 2 évesen olyan szinten nem ette meg pl. a húst, hogy ha egy szál hús (tehát nem falat) véletlenül a pörköltszaftos nokedliről a szájába került, kiszedte(!) és nem evett tovább. És köv. alkalommal sem evett tovább.

Nem tudsz vele mit csinálni. A gyerek önálló személyiség, még akkor is, ha te vagy fizikailag az erősebb. Megtömni nem tudod, mert akkor kijön belőle, és még takarítanod is kell a hányást.

Ez van.

De a kérdés valóban nem ez volt, csak még el akartam mesélni.


Egyébként voltak érveim: olvasd el, amit arról írtam, hogy dönteni kell, mivel töltöm az estét, mert csak egy dolog fér bele.

Amúgy meg azzal jönni, hogy nagyanyáink hogy éltek, lehet, de nem érdemes, mert tudomásul kell venni, hogy azóta eltelt legalább 50 év. (Legalábbi az én nagyanyám óta.) A kertben termett neki minden, falun élt, később kisvárosban, ahol 15 perc alatt gyalog végigértél a falun, én meg 1 órát tömegközlekedek a munkahelyemre, meg egyet vissza, és még örülhetek, hogy van munkám. Nagyanyám nem járt sem harcművészetre, sem küzdősportra, de még csak aerobic órára sem, ezt biztosan tudom... Zsírral főzött, hetente 2-szer édes tészta volt, egyszer főzelék (és 2 napra főzte mindet), vasárnap pedig sült hús, mert ennyire telt nekik. És nem zavarta, hogy "telt asszony" 15 kiló felesleggel minimum (a mai trendek szerint). És 47 évesen elment nyugdíjba, mert ledolgozta a maga 25 évét (akkor annyit kellett).

Ezzel együtt nem hiszem, hogy neki könnyebb lett volna, mint nekem, de más jellegű problémái voltak.


A 77%-os.

2011. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

te szívtelen!

hagytál a toaletten ülve sírni egy gyereket. miféle ember vagy te! :DD

2011. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Már rég nem a kérdésre válaszolgattok, mert vannak olyanok, akik nem tudják felfogni és elfogadni, hogy más vélemények és szempontok is léteznek az övéjükön kívül.

Hogy a gyerek mit eszik??- Ez nem a kérdésre válaszol.

Az egész vita abból bonyolódott, hogy valaki már megint nem a kérdezőnek válaszol, hanem a egy-egy válaszolónak adogat, és tanácsokat osztogat tapasztalat nélkül.

Tolerancia empátia szolidaritás. Ha valaki nincs tisztába ezekkel a fogalmakkal, akkor nincs miről beszélni.


És az az ember aki okosnak hiszi magát az buta.

2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

szerintem nagyanyáinknak nehezebb volt. akkoriban valamivel közelebb volt háború, örültek ha édes tésztát ettek (mert volt mit enni) és nem nagyon volt lehetőségük harcművészetet tanulni. na az volt a kihívás..


egyébként ma tök kényelmesen be lehet szerezni szerintem minden élelmet boltokban, még ha a vásárlás időigényes is, nem kell felnevelni és levágni egy csirkét, csak megvenni, kifizetni.


gyerek.. gyerek ha nem eszik, akkor nálam bejön a képbe az orvos. emberi kis magonc, sok fehérje kell neki hogy növekedni tudjon, hihetetlen ha dacból nem akar húst enni.. akkor adok neki fehérjeturmixot, végül is mindegy.. vagy csirke turmixot, ez még jobban tetszik. gumicukor ízesítéssel :D

2011. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

77%-os, ha nekem írtad válaszul a nagyanyáinkat, akkor nem értem, hogy miért. Én azt mondtam, hogy nálunk továbbra is egy év a szülési, és csak megemlítettem, hogy régen fél év volt.

Azért az nagyon kirívó eset lehet, hogy egy gyerek úgy agyonéhezteti magát, hogy kórházba kerül. Szerencsére az az átlag, hogy egy jól lehajtott gyereknek (eleget játszik, szaladgál a friss levegőn, stb.) nagyon jó étvágya van. Persze akkor, ha nem kapja meg a szénhidrát-szükségletének többszörösét. Mert pl. ha vizet nem is lát, csak szörpöt iszik, akkor b@szik se éhesnek lenni.

Szerintem a témánál maradtunk különben.

Aczél és én azt mondogatjuk, hogy élvezzük, míg a többség meg nem.

2011. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Aczel inkabb te szallj le rolam!

Es igen, nem tartozok neked magyarazattal es senkinek sem,hogy nevelem a gyerekemet.

En is voltam babysitter es a kislany akire vigyaztam mindent megevett de jott fel orankent enni es sirt ha nem kapott, majdnem ketszer akkora volt mint a fiam pedig egy idosek voltak. Akkor ez a normalis?


Masik dolog: mikor megszuletett a fiam nekem nem indult meg a tejem. Nem tudtam szoptatni. 25 oras vajudas utan egesz ejjel a folyoson jarkaltam a fiammal aki orditott mert ehes volt,hogy legalabb a szobatarsaimat ne zavarjuk. A noverek ott ettek-ittak-kartyaztak-nevetgeltek, ugyet se vetettek rank , hiaba kertem tapszeres potlast nem adtak. Vegul a fiam hajnalba kimerult a sok sirastol es elaludt. Msnap megmertek, 3921 grammal szuletett es egy ejszaka alatt 3750 grammra csokkent a sulya. Bizonyos csokkenes mindig tortenik de ez tul sok volt. Ezek utan szerintem termeszetes,hogy a legrettegett dolog az eletembe az,hogy a gyerekem ehes marad.

Orvosnal voltunk, csakhogy itt kulfoldon nem tomik egybol mindenfelevel a gyereket,nem irnak egybol vitamint es tarsait. Elintezik egy ; ilyen idos korba ez normalis mondattal.


A szorpokre es uditokre: mindig is utaltam a cukros lottyoket. Sosincs itthon, a fiam csak vizet es tejet iszik. Se csoki se chips nincs soha itthon, kulonosen a chips az amit ruhellek mert az egyik legegezsegelenebb dolog a vilagon.


Az egyik valaszolonak: irtam mar valaszt a kerdesre.

Kerdezotol pedig bocsanat a sok offert.


A kerdest torlom a listambol mert itt mar ugyis ellettem konyvelve a "minden sz@rt ado anyanak".Holott ez nem igy van.

2011. okt. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

én szerintem nem írtam, hogy tömöd a gyermeked akármivel is. minden cukros dolgot sz.arnak hívok, amíg ebben az országban a helytelen táplálkozásra visszavezethetően murdál meg az emberanyag. minden speciális téged ért nehézséget lehet én sajnálok vagy értek meg leginkább az egész fórumon (!) de ettől még maradnak objektív tények: az tanultam pont ilyen témában, hogy a gyerek nem hülye, nem hal éhen.. fiadhoz meg sok sikert, nyilván nagyon szereted, és mindent megadsz neki ami tőled telik. így már nagyon sok mindene megvan, amiről mások álmodni sem tudnak.

77%-os: én nem diétázom, ha úgy alakul és kell kaja itthonra, főzök, ha úgy alakul les.zarom, le lehet menni kenyérért, víz van a csapból. de ha van pénz és vehetek csirkét, szorítok rá időt hogy megsüssem, ez valóban az 1. igényszintemet kielégíti, és alig vágyom ennél többre :D

2011. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Aczel: koszi a privat e-mailt. Rendes toled,hogy irtal. Megprobalok utana nezni,hogy arulnak-e itt is ilyen dolgokat.

Igen, nagyon szeretem a fiamat es a legjobbat akarom neki. Ugy tunik megsem a legjobbat teszem vele :(


Megegyszer koszi! Minden jot neked!

2011. okt. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!